Sayfa 812/1001 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862912 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,489 - 6,496 arası.

Konu: Viop-XX

1. Geçen günlerden birinde dowun büyük bir düşüşü olmuştu. Ben de bizim borsa da düşer diye elimdeki hisselerin bir kısmını alttan geri alırım diye sabah sattım. öğleden sonra işler umduğum gibi olmadı bizim borsa artıya geçti ve ben zararına hisselerimi geri almak zorunda kaldım. Acı bir dersti benim için.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

2.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Bizdeki borsanın düşmemesinin sebeplerinden birinin açığa satış işlemlerinin yasaklanması olabilir mi? Açığa satış yaparak piyasayı bozamıyorlar gibi geliyor. Elinde mal varsa ancak satabiliyorlar. Yoksa satamıyorlar.

Aslında benim kanaatim bizi borsa düşeceği kadar düşmüş. Dolar bazında bankaları bir inceleyin bakalım. Ölmüş eşek kuttan korkmaz misali, yerli yatırımcı bist e yatırıma devam ediyor. Bu da ülke ekonomisi için oldukça pozitif bana göre.
    Yasak işin hikaye kısmı. Senin benim için geçerli. Yabancılar açığa satmak istedikleri zaman, kendi mevzuatları çerçevesinde fonlardan ödünç alıp, istedikleri gibi açığa satarlar.
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

3. Peki sizce borsamız neden düşmüyor?
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

4.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Peki sizce borsamız neden düşmüyor?
    Endekste ağırlığı olan 10 hissede kendi kendine işlemler yaparak yükseltiyor. yabancı olmayınca meydan palaya kaldı. Dolar kurunda da baskı var. Ekonomi komünist rejimle yönetiliyor. Tüm veriler şaibeli.

5. Birincisi BIM faktörü.
    BIM 12 Haziranda 63,75 TL XU30 da 127.200
    BIM'in bu endeksteki ağırlığı % 12,63. Bu 2 haftada BIM % 10 prim yapmış ve endeksi 1.600 puan yukarı atmıştır.
    İkicisi ise,
    En yetkili ağızdan yapılan TCELL manipülasyonu... Sana mı kaldı bre şerefli TCELL geçmişte şu fiyatı gördü, bu fiyatları hak etmiyor demek. TCELL o fiyatı gördüğü zamanlardaki yurt dışı benzer hisselerin fiyatına da bir baksana... Onlar ne kadar düşmüş. VODAFONE temel açıdan TCELL'in yarı fiyatından işlem görüyor şu anda... O şerefliye TCELL konusunda küçük yatırımcının vebali yeter de artar bile... Ahiretini berbat etti... Allah yardımcısı olsun... Sen öyle açıklama yaparsan, spekülatörler dibine kadar kullanırlar senin açıklamanı... Haddini bilecek, mevzuatın izin verdiği ölçüde konuşacaksın... Bu konuda Savcıları ve SPK'yı göreve davet ediyorum. İnşallah gereğini yaparlar...

Arada tek tek yükselişi hak eden bazı endeks 30 hisseleri de yükselişe katkı sağladı o kadar...
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    Patron şirketlerine emir gelmiş olabilir. Ne olursa olsun satmayın diye... dünya düşerken bizde on katı yükselen patron hisselerinin düşmemesi başka türlü imkansız.
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    Uzak doğu üçlü salto atmış.. dow 25 bin trendinde patinaj çekiyor. Bizim açılış yine yeşil olursa gerçekten bravo...
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

8. yine dow ekside yine yine amerika da kar yazarken burda bakalım yine shortla patinaja devam mı edicez. Dowda shortla eşşek yüküyle kazanırken burda bamya. Sanki başka galaksinin borsası.

Sayfa 812/1001 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •