Sayfa 1/28 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 217 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ZGOLDF - Ziraat Portföy Altın Katılım Borsa Yatırım Fonu

1. ZGOLDF - Ziraat Portföy Altın Katılım Borsa Yatırım Fonu

Hayırlı olsun
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

2. Başlık hayırlı olsun. Bugün bir miktar ZGOLD fonu aldım. Altına ne kadar hassas olduğunu test etmek için kuveytturk senin bankan internet sitesindeki altın satış ileorantiladim.
    1 ZGOLD= 0.09911 gram altın yaklaşık böyle bir rakam çıktı.bankadaki altında nlarimi büyük iranda fiziki olarak aldığım için digital altın yerine bir süre bu fonu düşüneceğim. Altın hareketlerine ne kadar hassas bunuda yukarıdaki oran ile test edebiliriz.

3. Bu fonun yöneticiliği yapan Enver bey ile az önce telefonda konuştum. Fon yüzde 95 oranında fiziki altına yatırım yapıyor ve bu altınlar takasbank güvencesinde. Kalan yaklaşık yüzde 5 lik bölüm ise altın sertifikası, katılım hesapları, yurt içi ve yurt dışı kira sertifikası gibi faiz içermeyen enstrümanlara yatırım yapılıyormuş. Satışlarda fonun karlarından yüzde 10 stopaj kesintisi var. Fon zarar ederse herhangi bir kesinti yok.

QNB altın borsa yatırım fonundan en büyük farkı yada tek farkı boşta kalan yüzde 5 lik kısmının faiz içermeyen enstrümanlarda değerlendirilmesi diyebilirim.

4. Net aktif değeri anlık olarak yayınlamamaları eksiklik
    Diğerleri anlık yayınlıyor

Ayrıca diyelimki 500 bin liralık biriktirdik
    İhtiyaç var aniden satmam icabetti
    500 bin liralık satışı girince alıcı olurmu
    Olsa bile fiyatı taban yaparmıyız
    Bunlar hep soru işareti şimdilik

Halbuki gram altını gördüğümüz fiyattan hemen satmak mümkün

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Net aktif değeri anlık olarak yayınlamamaları eksiklik
    Diğerleri anlık yayınlıyor

Ayrıca diyelimki 500 bin liralık biriktirdik
    İhtiyaç var aniden satmam icabetti
    500 bin liralık satışı girince alıcı olurmu
    Olsa bile fiyatı taban yaparmıyız
    Bunlar hep soru işareti şimdilik

Halbuki gram altını gördüğümüz fiyattan hemen satmak mümkün
    evet bunlar önemli konular her zaman 3-5 binli alım yada satım olmayacak, daha yüklü miktarlarda marj ne kadar açılıp kapanacak bu önemli. yalnız günlük hacime bakacak olursak qnb daha hacimli olduğunu söyleyebilirim. bu konuyu şimdi yine sordum 500 bin yada 1 milyonluk satımlarda marjı daha fazla açmadan satışları karşılayabileceklerini söyledi ama ben tecrübelerime dayanarak çok da inamadım açıkcası. altın piyasasının dalgalı olduğu bir günde kontrol etmek daha doğru olacaktır.

fon değeri belli olmayan bir yatırım aracına yatırım yapmak mantıklı gelmiyor, alacak olduğumda goldist alırım, oda değerinde olursa, şuan değerinin yukarısında , onu da almam. değeri hiç olmazsa belli. bu fonun yatırımcıya saygısı yok, yatırımcıyı anlık bilgilendirmek çok mu zor.

7.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    fon değeri belli olmayan bir yatırım aracına yatırım yapmak mantıklı gelmiyor, alacak olduğumda goldist alırım, oda değerinde olursa, şuan değerinin yukarısında , onu da almam. değeri hiç olmazsa belli. bu fonun yatırımcıya saygısı yok, yatırımcıyı anlık bilgilendirmek çok mu zor.
    3 Haziran tarihli kap aciklamainda Mayıs 2020 aylık raporunda 265.860.222 yaziyor.

8. Denemelik az birşey ekledim portföye.

Sayfa 1/28 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •