Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 426/1014 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    syn sugosu evin 3 senede yüzde yüz değerlenmiş .3 sene sonra 1,5 milyon 6 sene sonrada 3 milyon tl mi olacak.bu nereye kadar gidecek. senin evi 10 sene sonra satıp amerikadan malikane alırsın artık.
    Benimde beynimi kurcalayan soru. Ama olur mu olur. Fed paralari geri cekecem diyor ama bir turlu cekemiyor. Adamlarda para kayniyor. Gidecek yer bulamiyorlar. Bakin yine borsayi ziplatip dolari dusurduler. 3 yil icinde %100 degerlenme olayinin tam rakam veremiycem ama yaridan fazlasi dolardaki yukselmeden kaynaklaniyor. Eskiden evin degerinin cetelesini dolar olarak tutun derlerdi ama bence dolarda devalue oluyor. Altinin bile degerini korudugu mechul. Yeni umidimiz dijital paralar. Kara paralar nasil bizim evlerin degerini yukseltiyorsa dijitallerinde yukseltir elbet. Sonucta dijital para madenciligi zor oldugundan belli bir hacmin uzerine cikamiyor her bir dijital para birimi

MX5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Oturacağınız ev ihtiyaç kabul ama kiraya vermek için alınan ev bana göre parasını başka yatırım araçlarında değerlendirmeye korkanların tercihi.Tercihe saygı duyuyorum ama benim çıkardığım fikir toplum olarak yatırım yapmayı bilmiyoruz.Iyi bir projeden iyi bir fiyata alınıp kar etmek mantıklı ama geçmişe bakarak 3 senede %100 kar ettim mantigida bir o kadar yanlış.Ilerleyen yıllarda bu terendin devam edeceğinin bir garantisi yok.Kiraciya bakış açısı bile saçma.Ev sahibi 2000 tl ve üzeri kira istiyor birde memur olma şartı koyuyor.Kaç tane memur aldığı maaşın yarısından fazlasını kiraya verebilirki.Kiracı ile uğraşmak yerine alternetif yatırımlara yönelseydin ya.Her ilde farklı farklı fırsatlar var.Örnek bursa servis plakaları kira getirileri 1500-2000 tl arası fiyatlar ise 300000 tl civarı.Plakanin yaptığı prim ise evden aşağı kalır yani yok.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Ev fiyatlari Istanbulda enflasyona gore hep daha fazla artacak.

4.  Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    ...Iyi bir projeden iyi bir fiyata alınıp kar etmek mantıklı ama geçmişe bakarak 3 senede %100 kar ettim mantigida bir o kadar yanlış.

Ilerleyen yıllarda bu terendin devam edeceğinin bir garantisi yok.Kiraciya bakış açısı bile saçma.Ev sahibi 2000 tl ve üzeri kira istiyor birde memur olma şartı koyuyor.Kaç tane memur aldığı maaşın yarısından fazlasını kiraya verebilirki.Kiracı ile uğraşmak yerine alternetif yatırımlara yönelseydin ya..

Yanlis degil bence yalan..!

5.  Alıntı Originally Posted by MustafaBey37 Yazıyı Oku
    Ev fiyatlari Istanbulda enflasyona gore hep daha fazla artacak.
    bu sene hariç.

6.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Benimde beynimi kurcalayan soru. Ama olur mu olur. Fed paralari geri cekecem diyor ama bir turlu cekemiyor. Adamlarda para kayniyor. Gidecek yer bulamiyorlar. Bakin yine borsayi ziplatip dolari dusurduler. 3 yil icinde %100 degerlenme olayinin tam rakam veremiycem ama yaridan fazlasi dolardaki yukselmeden kaynaklaniyor. Eskiden evin degerinin cetelesini dolar olarak tutun derlerdi ama bence dolarda devalue oluyor. Altinin bile degerini korudugu mechul. Yeni umidimiz dijital paralar. Kara paralar nasil bizim evlerin degerini yukseltiyorsa dijitallerinde yukseltir elbet. Sonucta dijital para madenciligi zor oldugundan belli bir hacmin uzerine cikamiyor her bir dijital para birimi

MX5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    şöyleki sugosu evden yüzde yüz kazanmış, ben evi yüzde yüz kazandırmayacaksa neden alayım.

7.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    şöyleki sugosu evden yüzde yüz kazanmış, ben evi yüzde yüz kazandırmayacaksa neden alayım.
    Butun muteahhitler %100 kazaniyor kardesim, baksana satislar artiyor diyorlar.

Bunlarda yalan, duzen, uc kagit, iscinin SSK primini yatirmama ne ararsan var, simdi buraya gelmis yaziyor, neden ?

Belki bi sazan da buradan cikar, kimbilir modunda.

Bunlarda yalan bitmez, o reklami hatirlayin, Istanbul'da konut, elini uzat meyveni bahceden ye..?

Milletin parkinda at'la gez,parki cevir, evin bahcesinde at'a bin palavrasi, duymadiniz mi bunlari.?

Ya Istanbul'un merkezi Kurtkoy reklamini ?

Bunlarda yalan bitermi ?

8.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku

Ya Istanbul'un merkezi Kurtkoy reklamini ?
    Merhaba,

Kurtköy elbet merkez değil ama biz evimizi 2014 te Kurtköyden almıştık detaylarını daha önce burada yazmıştım, oturmak için aldık fakat kısmet olupta gidemedik hala Maltepe'de kiradayız, Kurtköydeki evin kirası şuan 1900 TL ve kredisini ödüyor, yani cebimizden 220K civarı para çıktı 2014 te, kiracı sorunuda yaşamadık, ilk kiracımız THY personeli idi, aynı siteden ev aldı ondan sonra ev sadece 15 gün boş kaldı ve Sabancı Üni. personeli geldi kiraladı aynı rakamdan verdik 2000 TL desek vazgeçmezlerdi sanırım, bizim için
    "huzurlu" bir yatırım oldu, şu sıralar annemler içinde bir ev alma arefesindeyiz inşallah benzer bir huzur bu iştede nasip olur,saygılar.

Sayfa 426/1014 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •