Sayfa 173/213 İlkİlk ... 73123163171172173174175183 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: Dowes

1.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    İlkini güzel yakalamışsınız. Ben de dün inceledim ancak hesabın nasıl olduğunu anlayamadığımdan twitter'da es geçtim. Biraz uyanık olsam (bu kesin hata desem) varan 1'i patlatacaktım demek Hata nasıl olmuş bilemeyiz. Elle giriliyorsa enteresan.

Yerli sermaye sahibi dolar almasın. Ama borçlular dolar alabilsin, borçlarını ödesin. Yabancılar doları spekülatif almasın. Ama Türkiye'ye borç getirsinler. Faizi yükseltmeyelim. Büyüme hızı büyük olsun. Ama cari açık yükselmesin. Borçluluk artmasın. Ama inşaatlat ve tüketim sürsün. Tüm bu hedefleri aynı anda yapmaya çalışırsanız öyle oluyor işte sonuç... İpler birbirine dolanıyor, bir de ayıklamaya zaman gerekiyor karagöz oyununun bitiminde.
    AOF'nin %18.92 ilan edilebilmesi için (ki bloomberght'de de öyle ilan edildi) BIST üzerinden verilen 6.5 milyar TL'nin %17.75 faiz ile verilmesi gerekli. Sonradan uyanıp hop kardeş bunun faizi düşük olmuş %17.75'e gelişi kurtarmaz falan mı dediler orası muamma.

O birbirine dolanan ipler inşallah Gordiyon'un düğümüne dönmez. Tek çözüm o noktadan sonra kesip atmak olur zira.
    İyi geceler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    1.si bu İşbank'ın değil devletin Eurobondu. Kodu XS1057340009. Kuponun tam doğru oranı 4.125. Euro cinsi olduğu için benzer vadeli USD eurobonduna göre düşük getirisi var. Piyasası 94.5 civarında gözüküyor; 96.4 pek iyi bir fiyat değil ama tutarınız çok yüksek olmadıgı için pazarlık gücünüz yok. %5.41 getiriyi nasıl hesapladıgınızı bilmiyorum ancak 94'lerden alsaydınız bile getirisi o kadar ancak olurdu. Getirisi 4.xx'lü olur bu fiyattan. Vergiyi sadece kupon ödemelerine uygulayın onun dışındaki kısımlar doğru.
    Naçizane; vergi beyefendinin gösterdiği şekilde alınır, sadece kupon ödemelerinden alınsaydı fiyatı ve kuponu düşük bonoların, fiyatı ve kuponu yüksek bonolara karşı ciddi bir avantajı olurdu. Zero-coupun bond'larda hiç vergi vermezdi. Tabi bu söylediğim itfa yılındaki gelir için , önceki yılların geliri Sn. Jondowes'un yazdığı gibi. Sn WYATT EARP tüm vergisini hesaplamaya çalışmış onun için belirtmek ihtiyacını hissettim.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : Epicurist; 29-08-2018 saat: 10:49.
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Naçizane; vergi beyefendinin gösterdiği şekilde alınır, sadece kupon ödemelerinden alınsaydı fiyatı ve kuponu düşük bonoların, fiyatı ve kuponu yüksek bonolara karşı ciddi bir avantajı olurdu. Zero-coupun bond'larda hiç vergi vermezdi. Tabi bu söylediğim itfa yılındaki gelir için , önceki yılların geliri Sn. Jondowes'un yazdığı gibi. Sn WYATT EARP tüm vergisini hesaplamaya çalışmış onun için belirtmek ihtiyacını hissettim.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pardon haklısınız, kur farkı aklımda kalmış; kur artışı kaynaklı gelir vergilendirilmiyor sadece döviz cinsi alım-itfa farkı vergilendiriliyor.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

4. Sayın JonDowes

Dünkü Moodys Raporunda Burgan Bank yoktu.

Rating hizmeti almıyorlar mı? Yoksa TR den çıkıyorlar mı? Bir bilginiz var mı?

“Merkez Bankası TL’yi savunmak için, “bir cisim gibi çarpmak üzere” yaklaşan enflasyona karşı kalkanları açmak yerine “miktarı daraltarak” etkili olacağını sanıyor. Uzun vadeli tahvil pazarında işlem ve fiyat oluşmadığı günlerden geçiliyor.”
    Uğur gürses yazmış. Hocam bu işin sonu ne olur.
    Benim gördüğüm herşeyi ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by sermo Yazıyı Oku
    Sayın JonDowes

Dünkü Moodys Raporunda Burgan Bank yoktu.

Rating hizmeti almıyorlar mı? Yoksa TR den çıkıyorlar mı? Bir bilginiz var mı?
    2017'de Moodys notlamayı durdurmuş.

Kurallara AYKIRIDIR.

7. Bana Burgan MT fitch ile çalışıyoruz, TR bankacılık sistemindeki en yüksek notunu veriyorlar demişti.

8. Evet sadece Fitch notluyor, web sitelerinde var.

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 173/213 İlkİlk ... 73123163171172173174175183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •