Sayfa 151/213 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Dowes

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Alış fiyatı nerede? Bedavaya mı aldık nominalleri?
    aşama aşama gidicem, onun için soruyu böyle sordum,

Yıl sonunda banka bana nasıl bir faiz gelirleri raporu verecek?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    alış fiyatı önemli değil. kaç dolar kupon ödemeniz varsa onu ödeme tarihindeki merkez bankası dolar alış kuruyla çarpıp hepsini toplayacaksınız. dolar eurobondları yılda iki ödeme yaptıkları için ödeme tarihlerindeki tl değerleri farklı olur. ona dikkat edin...
    Diyorsunuzki;

% 10 kuponlu bondu, 110.000 e almış olsam bile 10.000usd nin vergisini ...

% 5 kuponlu bondu 95.000 e almış olsam bile 5.000 usd nin vergisini beyan edecem.

Doğrumu anladım?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Diyorsunuzki;

% 10 kuponlu bondu, 110.000 e almış olsam bile 10.000usd nin vergisini ...

% 5 kuponlu bondu 95.000 e almış olsam bile 5.000 usd nin vergisini beyan edecem.

Doğrumu anladım?
    evet ama dolar değil ödeme tarihlerindeki tl değerleri olarak hesaplayıp toplayacaksınız.
    yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    evet ama dolar değil ödeme tarihlerindeki tl değerleri olarak hesaplayıp toplayacaksınız.
    Hocam, TL-ÜFE falan karıştırma şimdilik.

deminki yazınız;

''eurobond'u alırken kupon oranı önemli değildir, getiri oranı önemlidir.

eurobond'u aldıktan sonra elinizdeki nominal değerle kupon oranını çarparsanız yıllık toplam ödemesini bulursunuz.''

ben dediklerinizi anlamadım.

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Hocam, TL-ÜFE falan karıştırma şimdilik.

deminki yazınız;

''eurobond'u alırken kupon oranı önemli değildir, getiri oranı önemlidir.

eurobond'u aldıktan sonra elinizdeki nominal değerle kupon oranını çarparsanız yıllık toplam ödemesini bulursunuz.''

ben dediklerinizi anlamadım.
    diyelim ki 10000 usd nominalli eurobondu 12000 usd ödeyerek aldınız. kupon oranı %5 ise 10000*%5=500 usd öder yıllık iki taksitte. alırken ne ödediğiniz önemli değil. elinizde ne kadar nominallik eurobond olduğu önemli.

6. Daha basit;

%5 lik kuponlu bonda; 95.000 usd yatırıp, 100.000 usd nominal alan 5.000 usd matrah,

%10 luk kuponlu bonda; 110.000 usd yatırıp ,100.000 usd nom. alan 10.000 usd matrah üzerinden beyanname verir mi diyorsunuz?

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Daha basit;

%5 lik kuponlu bonda; 95.000 usd yatırıp, 100.000 usd nominal alan 5.000 usd matrah,

%10 luk kuponlu bonda; 110.000 usd yatırıp ,100.000 usd nom. alan 10.000 usd matrah üzerinden beyanname verir mi diyorsunuz?
    evet, öyle diyorum. gayet basit.

8.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    evet, öyle diyorum. gayet basit.
    peki;

1.ci bonoyu alan 5.000usd eksik ödemesine rağmen SADECE 5.000 usd matrah üzerinden vergi verir...

2.ci bonoyu alan; 10.000 usd FAZLA ödemesine rağmen 10.000 usd matrah üzerinden vergi verir...

gibi birşey çıktı.

Halbuki; ikisininde getirisi %10 !!!!

Sayfa 151/213 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •