Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 620/1014 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,953 - 4,960 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
    inşaat sektöründe seri iflaslar olma riski artıyor

jcr eurasia rating başkanı orhan ökmen türkiye’de hem ekonomik hem siyasi anlamda stresin arttığını belirterek, üç ayda bir yaptıkları şirket incelemelerini artık haftada bire indirdiklerini söyledi. "başta inşaat sektöründe olmak üzere seri iflas riski büyüyor" diyen ökmen, türkiye ekonomisinin riskleri, ohal, enflasyon, faiz ve kredi derecelendirme kuruluşlarına yönelik eleştirileri anlattı.

https://eksisozluk.com/insaat-sektor...r--5498097?p=1

2. https://youtu.be/clMViUxqtJk
    Ankarada güzel projeler yapılıyor

3. Umutabi ben şu "sürdürülebilir" kelimesini ne zaman görsem, aklıma markalı projelerin aidatları geliyor.. Yağmur suyu depolama veya başka herhangi bir şey değil.
    Bence sürdürülemez olan başlıca şey şişirilmiş aidatlar..
    Aidatta korkunç bir kaymak var.. 100 daireli küçük bir sitede veya tek blokluk rezidansta daire başına mesela 250 TL toplandığını düşünsenize. Ayda yapıyor 25 bin lira.
    Bu paranın nereye gittiğine bakalım.. Kapıda duran asgari ücretli elemanın toplam maliyeti 3 bini bulmaz. Bahçe falan zaten yok ki bakımı olsun, doğru dürüst su bile istemeyen üç beş çam fidanı dikerler oraya, al sana bahçe.
    Hadi asansör bakımı, ortak elektrik, merdiven silme falan derken toplam 5 bin gitsin ayda. Geri kalan 20 bin enayi parası.
    Yılda 240 bin lira.
    10 yıl sonra sırf eski binanın aidatlarından gelen parayla yeni bir rezidans dikilebiliyor.
    Halkı ütmenin yeni yöntemi aidat olmuş.. Muzır sinemanın duayenleri bile böyle hardcore görmemiştir.

Bu açıdan bakıldığında mahalle müteahitlerinin yaptığı 5 katlı evler bana daha cazip geliyor.
    Bizim 18 lira merdiven temizliği ve otomatik faturası masrafımız var, en derin ekonomik krizde dahi ödenebilecek bir rakam. Ha onu da mı ödeyemiyoruz, merdivenciye yol veririz. Alın size bedava apartman.

Bir de şu helallik meselesi dikkatimi çekti.
    Çeliktepede greenox inşaatına 1 sokak uzaklıktayım.
    Nasıl yaptılar bilmiyorum ama çocuklarımızın apartmanlar arasında nefes alabilmesini ve oyun oynayabilmesini sağlayan çocuk parkını inşaata kattılar.
    İsmini green-ox koymakla veya dama düşen bir avuç yağmuru depolamakla çevreci olunmadığını biri bunlara söylesin..
    Onlar size helal eder mi bilmem ama, ben şahsen onlara helal etmiyorum hakkımı.
    Bir sonraki projelerinde bizim "ada"yı almaya kalkarlarsa önlerindeki en büyük engel ben olacağım.
    Gerçi beton işi patladı gibi bişey.
    Pabucumu alırlar.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Havaray Sistemi iptal edildi

eeee havaraya komşu diye proje satıyorlardı.

Mostar Life Grand Houses,
    İstanbul’un planlı gelişme aksının tam üzerinde, Kuzey’de kurulan Yeni İstanbul’un merkezinde.
    3. havaalanı, 3. Köprü bağlantı yolları ve Kanal İstanbul adeta Mostar Life Grand Houses’ın çevresine inşa ediliyor. Sağlık kenti, Olimpiyat Stadı ve çevresindeki onlarca alışveriş merkezi ile bir hayal dünyasının tam ortasında yer alıyor.
    Yeni İstanbul’un Merkezi
    Başakşehir’in ilk temellerinin atıldığı 1. Etapta Metro durağına 350 metre mesafede
    Türkiye’nin en büyük sağlık tesisi Sağlık Kentin (2680 yatak kapasiteli 8 ihtisas hastanesinin yanında)
    Olimpiyat ve Fatih Terim Stadı tesis alanının yakınında
    Tem – Basın Ekspres kolay ulaşım.
    Yapımı devam eden 3. Çevre bağlantı yollarının dibinde
    3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi dev projelere kolay ulaşım
    Türkiye’nin en büyük İmam Hatip Lisesinin ve özel eğitim kurumları ile iç içe
    Günlük ihtiyaçların karşılanabileceği ticari alanlar ve etrafında bulunan onlarca AVM (mall of İstanbul, 212 vb gibi)
    Şehircilik açısından Türkiye’nin tüm ilçelerine örnek olacak olan, Başakşehir’de yapımına başlanan ve 2016 yılının sonlarına doğru faaliyete geçmesi planlanan 60.000 metrekarelik kent meydanına yakınlık.
    382.000 metrekare ile Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük botanik parkına çok yakın olan Mostar Life Grand Houses ile çocuklarınız için sağlıklı bir yaşam.
    Güçlü altyapı ve ulaşım imkânları ile İstanbul’un her yerine kolay erişim.
    Yapımına başlanan Sefaköy – Halkalı – Başakşehir havaray projesi ile güvenli, konforlu ve hızlı ulaşım.

doğmamış çocuga don biçerseniz böyle olur.

5. projenin ne kadarını satabildiler bu reklamlarla acaba? Geri kalanı ellerinde patlama ihtimali var mı?

Alıntı Originally Posted by tufan41 Yazıyı Oku
    Aslında ödeme gücünüze uyan bir ev yakaladığınızda almalısınız. Fakat evi alırken gelişmekte olan bölgelerden almanız yararınıza olacaktır. Buradaki faiz oranı sizin gözünüzü korkutmamalıdır. Önemli olan nokta ve hedef ödeme gücünüzü yakalayan bir taksit miktarı olmalıdır.
    gelişmekte olan yerlerden almak bir strateji olabilir elbet.

ancakk.. basını yakından takip edenler artık toplumun berbat şehirleşme mantığına isyan etmeye başladığını gösteriyor.

bu isyan en tepedekiler tarafından dahi seslendiriliyor.

onumuzdeki donemde beklentim geniş ölçekte (çok sayıda apartmanın dahil olduğu) kentsel dönüşüm modelinin başlatılması.

bunun için dönüşümde yıkılacak evlerin sahiplerinin de ellerini ceplerine atacakları bir finansman modeli bulunacak.

tüm bu şartlar olgunlaşırsa şu anda yatırım için alınan ve mevcut berbat şehirleşme mantığının bir parçası olan bir evin değerini beklediğiniz ölçüde bulması zor olabilir.

zira... şu anda alınan ev sıradan bir araba iken önümüzdeki dönemde HER TÜRLÜ sağlıklı şehirleşme şartını getiren planlar sonucunda ortaya çıkacak evler mersedes/bmw gibi olacak.

toplum değişiyor. eski mantaliteyi gözden geçirmek ve gerekirse bırakmakta fayda var. toplumun zevkleri gelişiyor, rafineleşiyor.
    Son düzenleme : discretus; 14-11-2017 saat: 16:16.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7. 1990'dan beri emlak sektöründeyim bu seneki gibi talepsiz ve durgun bir piyasa görmedim.

Alıntı Originally Posted by FatihEmlak Yazıyı Oku
    1990'dan beri emlak sektöründeyim bu seneki gibi talepsiz ve durgun bir piyasa görmedim.
    Sektör içinden bir forumdaş olayı açık seçik izah ediyor ama nato mermer nato kafalar 3 maymunu oynamakta ısrar ediyor.

Sayfa 620/1014 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •