Sayfa 78/98 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon
Arama sonucu : 778 madde; 617 - 624 arası.

Konu: GEREL - Gersan Elektrik

1. Bu ortamda bedelli açıklayan ve haberden 3 gün önce mal satan patronları da unutmayalım, bol bol hayır dua edelim...
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

2. BURSA - Buşarj Genel Müdürü İlknur Cansın, elektrikli araçlara olan talebin artmasıyla birlikte şarj istasyonu kurulumlarında talebin arttığını söyledi. Gersan Elektrik bünyesinde geliştirilmiş olan yerli ve milli elektronik kontrol sistemi ile kontrol edilen G-Charge kurulumu yaptıklarını anlatan Cansın,

https://www.dunya.com/sirketler/elek...-haberi-643648

3. Her tarafta elektrikli otomobil şarj cihazı haberleri ama hisseye yansımasi yok.

4. Gözümüze baka baka önce hisse sattı, 3 gün sonra bedelli açıkladı şimdi de bedelliden gelen parayla borçlarımı kapatacagım diyor dalga geçer gibi. Sahipsiz memleket sahipsiz borsa...

4. Sermaye Artırımından Sağlanan Fonların Kullanım Yerleri
    Şirketin bedelli sermaye artırımında elde edilecek fonun kullanım yerleri aşağıda
    belirtilmiştir.
    Kısa ve Uzun Vadeli Kredilerin Finansmanı:
    Elde edilen fonun 30.000.000 TL’si kısa ve uzun vadeli borçlarının kapanmasından
    kullanılacaktır.
    İşletme Sermayesi:
    Sermaye artırımından gelecek fon, hammadde alımları ile diğer işletme sermayesi ihtiyacını
    karşılamak amacıyla 20.000.000 TL’si kullanılacaktır.
    Piyasa Ödemesi:
    Bedelli sermaye artırımından gelen fonun, 15.000.000 TL’si piyasaya olan cari hesap
    borçlarımızın ödenmesinde kullanılacaktır.
    Yatırım:
    Sermaye artırımından gelen fonun, 5.000.000 TL’si ise Zonguldak/Çaycuma’da yapılan ek
    yatırımlarda kullanılacaktır.
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

5. Halka açıklık oranı %81'e çıkmış...

Primsiz yan hisse diye grafiğe bakıp hisseye girenlere önce ortak satışı sonra da bedelliyi patlatmis...

Bizdeki SPK yatırımcılardan ziyade patronlara çalışıyor.

Sahip olduğu yetkileri yatırımcılar için kullanmıyor.

%50'den fazla halka açıklığı olan hisselerde bedelli ve ortak satışlarına asla izin verilmemeli...

Adamlar 3-5 tane imtiyazlı hisseyle şirketi yönetiyor. Ceplerini dolduruyor. Bedeliyle şirkete giren parayı babasının malı gibi kullanıyor. Önce araba sonra sekreter değiştiriyor. Istediği harcamayı yapıp şirkete ödetiyor. Şirket e giren paralar buhar oluyor...Bilanco da birkaç yıl icinde eski tas eski hamam oluyor...

Bu işin öncüsü olan ihlas-isiklar grubu... Diğer patronlar da baktı hiçbir ceza yok onlar da aynını yapmaya başladı.

Şimdi Gerel'e dönersek %81 Halka açık... Çok iyi bir sirketse patron hisselerinin %80'ini niye elinden çıkardı?

Sirketle ilgili bir sürü beklenti yaratılmış. Bunun patronu, beklentiler gerçekleşip şirket para kazansa kârın %80'ini götürüp diğer ortaklara "parayı ben yemiyorum. Alïn siz yeyin" diye temettü olarak dağıtır mi?

Tabii ki yapmaz. Ne yapar? Paravan bir-kac şirket kurar. Işi halka açık şirket yapar, kar paravan sirketlere aktarılır.

Bu hisseye bulaşmış olanlara Allah sabır versin diyorum. Sucukçu yüzünden, grafik ucuzluğuna aldanıp ben de az biraz bulaşmış oldum. Kol mu kessem bedelli'ye mi katılsam bilemiyorum.

Işın en basinda %50'den fazla halka açıklığı olan şirkete bulaşılmayacaktı.

6. KAĞITLA OYUNCAK GİBİ OYNAYANLARI spk YAKALAMIŞ BİR AY İŞLEM YASAĞI KOYMUŞ YAHU BARİ YÜKLÜ BİR PARA CEZASI UYGULAYIN ,HEM ÖYLE AZ BUZ DA DEĞİL ADAM AKILLI BİR DAHA MİLLETİN EKMEĞİYLE KUMAR OYNAMASINLAR DİYECEĞİM AMA NERDE O SPK ANCAK YATIRIMCIYI YOLDURUR

7. Sanki ailece borsada meslek edinmiş gibiler. Cezaların bir caydırıcılığı yok ki yıllardır bu işe devam ediyorlar...
    Hüseyin Yücel,
    Ali Yücel,
    Fatma Yücel,
    Didem Yücel,
    Halil Yücel,
    İbrahim Yücel,

https://www.borsagundem.com/haber/ma...alandi/1538870

Sayfa 78/98 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız