Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 214/1014 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by kadin_girisimci Yazıyı Oku
    domain konusu konuşulmuş bir iki cumle de ben etmek isterim.
    bence domain satma pazar payını artık yitirmiştir.
    neden cunku zaten yeni bir firma acacak bilincli kişi hem ticaret sicilden hem tpe den hem domainden hem sosyal media dan tarama yaparak isim koyuyor tek tük ucuk rakamlara satıs olsa dahi devede kulaktır pazar payı için.
    emailin kullanılmadıgını dusunmuyorum bu arada halen her site email istiyor. kaldı ki gün gelir facebook twitter instagram da tasfiye olabilir hiç bi furya sonsuza dek sürmez. email değil de tel no uzerinden gitmesi saglıklı değil de sanırım yakın gelecekte siber suclar acısından kimlik no üzerlerinden ilerleyecek bir sistem üzerinden ilerlenecektir.
    canım biraz sıkkın cümlelerdeki hatalar için de özür
    100 Kelime 1,5TL Özgün Makale Hizmeti verilir. Seo makale, Özgün makale var.

2.  Alıntı Originally Posted by kadin_girisimci Yazıyı Oku
    ....email değil de tel no uzerinden gitmesi saglıklı değil de sanırım yakın gelecekte siber suclar acısından kimlik no üzerlerinden ilerleyecek bir sistem üzerinden ilerlenecektir.
    Herkes heryerde kimlik numarasını paylaşmak istemez. Başka suçlara davetiye çıkarır bu....

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Örnek ekran görüntüsü , bu liste aşşağı doğru binlerce uzanıyor gidiyor. ve sadece tek bir firmadan görüntü bunun gibi 1000lerce domain firmasını düşünün

şurdaki isimlere bak dandik dundik domainler. 2 milyondan satılıyor.

birde 3-5 karakterli domainlerin satış fiyatını duysanız
    satiliyor demek satilmis demek degil

arada himalayalar kadar fark var

Ahmetg Guest
    Cumleten gecmis olsun

Resen mükellef yapılmasının ardından faaliyetlerin izleneceğini ayrıca bütün bankalardan kendilerine gelen bilgilerle karşılaştırma yapacaklarını anlatan Ağbal, “İnternetteki ilanda 1 milyon dolara satış gözüküyor ama tapuda 300 bin lira. O ilanla tapudaki bilgi tutuyor mu tutmuyor mu, bakacağız. (1 milyon dolara satmadım, pazarlık yaptım) diyebilir. Biz yeni bir izaha davet müessesesi getirdik. Mektup yazacağız o zaman (izah et) diyeceğiz. İzahı yoksa vergi incelemesi ile bunların üzerine gideceğiz†dedi.

http://www.borsagundem.com/haber/agb...alirim/1202715

5. 1- Türkçe domainleri çok iyi fiyata satmak mümkün değil , vizyon ve işe yatırım yapma isteği lazım.
    2- Resimde gösterilen domainler 10 dolar etmez
    3- Domain yatırımı kolay bir iş değil 8 usd desek , 2000 domain için senelik 16000 usd para bağlamanız gerekli.
    4- Çok değil 4-5 sene önce alınan 4 harf domainler 400 usd ve üstüne satılıyor dolar bazında 10 kat (maliyete +yenileme)
    5- Gerçek satışları burada görmek mümkün (listede Mng.com'da var)

http://www.dnjournal.com/ytd-sales-charts.htm

Domain
    Sold For

Where Sold Date*
    1. Fly.com $2,890,000 Pvt Sale 5/3/17
    2. Freedom.com $2,000,000 Starfire Holdings 5/26/17
    3. 01.com $1,820,000 VIP Brokerage 2/1/17
    4. 20.com $1,750,000 NameExperts 4/19/17
    5. SW.com $660,000 RightOfTheDot/
    Sharjil Saleem 5/10/17
    6. Lola.com $550,000 Pvt Sale 6/7/17
    7. Place.com $550,000 RightOfTheDot/GoDaddy
    Domain Buy Service 5/26/17
    8. Refi.com $500,000 Buckley Media Group 3/15/17
    9. Asset.com $406,000 Sharjil Saleem 3/29/17
    10. Advance.com $300,000 Buckley Media Group 1/11/17
    Düzgün yapılırsa her işte para var ama kolay para artık nadir.Mesela ben 15 yıl önce domainlerden belli bir gelir elde ederken şu an elde kalanları elememe rağmen zaman yokluğunda cebimden para harcıyorum.

Emlak sektörüne dönersek yavaşlama var.

6.  Alıntı Originally Posted by yosunga Yazıyı Oku
    1- Türkçe domainleri çok iyi fiyata satmak mümkün değil , vizyon ve işe yatırım yapma isteği lazım.
    3- Domain yatırımı kolay bir iş değil 8 usd desek , 2000 domain için senelik 16000 usd para bağlamanız gerekli.
    4- Çok değil 4-5 sene önce alınan 4 harf domainler 400 usd ve üstüne satılıyor dolar bazında 10 kat (maliyete +yenileme)

Domain
    Sold For

Where SoldDate*

Düzgün yapılırsa her işte para var ama kolay para artık nadir.Mesela ben 15 yıl önce domainlerden belli bir gelir elde ederken şu an elde kalanları elememe rağmen zaman yokluğunda cebimden para harcıyorum.

Elinizde uygun fiyatlı domain neler var acaba? (Azami 200-250 USD) Sakincasi yoksa?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by yosunga Yazıyı Oku
    1- Türkçe domainleri çok iyi fiyata satmak mümkün değil , vizyon ve işe yatırım yapma isteği lazım.

Domain
    Sold For

Where Sold Date*

Dün bu siteyi örnek gösterecektim vaz geçtim nede olsa anlamak istemeyen anlamıyor ve konuyla ilgisi olmayınca uzatmak istemediğimide belirtmiştim. ama işte ah eğitim.

Tek başına site ismide önemli değil içerik çok önemli mesela bu forum ayda 6-8 K dan aşşağı reklam geliri yoktur. yabancı forum olsaydı 2 katı kazanırdı en az.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sevgili forumdaşlar ,

Aramızda emlakçılar ve hukukçular vardır. Topik ile çok uzaktan alakalı da olsa bir konu danışmak istiyorum.

Tekirdağ - Muratlı nın bir köyünde eşimin ailesinin tarlaları var. Aynı köy ün içinde de ayrıca evimiz,bahçemiz var. Köyde geçen sene Amerikalı bir firma , doğalgaz arama çalışmaları yapmış. Köyün içinde , köyün etrafındaki tarlalarda doğalgaz bulundu.

Köye 5 km uzaklıkta bir yerde bir tesis kurulduğu bilgisi geldi. Geçen hafta sonu , hem Tekirdağ Kiraz festivaline gitmek hem de asıl önemlisi bu tesis neyin nesidir diye araştırmak için köye gittik. Gerçekten de köyün 5 km dışında 7/24 çalışan bir doğalgaz santrali full çalıştığını gördüm. Firmanın adı KCA Deutag mış. Santralde bir kuleleri var , tepesinde bu firma ismi yazıyor. Geceleri kulenin ışıl ışıl çalıştığını çok uzaklardan da görebiliyorsunuz. Öyle ki köyün içinde , bizim evin hemen karşısındaki sokakta , yaklaşık 30 metre ilerimizde bir komşunun tarlasında bile adamların doğalgaz çıkardığını öğrendim.

İnternette araştırdığıma göre bu firma 125 yıllık , doğalgaz sondajlama , santral işleme işi yapan bir firmaymış. Köy ahalisi bir şeyler olduğunun farkında ancak örgütsüz , neyin ne olacağının da farkında değil , aynen kısmen de olsa benim gibi.

Sanırsam , köy de , köyün etrafında doğalgaz var. Adamlar santrali de kurmuşlar , 24 saat , 365 gün çalışıyor. Rezerv ne kadardır , hangi bölgelerdedir, hangi arazilerdedir bilmiyorum.

İnternette araştırdığıma göre bu ve benzeri durumlarda , gerekli yasal düzenlemeler olduktan sonra insanlar ya tarlalarını ilgili firmaya kiraya verirlermiş , ya da toprağın altı devletindir mantığıyla kamulaştırılır ve kamulaştırma bedeli ödenirmiş.

Konu ile ilgili belli bir bilgisi , tecrübesi , fikri olan arkadaşlardan istirhamım , bizim rasyonel davranışımız ne şekilde olmalı ?

Tamam bu işler belki 10 sene sürecektir ama devlet , kıytırık bir fiyata kamulaştırırsa bu fiyata razı mı olmak zorundayız , itiraz edilse nasıl bir olay çıkar ki devletin yaklaşımını da tahmin edebiliyorum bir yandan, muhtemel ki tarlaların ederinden daha ucuza halletmeye çalışacaklardır. Aslında ailecek genel isteğimiz hiç bu işler olmasın , oradaki insanlar tarlalarından mutlu,mesutlar. Buğday, gündöndü geçinip gidiyorlar , kimseye muhtaç olmadan.

Sayfa 214/1014 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •