Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 1014/1014 İlkİlk ... 145149149641004101210131014
Arama sonucu : 8108 madde; 8,105 - 8,108 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    30-40 yıl önce yapılan evlerde bir "genişleme marjı" vardı..yani evler 3-5 kattı: geniş otoparkı vardı.. ortak bahçede ağaçlar bile vardı.. istanbul dan bahsediyorum. istanbulun varoşlarından değil elbet.. kadıköy, acıbadem..bu evler son yılalrda imarı arttırılarak daha yuksek katlı ve sıkışık yapılaşmalara döndü..

dolayısyla şimdi aldığın ev geçmişteki gibi marjı olan bir ev değil. bir daha muhtemelen asla imarı arttırılmayacak (ve bu harika bir şey) bir ev olacak.. yani bir sonraki yenilenmesi esnasında tum masraf ev sahibinin.. bu evin gelecek değerini bugune taşıdığımızda (all things being equal--diğer tüm şartlar aynı kaldığı takdirde) kaçınılmaz olarak değeri düşük olacaktır..

Bu nokta çok önemli,uçacak,kaçacak diye 30 katlı binalarda 45 m2 üçgen daireye 500 bin tl+ sayan çok ileri görüşlü arkadaşlar bir kez daha okusun.....
    Sanıyor musunuz ki istanbul nüfusu 50 milyon 100 milyon olana kadar büyüyecek?
    Veya şehrin cazip yerleri aynı yerler kalacak?
    Bugün o 5-6 kat bina yıkılıp da yerine 10-15 kat olarak dikilen binalar belki yarın öbur gün oturacak adam bile bulamayacak konuma gelecek...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Sanıyor musunuz ki istanbul nüfusu 50 milyon 100 milyon olana kadar büyüyecek?
    Veya şehrin cazip yerleri aynı yerler kalacak?
    Bugün o 5-6 kat bina yıkılıp da yerine 10-15 kat olarak dikilen binalar belki yarın öbur gün oturacak adam bile bulamayacak konuma gelecek...

çok ciddi olarak taşraya dönüş bekliyorum,bu mecburen OLACAK. İstanbulda aç kalınca mecburen gidecekler.

3.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    çok ciddi olarak taşraya dönüş bekliyorum,bu mecburen OLACAK. İstanbulda aç kalınca mecburen gidecekler.
    Tuik' in nüfus artış hızı haritasını görmüştüm geçenlerde. Istanbul'un artış hızı Sakarya, Kocaeli, Düzce Yalova vs nin gerisinde kalmıştı...
    Bu daha başlangıç dedim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,567
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=20855

yeni başlıktan devam edelim...
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Sayfa 1014/1014 İlkİlk ... 145149149641004101210131014

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •