Sayfa 198/213 İlkİlk ... 98148188196197198199200208 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: Dowes

1. Bu 12.1 milyar USD EFT kanalı açık olan kurumlarla yapılan swap meblağı deniyor. Katar'ın tcmb ile EFT kanalı yoksa 3 milyar USD'yi 12.1 milyar USD eklememiz gerekiyor sanırım.

Bu durumda swap harici net rezerv= 28 milyar USD -12.1 milyar USD - 3 milyar USD (Katar) = 12.9 milyar USD.

Denklem bu şekilde mi?
    Son düzenleme : rxpu; 18-04-2019 saat: 16:27.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Eğer MB'den detay ve düzeltmeye dair açıklamalar gelmezse öyle gözüküyor.
    Son düzenleme : JonDowes; 18-04-2019 saat: 17:06.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Eğer MB'den detay ve düzeltmeya dair açıklamalar gelmezse öyle gözüküyor.
    Merkez Bankasının altın rezervleri bu 10.8 milyar doların neresinde!..
    Merkez Bankasının net rezervlerin içine dahil altın rezervleri de kabaca 12 milyar dolar civarında.Bu durumda Nasrettin Hoca'nın ağırlığı kadar ciğer yiyen kedinin hikayesi akla geliyor.
    Son düzenleme : deniz43; 18-04-2019 saat: 16:22.

4.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Eğer MB'den detay ve düzeltmeya dair açıklamalar gelmezse öyle gözüküyor.
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Merkez Bankasının altın rezervleri bu 10.8 milyar doların neresinde!..
    Merkez Bankasının net rezervlerin içine dahil altın rezervleri de kabaca 12 milyar dolar civarında.Bu durumda Nasrettin Hoca'nın ağırlığı kadar ciğer yiyen kedinin hikayesi akla geliyor.
    Çıkarmayı yanlış yapmışım 28-12.1-3= 12.9 milyar dolar yapıyor. Ancak eğer kalan bu swap harici rakama altın dahil ise ve altın rezervleri 12 milyar dolar ise altın ve swap hariç net rezerv 900 milyon dolar civarı olması gerekiyor!!!!

Yanlışlık var mı? 28 milyar dolarlık swap dahil net rezerve altın rezervleri de hakikaten dahil mi?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Çıkarmayı yanlış yapmışım 28-12.1-3= 12.9 milyar dolar yapıyor. Ancak eğer kalan bu swap harici rakama altın dahil ise ve altın rezervleri 12 milyar dolar ise altın ve swap hariç net rezerv 900 milyon dolar civarı olması gerekiyor!!!!

Yanlışlık var mı? 28 milyar dolarlık swap dahil net rezerve altın rezervleri de hakikaten dahil mi?
    Net rezervler altın dahil(merkez bankasına ait olan) hesaplanıyor.Bu durumda hesap doğru gözüküyor,tabii bir miktar altın satmış da olabilirler.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Net rezervler altın dahil(merkez bankasına ait olan) hesaplanıyor.Bu durumda hesap doğru gözüküyor,tabii bir miktar altın satmış da olabilirler.
    Bu durumda ya swap vadeleri geldiğinde mutlaka yenilenecek, ya da altın satışı yapılacak. Altın satışı tercih edilmez ise brüt rezervlerden açığa satış yapılacak. Ben böyle anladım. Sanırım o swapları ne pahasına olursa olsun yenileyecekler.

7.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    $50k ya kurumsal eurobondu satan yer bulamadım ben. Var mı duyan eden?
    Eurobondlar hakkında konusunda takip ettiğim kadarıyla sizi eurobondlar hakkında bilginiz fazla ve ilgilisiniz. Varsa bildiğiniz birşey paylaşırsanız soruyu soran arkadaş da belki faydalanmış olur sizin bilginizden.
    Yazdığım mesajda eurobond konusunu araştırırken İş Yatırım Sitesinde SSS'ler kısmında görülen aşağıdaki sorunun cevabı.

"Eurobond işlem alt limiti nedir?
    İşlem Koşulları
    50.000 Amerikan Doları'ndan daha küçük miktarlar için fiyat rekabetinizi kaybedebilirsiniz"

Cevabını bildiğiniz bir soruyu neden soruyorsunuz anlayamadım doğrusu.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Eurobondlar hakkında konusunda takip ettiğim kadarıyla sizi eurobondlar hakkında bilginiz fazla ve ilgilisiniz. Varsa bildiğiniz birşey paylaşırsanız soruyu soran arkadaş da belki faydalanmış olur sizin bilginizden.
    Yazdığım mesajda eurobond konusunu araştırırken İş Yatırım Sitesinde SSS'ler kısmında görülen aşağıdaki sorunun cevabı.

"Eurobond işlem alt limiti nedir?
    İşlem Koşulları
    50.000 Amerikan Doları'ndan daha küçük miktarlar için fiyat rekabetinizi kaybedebilirsiniz"

Cevabını bildiğiniz bir soruyu neden soruyorsunuz anlayamadım doğrusu.
    Estağfurullah, Jon dowes üstad soruları yanıtlamış olduğu için ben tekrara girmek istemedim.

Mesajınızı gorunce, MT'mden 200 olarak öğrendiğim kurumsal bondlarda alım alt limiti belki kendisi (ekstra komisyon ile) daha aşağıda uygulayan aracı kurum vardır diye umitlenip durum buysa öğrenmek istemiştim. 200k Alt limiti nedeniyle alamadığım bondlar oldu.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 198/213 İlkİlk ... 98148188196197198199200208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •