Sayfa 2/213 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Dowes

1.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    selamlar, hayırlı olsun yeni nikiniz.

Foreign Exchange Indexed Assets diye bir kalıp duymadım. Böyle bir tanıma girecek ürün bizde Dövize Endeksli Krediler'dir. Benzeri ürünler dünyada vardır ancak öyle özel bir varlık sınıfı da değil. Döviz cinsi varlıkların özel bir alt kümesi sadece. Döviz kredisiyle, dövize endeksli kredi arasında çok büyük bir fark yok, kulağı arkadan göstermek...
    Tanım, BDDK'dan alıntıdır. Dediğim gibi google üzerinde bu şekilde bir tanımlama ve uygulama görmedim. Daha çok, latinlerin kullandığı söyleniyor. Açıkcası o bilgiye de ulaşamadım.

Sizin de aklınızda kalsın konuya ilişkin bir post yada bilgi düşerse paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

JonDowes Hocam geçmişte benzer bir soru sormuştum ama başka konuların arasında kaynadı.

Türkiye ekonomisi için resmi makamlar tarafından açıklanan büyüme oranı reel midir nominal midir?

Daha açmak gerekirse. Diyelimki 1.1.2016 ile 1.1.2017 arasında türkiye ekonomisi %2.4 büyüdü. Aynı zaman diliminde enflasyon %9.6 oldu. Şimdi bu %2.4 nominal rakamlarla mıdır yoksa enflasyon düşüldükten sonra kalan reel büyüme midir?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Büyüme rakamları her zaman reeldir. Nominali de var ama gazetelere yansımaz. Kabaca enflasyonla toplayarak bulduğunuz oran...

Yalnız büyüme oranını değil de, GSMH salt değerini görürseniz yılına dikkat edin. "Nominal rakamlarla 2013" veya "2003 bazlı reel rakamlarla 2016" gibi farklı şekillerde belirtilebilir.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Büyüme rakamları her zaman reeldir. Nominali de var ama gazetelere yansımaz. Kabaca enflasyonla toplayarak bulduğunuz oran...

Yalnız büyüme oranını değil de, GSMH salt değerini görürseniz yılına dikkat edin. "Nominal rakamlarla 2013" veya "2003 bazlı reel rakamlarla 2016" gibi farklı şekillerde belirtilebilir.
    Cevap için teşekkürler.
    Bu bağlamda eğer 2016 enflasyonumuz %9.4 ise ve 2016 yılında resmi olarak %2.4 büyüme rakamı açıklandıysa 2016 yılında nominal olarak kabaca %9.4+%2.4= % 11.8 büyümüş oluyoruz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Faydalı olması dileğiyle

https://www.ft.com/content/6ed32b02-...e-f14e55513608

• The presence of two goals implies that trade-offs have to be made, which is a fundamentally political task.

6. FT üyesi çok az kimse vardır, bende de açılmıyor

--------------------

piyasa:

Son düzenleme : JonDowes; 21-02-2017 saat: 09:33.

Kurallara AYKIRIDIR.

7. Sayın JonDowes
    Sanırım yazı süreliydi. 2 gündür link ücretsiz çalışıyordu.

Ben başka bir yerden daha buldum.

http://newsonahand.com/central-bank-...ng-its-lustre/

8. tamamdır okudum tşkler.

Doğuş, Garanti'de kalan son %10'unu da Ispanyollara satarak bankacılıktan tamamen çıkıyor.

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 2/213 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •