Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 599/1014 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Durgunluk akabinde konut fiyatları mı yüksek artar, arsa fiyatları mı?

2. 4 yıldır 2 ray döşememedi banliyo hattına, haftasonu geçerken düşündüm de sögütlücesme pendik arasına dök asfaltı metrobus.. Duraklar da hazır var

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    75 yasinda 30 yillik konut kredisine giren gordum

48 yasinda akrabam 40 yillik konut kredisiyle ev aldi

iki ornekte ABD de yasanmistir, ABD deki isten cikarmalar is degistirmeler TR den misliyle daha fazladir

Kutuphaneye git kapitalizm ne demek onu ogren ilk once sonra insanlara akil dagitmaya calis
    Abd vatandaşı geri zekalılara akıl veremeyiz, bizim derdimiz yurdun malı yerli TÜRK vatandaşlarımıza. 70 yaşında 30 yıllık krediye giren yada ABD de yaşayan 48 yaşındaki KAPİTALİST akrabanızın 40 yıllık konut kredisi ile eve girmesi akıllı bir işse diyecek bir şeyim yok. Demek ki kapitalist sistem bayağı iyi işliyor ...Bu arada laf sokmuşunuz bana da ,akıllı olan akıl dağıtır, 70 yaşında 30 yıllık kredi alanları örnek gösteren bir kişinin akıl konusunda söyleyecek fazla bir şeyi olamaz bence.

4. Bu durum cok sasirtici degil oralarda, yasina gore pesinat odetir, Mortgage Life Insurance satarlar..

Krediyi verirler, yasasanda olsende Banka risk tasimaz.

Zaten 40 yillik borca giren de bilir, bunun ahir zamanda bitmeyecegini, onun amaci cok dusuk aylik geri odemeleri, o konutun normal kirasinin yarisindan daha azdir.

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    yarim saat otede billur gibi sularda yuzebilirsiniz kilyos

yeni havalimani dibinizde olacak 1 saatte pegasus la 300 TL ye avrupa nin heryerine ucabilirsin hemde 1-2-3 saatte
    not: yukarida saydigim ozelliklerin hicbiri bati dunyasindaki sehirlerin buyuk cogunlugunda bulunmuyor
    Haklısınız. Sanmıyorum ki Londra ya da Amsterdam'da kimse aman havaalanı yakınında ev alayım böylelikle 2-3 saatte istanbul'da olurum demez. Bu süper bişey demez.

Bir de saydığımız pek çok sey nedense istanul dışındaki şeyler.
    Çünkü haftasonu bigün çıkıp boğaz kenarında iki yürüyüş yapayım derseniz nefes alacak yer dahi yok bunu siz de biliyorsunuz.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    75 yasinda 30 yillik konut kredisine giren gordum

48 yasinda akrabam 40 yillik konut kredisiyle ev aldi

iki ornekte ABD de yasanmistir, ABD deki isten cikarmalar is degistirmeler TR den misliyle daha fazladir

Kutuphaneye git kapitalizm ne demek onu ogren ilk once sonra insanlara akil dagitmaya calis
    40 yılda toplam ödeyeceği tutar ile peşin alsaydi ödeyeceği tutar arasındaki fark ne kadar? Merak ettim.
    Burda 10 yılda nerdeyse iki katına çıkıyor da... az once hesapladim 100 bin için 10 yılda 183 bin ödeme yapiliyor.
    Orda durum ne acaba?
    100 binlik mortgage için 120 ayda toplam ne ödemek gerekiyor.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
    3. havalimani civarina 150 bin kisi goc etmek icin bekliyor

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...niyor-40629473

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    4 yıldır 2 ray döşememedi banliyo hattına, haftasonu geçerken düşündüm de sögütlücesme pendik arasına dök asfaltı metrobus.. Duraklar da hazır var

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kadikoy u cezalandiriyorlar cunku CHP ye oy verdiler

Sayfa 599/1014 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •