Sayfa 2/28 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 217 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ZGOLDF - Ziraat Portföy Altın Katılım Borsa Yatırım Fonu

1.  Alıntı Originally Posted by illuminator Yazıyı Oku
    Denemelik az birşey ekledim portföye.
    Kapanış fiyatından mi?

2. 37.10 dan almıştım seans içinde.

3. Bu fon çok yeni bir fon ama arkasında Ziraat portfoy var. Ziraat portfoyun yönettiği birçok fonda mevcut. Yönettiği fonlarin getirilerini baktigimda benzer yapıdaki diğer yönetilen fonlarin getirilerinden biraz daha iyi kazandırdığını görüyorum . Kaldiki bu fon çok büyük oranda altına endeksli. Zamanla daha anlaşılır olacaktır.

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Bu fon çok yeni bir fon ama arkasında Ziraat portfoy var. Ziraat portfoyun yönettiği birçok fonda mevcut. Yönettiği fonlarin getirilerini baktigimda benzer yapıdaki diğer yönetilen fonlarin getirilerinden biraz daha iyi kazandırdığını görüyorum . Kaldiki bu fon çok büyük oranda altına endeksli. Zamanla daha anlaşılır olacaktır.
    İyi de bu fonun yüzde 95 i zaten direk altın içeriyor.Altın yukarı gitti mi artar düştü mü düşer.Kalan yüzde 5 de ne atraksiyon yapacak da misal GLDTR den daha iyi getiri sağlayacak.Zaten bu fonlara benim para koymamın nedeni takasbankta saklanan altın içermesi ,bir nevi fiziki altına yatırım yapıyor olma düşüncesi.E o zaman yüzde 99 altın içeren GLDTR daha mantıklı bir altın yatırımı değil mi.Başka atraksiyonlar istesem yüzlerce fon var onlara para koyarım zaten.Anlık bilgi vermemesi,derinliği olacak mı olmayacak mı bilmememiz falan hep eksi şeyler.GLDTR de yeri geliyor 1 milyon liralık altını beş dakikada al sat yapabiliyoruz üç beş kuruş marjla.Bu fon o kadar likit olacak mı bilmiyoruz henüz.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İyi de bu fonun yüzde 95 i zaten direk altın içeriyor.Altın yukarı gitti mi artar düştü mü düşer.Kalan yüzde 5 de ne atraksiyon yapacak da misal GLDTR den daha iyi getiri sağlayacak.Zaten bu fonlara benim para koymamın nedeni takasbankta saklanan altın içermesi ,bir nevi fiziki altına yatırım yapıyor olma düşüncesi.E o zaman yüzde 99 altın içeren GLDTR daha mantıklı bir altın yatırımı değil mi.Başka atraksiyonlar istesem yüzlerce fon var onlara para koyarım zaten.Anlık bilgi vermemesi,derinliği olacak mı olmayacak mı bilmememiz falan hep eksi şeyler.GLDTR de yeri geliyor 1 milyon liralık altını beş dakikada al sat yapabiliyoruz üç beş kuruş marjla.Bu fon o kadar likit olacak mı bilmiyoruz henüz.
    Siz bu konuda daha tecrübeli siniz, eleştirileriniz o yüzden çok kıymetli.
    Mayıs ayi raporunda yanılmıyorsam yüzde 99.5 fiziki altın vardi geri kalan yani binde 5 i katilim hesaplarindaydi. Yüzde 5 lik sinir olabilecek en yüksek sinir ama illa olacak diye bir şart yok.

Bu arada cuma günkü hacimlerine baktım goldtr nin hacmi
    20.535.937 lira iken, ZGOLD 19.498.055 TL yani derinliği goldtr ye bayağı yakin
    Son düzenleme : ibrahim; 06-06-2020 saat: 13:18.

6. Net aktif değeri ANLIK olarak gösteren bir web sayfası açmaları lazım

Daha öncede dediğim gibi lazım oldu 500 binlik alım yada satış girmek zorunda kalsak ne olacak görmek lazım

Bu fonlarda can sıkan şey şu gerçek değeri olan net aktif değerden farklı fiyatlarla işlem görebiliyor olmaları
    Altın alacaksam niye gerçek değerinin üstünde alayımki

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Net aktif değeri ANLIK olarak gösteren bir web sayfası açmaları lazım

Daha öncede dediğim gibi lazım oldu 500 binlik alım yada satış girmek zorunda kalsak ne olacak görmek lazım

Bu fonlarda can sıkan şey şu gerçek değeri olan net aktif değerden farklı fiyatlarla işlem görebiliyor olmaları
    Altın alacaksam niye gerçek değerinin üstünde alayımki
    GLDTR de pek fark olmuyor.GMSTR de marj çok olabiliyor daha önce nedenini yazmıştım.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    GLDTR de pek fark olmuyor.GMSTR de marj çok olabiliyor daha önce nedenini yazmıştım.
    Evet gümüşe olan yoğun ilgiden dolayı yazmistiniz. Bu nedenle değerinin üzerinde işlem oluyormuş.

Sayfa 2/28 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •