Sayfa 3/28 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 217 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ZGOLDF - Ziraat Portföy Altın Katılım Borsa Yatırım Fonu

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Net aktif değeri ANLIK olarak gösteren bir web sayfası açmaları lazım

Daha öncede dediğim gibi lazım oldu 500 binlik alım yada satış girmek zorunda kalsak ne olacak görmek lazım

Bu fonlarda can sıkan şey şu gerçek değeri olan net aktif değerden farklı fiyatlarla işlem görebiliyor olmaları
    Altın alacaksam niye gerçek değerinin üstünde alayımki
    Net aktif değer için matriks de ZGOLDI diye birşey dedi ama net anlamadım açıkça. Raporlarda gözüküyor . Yoğun alım için de sıkıntı olmayacağını söyledi ama onun söylemesi çok önemli değil . Altının dalgali olduğu günlerde test etmeli, özellikle goldtr ile karşılaştırmak gereklidir.
    Bankadaki gram altın için ise şöyle bir sıkıntı var ilk alımda neredeyse yüzde 3 a yakın değerinin üzerinde alıyorsunuz. Fondaki karsiligi yuzde 30 Lara denk geliyor. Ayrıca dalgalı günlerde bankalarda inanılmaz makaslar koyabiliyor.
    Benim için fonlarin daha mantıklı olma nedeni şudur. Zaten bankadaki digital altınları çok büyük oranda fizikiye çevirdim. Şu saatten sonra zaten al yatlik altınları yine fiziki alacağım. Geri kalan para değer kaybetmesin diye altına ayiracagim daha az miktarı bu fonlarda kullanma niyetindeyim.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İyi de bu fonun yüzde 95 i zaten direk altın içeriyor.Altın yukarı gitti mi artar düştü mü düşer.Kalan yüzde 5 de ne atraksiyon yapacak da misal GLDTR den daha iyi getiri sağlayacak.Zaten bu fonlara benim para koymamın nedeni takasbankta saklanan altın içermesi ,bir nevi fiziki altına yatırım yapıyor olma düşüncesi.E o zaman yüzde 99 altın içeren GLDTR daha mantıklı bir altın yatırımı değil mi.Başka atraksiyonlar istesem yüzlerce fon var onlara para koyarım zaten.Anlık bilgi vermemesi,derinliği olacak mı olmayacak mı bilmememiz falan hep eksi şeyler.GLDTR de yeri geliyor 1 milyon liralık altını beş dakikada al sat yapabiliyoruz üç beş kuruş marjla.Bu fon o kadar likit olacak mı bilmiyoruz henüz.
    O kadar likit değil,örneğin cuma günü kapanışta bazı kademelerde sadece 20 ve 1 lot alış vardı.......hem de ilk 3 alış kademesinde........yani alıcı kısmında hiç lot yoksa ,elinizdeki altınlar elinizde kalır......ya çok kademe aşağı vereceksiniz,ya da yazdığınız kademelerden milletin almasını bekleyeceksiniz.....

Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    O kadar likit değil,örneğin cuma günü kapanışta bazı kademelerde sadece 20 ve 1 lot alış vardı.......hem de ilk 3 alış kademesinde........yani alıcı kısmında hiç lot yoksa ,elinizdeki altınlar elinizde kalır......ya çok kademe aşağı vereceksiniz,ya da yazdığınız kademelerden milletin almasını bekleyeceksiniz.....
    Sn adanalı bu ara değerli metallerde çok değişik işler oluyor.GMSTR de fon gümüş bulduğu zaman geçen yıl marjı 12 kuruşa sabitleyebiliyordu şimdi piyasadan kendi bile yüzde 2 yüzde 3 fazla fiyata alıyormuş.Yani GMSTR de 25 lralık fiyat düşünülürse fon elinde lot olsa bile kendi bile 50 ila 75 kuruş arasında marj koymak zorunda,zaten alan bireyseller maşallah hemen hemen hiç satmıyorlar.Yani GMSTR de artık 60 70 kuruş marjlar hep olacak.GLDTR de ilk defa son günlerde ben marj görmeye başladım,eskiden net aktif değerine çok yakın fiyatlanırdı likidite sorunu hiç olmazdı.Bu ara sanırım GLDTR de de olay değişebilir.Millet artık bu altın gümüş işine uyandı,fizikiye hemen hemen en mantıklı alternatifte GMSTR ve GLDTR.Zaten ziraat de talebi gördü kendi altın fonunu kurdu, bence gümüş fonunu da yakına kurar.Ama ziraatin fonu kendi rüştünü ispatlayana kadar beklemek lazım GLDTR ve GMSTR kendilerini yıllarca ispatlamış daha sistemi oturmuş fonlar.

4. Arkadaşlar merhaba,kısaca altının neden yükseleceğini açıklar mısınız?

5. düşük faiz yüksek enflasyon atın ve dövizin çıkışını destekleyen iki unsur, oda şuanda mevcut

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Bu fonun yöneticiliği yapan Enver bey ile az önce telefonda konuştum. Fon yüzde 95 oranında fiziki altına yatırım yapıyor ve bu altınlar takasbank güvencesinde. Kalan yaklaşık yüzde 5 lik bölüm ise altın sertifikası, katılım hesapları, yurt içi ve yurt dışı kira sertifikası gibi faiz içermeyen enstrümanlara yatırım yapılıyormuş. Satışlarda fonun karlarından yüzde 10 stopaj kesintisi var. Fon zarar ederse herhangi bir kesinti yok.

QNB altın borsa yatırım fonundan en büyük farkı yada tek farkı boşta kalan yüzde 5 lik kısmının faiz içermeyen enstrümanlarda değerlendirilmesi diyebilirim.
    Enver beyin telf yazarmısınız?

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Fed 10 ay sonra repo fonlamasını durdurdu. Kaynak:Financial Times

8.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Enver beyin telf yazarmısınız?

Mesajı yeni gördüm, telefon 02129247242

Sayfa 3/28 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •