Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
Net aktif değeri ANLIK olarak gösteren bir web sayfası açmaları lazım

Daha öncede dediğim gibi lazım oldu 500 binlik alım yada satış girmek zorunda kalsak ne olacak görmek lazım

Bu fonlarda can sıkan şey şu gerçek değeri olan net aktif değerden farklı fiyatlarla işlem görebiliyor olmaları
Altın alacaksam niye gerçek değerinin üstünde alayımki
Net aktif değer için matriks de ZGOLDI diye birşey dedi ama net anlamadım açıkça. Raporlarda gözüküyor . Yoğun alım için de sıkıntı olmayacağını söyledi ama onun söylemesi çok önemli değil . Altının dalgali olduğu günlerde test etmeli, özellikle goldtr ile karşılaştırmak gereklidir.
Bankadaki gram altın için ise şöyle bir sıkıntı var ilk alımda neredeyse yüzde 3 a yakın değerinin üzerinde alıyorsunuz. Fondaki karsiligi yuzde 30 Lara denk geliyor. Ayrıca dalgalı günlerde bankalarda inanılmaz makaslar koyabiliyor.
Benim için fonlarin daha mantıklı olma nedeni şudur. Zaten bankadaki digital altınları çok büyük oranda fizikiye çevirdim. Şu saatten sonra zaten al yatlik altınları yine fiziki alacağım. Geri kalan para değer kaybetmesin diye altına ayiracagim daha az miktarı bu fonlarda kullanma niyetindeyim.