Sayfa 83/98 İlkİlk ... 3373818283848593 ... SonSon
Arama sonucu : 778 madde; 657 - 664 arası.

Konu: GEREL - Gersan Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Şöyle ki,
    ben yeni yk üyesinin üye olmaya değil de, ortak olmaya geldiğini düşünüyorum.
    zaten şirketin de finansal ortak filan feşmekan gibi bir mevzusu var.
    Bu nasıl olacak?
    a şıkkı, yüksel kendi hisselerinden satacak. bu takdirde dolarlar havada uçuşur,
    özellikle yönetimi değiştirecek miktarda olursa.

b şıkkı, tahsisli zermaye arttıracak.
    yüksel sosisliyi kendi kendine yapsaydı, spk ya muhtemelen 11-12 lira gibi bir fiyatla giderdi. çünkü en yüksek 10.5 görmüş, maraz çıkmasın bak yüksekten alıyorum demek için.

b şıkkının b şıkkı yüksel tahsisliyi yeni yk ya yaptıracak.
    burada kendi %sel olarak hissesi azalacağından, bu 11-12 lirayı baz almaz, ederine yakın bir fiyatla ortak olmasını ister.

b şıkkının c şıkkı, yüksek miktarda tahsisli ile hakim başgan değişir, burada yönetim de değişeceğinden, bir nevi şirketi satmak gibin, yüksel sağlam bir para ister ve Bence.

Hasılı, fonların hisse senedi almak zorunda oldukları bir zamanda,
    bu hissenin zirveden fazla aşağı kaymayacağını,
    herkeşin sürecin sonucunu bekleyeceğini,
    süreç sonunda da yüksek rakamlarla hemhal olunabileceğini, düşünmekteyim.
    bu mantıkla fonculara saydırdım biraz.
    Büyük ihtimal satıldı şirket. Bu durumda sizce hisse fiyatı kaça oturur ve sizce ne kadar vadede.

2.  Alıntı Originally Posted by uzuncu Yazıyı Oku
    Büyük ihtimal satıldı şirket. Bu durumda sizce hisse fiyatı kaça oturur ve sizce ne kadar vadede.
    Şirket satıldıysa,
    el değiştiren bir satışsa bu,
    o takdirde vade olmaz, çağrı olacağından. direk ikiseksen uzatırlar yani.
    hakim ortak değişmezse, yeni ortağın ödediği fiyat, baz fiyat olarak görülecek ve oraya doğru yönlenecektir. Rakama bağlı olaraktan Birkaç ayda yakınlarına ulaşır. burada da şöyle durum var. kardeşi bir şey korkusu sarar mı, bunlar borsadan hisse toplayıp, bana nanik atar mı diyerekten.

kaç kuruş değer biçilir?
    karına göre çok potansiyel yok gibi görünse de, karını abidik gubidik kalemlerde sakladıkları için,
    bence iyi bir fiyat biçilir.
    çalışanların totoşlarını kaşımak için bile adam tutukları söyleniyor.

neyse ihtimaller, ihtimaller,
    olay biraz netleşsin.
    netleşenler üzerinden yorumlarız tekrardan.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Gersanemi a.ş olarak ismi geçmiye başlamış hayırdır looo y t d bizim bimediğimiz birleyen mi var yönetim ytd

4. Yeni şirket gersan bünyesinde kurulmuş kapta yayınlama zahmetine girmemişler ytd

5. gersan emmi
    elektrünk ve telekomini kasyon altyapı hizmetleri için oluşturulmuş bir birim gibi duruyor.
    sanırım deprem bölgesindeki ihalelere katılmak, operasyonu bir çatı altında tutmak için,
    ayrı bir bölüm oluşturmuşlar gibin.
    gap mı bekliyonuz?
    gelmez, göndermiyorlar.
    ne zamankine şu ortaklık veya satışfakşın işi netleşir,
    o zaman gaplar düşer.
    bence hissenin önündeki takoz kardeş değil.
    Bence.

amme velakin, hep dediğimiz üzre,
    tirik tırak tirik tırak, olur mu hiç çalışmamak. asdasdas .

6. kim o takoz

Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Şirket satıldıysa,
    el değiştiren bir satışsa bu,
    o takdirde vade olmaz, çağrı olacağından. direk ikiseksen uzatırlar yani.
    hakim ortak değişmezse, yeni ortağın ödediği fiyat, baz fiyat olarak görülecek ve oraya doğru yönlenecektir. Rakama bağlı olaraktan Birkaç ayda yakınlarına ulaşır. burada da şöyle durum var. kardeşi bir şey korkusu sarar mı, bunlar borsadan hisse toplayıp, bana nanik atar mı diyerekten.

kaç kuruş değer biçilir?
    karına göre çok potansiyel yok gibi görünse de, karını abidik gubidik kalemlerde sakladıkları için,
    bence iyi bir fiyat biçilir.
    çalışanların totoşlarını kaşımak için bile adam tutukları söyleniyor.

neyse ihtimaller, ihtimaller,
    olay biraz netleşsin.
    netleşenler üzerinden yorumlarız tekrardan.
    Çağrı olmaz sebebi imtiyazlı hisse yok vede yükselin payı yüzde 50 den az.
    Yatırım tavsiyesi değildir
    Sagliklar

8. Çağrıya İlişkin Genel Esaslar

Uyulacak genel esaslar

MADDE 4 – (1) Çağrıda, ortaklığın aynı gruba dahil tüm payları eşit muameleye tabi tutulur. Herhangi bir kişi veya birlikte hareket ettiği kişiler tarafından, bir ortaklığın yönetim kontrolünün belli bir grup payların iktisabı ile elde edilmesi halinde, ortaklığın diğer grup veya gruplarına dahil tüm pay sahiplerinin haklarını koruyacak şekilde çağrının yapılması zorunludur.

(2) Çağrıda ödenecek bedel Türk Lirası cinsinden nakit, menkul kıymet veya kısmen nakit kısmen menkul kıymet olarak belirlenebilir. Ancak pay sahibinin talebi halinde çağrı bedelinin nakden ödenmesi zorunludur. Çağrı bedelinin tamamen veya kısmen menkul kıymet cinsinden belirlenmesi durumunda menkul kıymetin borsada işlem görmesi zorunludur. Ödemeye konu menkul kıymet için esas alınan birim fiyat veya değişim oranı ve bu fiyatın veya değişim oranının tespitinde kullanılan yöntem bilgi formunda açıklanır.

(3) Çağrıya karşılık veren pay sahipleri satmaya karar verdikleri payları, çağrıda bulunanlar adına alım işlemlerini gerçekleştiren aracı kuruluşa, Tebliğ’in ekinde yer alan bilgi formunda ilan edilen çerçevede ve genel hükümler doğrultusunda teslim ederek satışı gerçekleştirirler.

(4) Çağrı yoluyla pay toplanması amacıyla yapılacak her türlü ilan, reklam ve duyurularla ilgili metinler hakkında önceden Kurul’un uygun görüşünün alınması zorunludur. İlan, reklam ve her türlü açıklamalarda bilgi formunda yer alan bilgiler dışında herhangi bir bilgiye yer verilemez. Kurul gerekli gördüğünde metinlerde değişiklik yapılmasını isteyebilir ve bu durumda değişiklikler yapılmadan metinler yayımlanamaz.

Yönetim kontrolü

MADDE 5 – (1) Ortaklığın sermayesinin veya oy haklarının %50 ve daha fazlasına tek başına veya birlikte hareket ettikleri kişilerle beraber, doğrudan veya dolaylı olarak sahip olunması yönetim kontrolünün elde edilmesidir. Bunun dışında, söz konusu orana bağlı olmaksızın, yönetim kurulu üye sayısının salt çoğunluğunu seçme veya genel kurulda söz konusu sayıdaki üyelikler için aday gösterme hakkını veren imtiyazlı payların elde edilmesi de yönetim kontrolünün elde edilmesi anlamına gelir.

(2) Dolaylı pay sahipliği sebebiyle yönetim kontrolünün tespitinde, çağrı zorunluluğuna konu halka açık anonim ortaklığın yönetim kontrolüne sahip hakim tüzel kişiliğin ve varsa hakim tüzel kişiliğin yönetim kontrolüne sahip diğer tüzel kişilerin yönetim kontrolünün değişip değişmediği hususu dikkate alınır. Söz konusu tüzel kişi veya kişilerin herhangi birisi vasıtasıyla, iktisap edilen pay oranından bağımsız olarak, halka açık şirketin yönetim kurulu üye sayısının salt çoğunluğunu seçme gücünü elde etmek, yönetim kontrolünün değişmesi olarak kabul edilir.

Normal şartlar altında, 23 cantigrade, 1 atmosfer,
    spk çağrı yapacanız der.
    ama daha ne yaptıklarını bilemediğimizden, çağrı bir masal, şimdilik.

Sayfa 83/98 İlkİlk ... 3373818283848593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •