Sayfa 96/98 İlkİlk ... 46869495969798 SonSon
Arama sonucu : 781 madde; 761 - 768 arası.

Konu: GEREL - Gersan Elektrik

1. bu hafta boşuna deli gibi satmamışlar. bilançoya bak
    en kötüsü geride kalmıştır belki diye yine de biraz ümidimi koruyorum ama halen bedelli korkum da var.
    ayrıca 2024 bilanço beklentisi soran arkadaş da görmüştür ki gerelde tahmin yapılamazz... patron nasıl isterse öyle gelir bilanço.
    Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

2. ikinci bir kontrolmatik mi doğuyor acaba??

3. Yeni Patron Erkan İzgi çok saygın bir işadamıdır..Umarız hissesinde çakal çukala izin vermez.. Bu gün ilk defa aranıza katıldım.. Hayırlı olur inşaallah

4. Kayıtlı sermaye tavanı 400 milyondan 3 milyar çıkarılması için spk ya başvuruldu..Büyük ihtimalle bedelli ve tahsisli sermaye artırımı yapılacak.. Bu sermaye artırımı ile amaçlanan
    -- Gersan nın Yüksel kardeşlere olan 31.463.540 TL olan borcunu hisse senedi olarak ödemek..Tahsisli yaparak
    -- Yeni Ortak ve YKB Erkan İzgi nin %13.48 olan şirketteki payını artırmak..
    -- Tahsisliden gelecek para ile şirketin 200 milyon tl yi bulan finansal borçlarını kapatarak işletme sermayesini güçlendirmek..

Tahsisliden elde edilecek yeni hissler en az 2 yıl süre ile borsada satışa konu edilemeyecek..Tahsis edilecek bedelli hisselerin fiatı son 40 günün ortalaması olacağı için fiatda yalaşık 40 TL cıvarında bunun %5 aşağısı veya yukarısı olabilir..dolayısıyla Buradan Yüksel kardeş yaklaşık 750-800 bin lot hisse alarak alacağını Gersan dan tahsil etmiş olur. Yani 40 tl den yapılacak tahsisli için Eğer erkan İzgi ye tahsis edilirse erkan İzgi den 40 tl den hisse almak zorundadır.. 200 milyon tl koyarsa şirketin içine 5 milyon hissede o alır..1 hisse bilançoda 1 tl den hesaplanacağı için aradaki fark emisyon primi olarak bilançoya yansır ileride bedelsiz olarak bu miktarı dağıtabilir.. Ancak bu söylediklerim varsayım tabikii. Burada tek kesin olan şey Yüksel Kardeş in alacağını tahsil edebileceğidir..
    Herhalükarda şirket için tahsisli sermaye artırımı faydalıdır..Sadece Bu başvuru süresince şirket hisselerinin fiatının artması tahsili alacaklara daha az sayıda hisse almasına neden olabilecektir. Dolayısıyla Hisse fiatını baskılayabilirler..

5. Bu Hisse önümüzdeki günlerde çok konuşulacaktır..son 1.5 ayda atılan kapların tutarı 2023 bilançosundaki ciro nun neredeyse 2 katı ve devamıda gelecek gibi görünüyor.. Hayırlısı bakalım Geri gelmesi halinde eklemeye devam edeceğim..

6. sayın admin Gerel Yıldız pazarda neden hala forumda ana pazarda sıralanıyor??

7. sn.balina hoşgeldiniz.. gerel in makus talihinin değişeceğini düşünerek,yeni patronla yeni hikayeye oynadık. hisse hareketleri nasıl olacak zaman gösterir . Şu anda daha yüksek rakamlarda olmasını beklerdim ama yine de umutluyum. Kontrolmatik abartı olsa da içimden geçen bi gesan hareketi.

yalnız şu sermaye arttırımı konusunda biraz kafam karışık.Ben tahsisli yapılacağını düşünsem de halen bi bedelli korkum var. sonuçta gerel; geçmişi mimli bu konuda. hakkımızda hayırlısı artık.

Bütün ortaklara iyi bayramlar diliyorum..
    Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

8. Kesin tahsisli yapacaklardır.. Yüksel Kardeşlerin şirketten alacağını tahsil etmei lazım.. Aynı zamanda şirketin borçlarının azaltılması veya içeriye işletme sermayesi konularak özsermayesini güçlendirmesi gerekiyor..Yoksa kazandığını bankalara faizolarak verir. Bu kadar kısa zamanda bu kadar iş alması çok enteresan geldi bana.. Bu Erkan İzgi nin gücü ve çevresini gösteriyor. Zaten İzgi şirketler grubu Bursa da saygın bir grup.. Bakalım bekleyip göreceğiz..

Sayfa 96/98 İlkİlk ... 46869495969798 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •