Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 722/1014 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    papagan gibi 3 mesajda bir dolara koysaydiniz paranizi emlaktan % 50 fazla kazanirdiniz,2 yil once dolar almis birisi su an emlakta ki kazanctan % 30 daha cok kar etti vs diyenler cok rica ediyorum..Allah rizasi icin..; bana 100 bin tl pesinat ile yaptigim 380 bin tl lik konut yatirimini ( su an 750 bin tl ev degeri ) , olmayan para ile dolarda nasil yapabilecegimi anlatabilir mi ? bankaya misal 2 yil once gidip 100 bin tl verseydim bana 380 bin tl lik dolar verir miydi ?
    hiç vadeli işlemler piyasası, vob filan duydun mu? 10000 usd ile 120000 usd alabiliyorsun...bilgi eksiğin olabilir, herkese de önermem...sırf var mı bir yolu diye sordun diye, söyleyeyim dedim.

Alıntı Originally Posted by Gunnar Yazıyı Oku
    Haklısınız, gayrimenkul yatırımının ne kadar mantıklı olduğu, o gayrimenkulün şehrine, semtine, özelliklerine bağlıdır. Dolar, TL gibi tek bir rakamla ifade edilemez. Yukarıda bazı arkadaşlar sat bakalım 750 eder mi demişler. Sattım ve etti. Ama bu demek değil ki Beşiktaşta da ev almak mantıklı. Ama belki de mantıklı bir ev vardır. Borsa endeksi düşüyor diye tüm hisseler düşecek diye bir kural yok, belki de çok artacak bir kağıt vardır. Bu forumlarda her konuda fanatizm görüyorum, her hangi bir yatırım için fanatizm çok zararlı. (bence)
    söz konusu emlak yatırımından bahsediyoruz. 3 sene önce ev almıştım ee şu kadar kazandım. bunlar kahve muhabbeti. ee bitcoin alan kişide ben 150 kat kazandım sen nediyon diye çıkış yapar.. malak gibi bakarsın.

dediğim gibi söz konusu gayrimenkul yatırımı ise 10 sene önce ev aldın 300 e şimdi 1.5 oldu. ee sattın. gittin nereye yatırcan gayrimenkule sanki alacağın konut 10 öncesinin fiyatlarında üstüne para bile verirsin 1.5 un yeni daire diye. çünkü sattın ev 10 senelikti .

bu nedenle konut yatırımı bence boş.

not : istisnai durumlar hariç.

ne gibi arsa almışındır 15 20 sene önce 10 tane daire kalmıştır bedavadan.

vs.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Bağdat caddesinde 200 tane kadar yıkımı yapılmış fakat müteahhit kaçtığı için öyle boş boş bekleyen proje var.

Fikirtepe de benzer. :-)

Ortalık karışık...

Demir fiyatları roketledi... Çimento fiyatları roketledi... Hesaplar altüst oldu... İflas eden çok olacak...

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    söz konusu emlak yatırımından bahsediyoruz. 3 sene önce ev almıştım ee şu kadar kazandım. bunlar kahve muhabbeti. ee bitcoin alan kişide ben 150 kat kazandım sen nediyon diye çıkış yapar.. malak gibi bakarsın.

dediğim gibi söz konusu gayrimenkul yatırımı ise 10 sene önce ev aldın 300 e şimdi 1.5 oldu. ee sattın. gittin nereye yatırcan gayrimenkule sanki alacağın konut 10 öncesinin fiyatlarında üstüne para bile verirsin 1.5 un yeni daire diye. çünkü sattın ev 10 senelikti .

bu nedenle konut yatırımı bence boş.

not : istisnai durumlar hariç.

ne gibi arsa almışındır 15 20 sene önce 10 tane daire kalmıştır bedavadan.

vs.

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Look at the tabela....

İstanbul emlakta dibi gördü
    2012 yılında yatırım ve gelişim beklentisi açısından birinci olan İstanbul terör, politik gerilim ve ekonomideki türbülans nedeniyle son sıraya geriledi.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi...gordu-2109742/
    Dibin görüldüğünü sanmıyorum..
    Semtimde 3 yıl önce 100 bin dolar eden ev şu an 70 bin dolar, evet düşüş var..
    Fakat yine bugün 70 bin dolara satılacak bir daireyi 2001 yılında 8 bin dolara almış biri var ailemde..

100 bin dolar.. 70 bin dolar.. 8 bin dolar..

Tamam kabul, doların global değeri de eskisi gibi değil pek..
    Ama fark bu kadar çok olmamalı..
    Aynı ayarda daireler 20-30 bin dolar falan olursa o zaman "işte dip görüldü" derim ben..

Ah keşke olsa da meyveleri toplasak..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5. İdeal değer kiranın 200 katıdır.

Üstüne kira gelir vergisini ve belediye emlak vergisi çıkınca 170 katıdır.

Misal evin kirası 1000 TL ise evin değeri, gerçek değeri 170bin TL ile 200binTL arası bir rakam eder. 200 katın Üstü değer köpüktür. 170 katın Altı değer kelepirdir.

Evin değerini net kira geliri belirler.

Buna göre herhangi bir evin olması gereken gerçek değerini kolayca 1 dakikada hesaplayabilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Dibin görüldüğünü sanmıyorum..
    Semtimde 3 yıl önce 100 bin dolar eden ev şu an 70 bin dolar, evet düşüş var..
    Fakat yine bugün 70 bin dolara satılacak bir daireyi 2001 yılında 8 bin dolara almış biri var ailemde..

100 bin dolar.. 70 bin dolar.. 8 bin dolar..

Tamam kabul, doların global değeri de eskisi gibi değil pek..
    Ama fark bu kadar çok olmamalı..
    Aynı ayarda daireler 20-30 bin dolar falan olursa o zaman "işte dip görüldü" derim ben..

Ah keşke olsa da meyveleri toplasak..

6. Burada bu konuyu bilecek birileri vardır.
    İstanbul-Beylikdüzü bölgesinde sıfır dairelerin fiyatları oldukça uygun.
    Bunun nedeni hakkında bilgisi olan var mı?
    Oradan ev alınır mı? Yatırımlık düşünmüyorum kendim oturmayı düşünüyorum.

7. Bitmemiş ve tamamı satılmamış sitelerden, ayrıca maketten veya inşaatı tamamlanmamış sitelerden, oturumu başlamamış İSKANI OLMAYAN sitelerden sakın ev alma. İSKAN birkaç aya alınacak vaatlerine sakın inanma.

Bu kriterleri sağlayan evlerin aidatını sor.

Site yönetimi ile şahsen gidip tanış.

imzalanmış tapudan onaylı Site Yönetim Planını iste. Okuyup incele. Anlamıyorsan bir avukat dostuna ahbabına incelettir.

Sitedeki aktif oturan kiracılarla konuşarak ortalama kira bedelini öğren.

Sitede Kirada oturan en az 3 kişi ile konuşana kadar bekle.

Belediyeyi ara evin emlak vergisini öğren.

Sonra herşey olumlu ise evin 170kat kira bedeli civarı bir değerine satın almak için teklif ver.

Bu yazdıklarımı duvara as yapıştır! Her ev alırken hatırla ve takip et. Ev alırken bu disiplinden sakın vazgeçme! Sözlü olarak Ne vadelilerse edilsin yukarıdakiler dışında hiçbir bilgiye inanma!

Alıntı Originally Posted by Yucuklu Sumurta Yazıyı Oku
    Burada bu konuyu bilecek birileri vardır.
    Son düzenleme : sadecegrafik; 13-12-2017 saat: 23:38.

8.  Alıntı Originally Posted by Yucuklu Sumurta Yazıyı Oku
    Burada bu konuyu bilecek birileri vardır.
    Aceleniz yoksa, ev bedelinin asgari %50 si peşin varsa neresi olursa olsun acele etmeyin derim.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 722/1014 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •