Sayfa 331/1001 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: Viop-XX

1.  Alıntı Originally Posted by Volna Yazıyı Oku
    son 1 yılda borsa tarihinin en büyük manipülasyonları yapıldı çöp kağıtlarda. piyasanın regule olması lazım.

bunun yararı herkese

hırsızlar hariç.
    Ne yararı olacak.. Gidip o hisseyi alacak mısınız? Bu ülkede balat diye bi hisse yanlış hatırlamıyorsam 450 liradan halka arz olup 1 liraya düştü.. Kim ne yaptı. Kişisel nefretimizi bi kenara bakıp piyasaya bakalım artık.. Burası rasyonel bi arena değil.. Ne olacak yani rtab tekrar 3 tl ye düştü diye yada diğerleri borsada yada ülkede herşey yoluna mı giricek.. Borsada yatırımcı sayısı 500 bin artmış diyolar.. Bu kişilerin bi çoğu bu çöp hisselerde.. Hisse tercihi aslında bi kişilik bi tercih meselesi.. Kumarbaz adama işc tüpraş zaten aldıramazsın adam beklemez.. O hisseler türk yatırımcısının sabırsız aceleci kumarbaz kimliğine çok uygun. Bi gün piyasa bu kumarbazları yakaladığında bu kişiler zaten borsaya tövbe edicek..

2.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Büyük el gün boyu başka işler ile uğraşıp bu saatlerde masaya oturuyor bence.

11:00 ile 16:30 karşılıklı paslaşma.
    Bugün 11.00-16.00 arası 3-5 defa long şort yaptık güzel para bıraktı... En başından bu yana böyle yapsak palayı çoktan ütmüştük

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Altın alım satımına gelen vergiyi yazmamış
    Ben halimden memnunum abi, bunada şükür cok şükür, beterin beteri var
    Aç değil açıkta değiliz
    aynen reis takılıyorum sana

Allah herkese en temel ihtiyaçlarını aş ve barınma ihtiyacını versin.

4. Büyük para ile küçük hisselerde oynanamıyor.
    Atıyorum 100 bin lira ile girilip çıkılabilecek stop loss yapılacak hisseler sınırlı.

1 milyon üzeri ile ilk 10 hisse dışına çıkmak riskli.

10 milyon üzeri olanlar zaten bir hissede oyun kurucu oluyordur.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Ne yararı olacak.. Gidip o hisseyi alacak mısınız? Bu ülkede balat diye bi hisse yanlış hatırlamıyorsam 450 liradan halka arz olup 1 liraya düştü.. Kim ne yaptı. Kişisel nefretimizi bi kenara bakıp piyasaya bakalım artık.. Burası rasyonel bi arena değil.. Ne olacak yani rtab tekrar 3 tl ye düştü diye yada diğerleri borsada yada ülkede herşey yoluna mı giricek.. Borsada yatırımcı sayısı 500 bin artmış diyolar.. Bu kişilerin bi çoğu bu çöp hisselerde.. Hisse tercihi aslında bi kişilik bi tercih meselesi.. Kumarbaz adama işc tüpraş zaten aldıramazsın adam beklemez.. O hisseler türk yatırımcısının sabırsız aceleci kumarbaz kimliğine çok uygun. Bi gün piyasa bu kumarbazları yakaladığında bu kişiler zaten borsaya tövbe edicek..

yanlışsınız.

piyasa yapıcı kuralları tam ve adil olarak uygulayandır.

şu an bizde ne kural var ne uygulayan.

bu böyle gelmiş böyle gider zihniyeti sakıncalı.

bir yerden başlanmalı.

twittera açın bakın , çiftlikbank tombiğim 100 tane versiyonu ortada.

ceza alan var mı yok.

hükümet borsa yüksek olsun ekonominin berbatlığı ortaya çıkmasın diye manipülatörlere izin veriyor.

bu işin sonunda çok acı hikayeler olur.

ne yapalım cahiller kanmasa idi denemez.
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

6. Manüpülasyon dediğimiz şey aslında bi hissenin toplanıp, yükseltilip, dağıtılması değil mi.. Her zaman şirketlerin yada endekslerin ülkenin, şirketin gidişatına göre yükselmesini, düşmesini beklemek borsanın doğasına aykırı.. Bi çoğumuz bu duygularla işlem yapıyoruz. Çoğunluğun aynı duygu, düşüncelerle işlem yaptığı bi piyasada herkesin para kazanması mümkün değil.. Bu tür spekülatif hisselerde tipik bi borsacı davranışı olan aşırılık fiyatlara yansıyor zaten.. Tepelerde aşırılıkla mal dağıtımı, diplerde bezdirme ile mal toplanması tipik bir spekülatör ve yatırımcı davranışı bize sunar

7.  Alıntı Originally Posted by Volna Yazıyı Oku
    yanlışsınız.

piyasa yapıcı kuralları tam ve adil olarak uygulayandır.

şu an bizde ne kural var ne uygulayan.

bu böyle gelmiş böyle gider zihniyeti sakıncalı.

bir yerden başlanmalı.

twittera açın bakın , çiftlikbank tombiğim 100 tane versiyonu ortada.

ceza alan var mı yok.

hükümet borsa yüksek olsun ekonominin berbatlığı ortaya çıkmasın diye manipülatörlere izin veriyor.

bu işin sonunda çok acı hikayeler olur.

ne yapalım cahiller kanmasa idi denemez.
    22 senedir bu işin içindeyim.. Bahsettipiniz şeffaf piyasa hiç bi zaman olmadı.. Hatta çukel ve kepezde yüzbinlerce insan mağdur olurken bile bu ülkede kimsenin sesi çıkmadı.. Finans piyasası dediğiniz şey aslında manüpülasyonun ta kendisi

8.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    22 senedir bu işin içindeyim.. Bahsettipiniz şeffaf piyasa hiç bi zaman olmadı.. Hatta çukel ve kepezde yüzbinlerce insan mağdur olurken bile bu ülkede kimsenin sesi çıkmadı.. Finans piyasası dediğiniz şey aslında manüpülasyonun ta kendisi
    ben de 27 senedir.

son 1 yılda olanları geçmiş 26 yılda gördünüz mü ?
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

Sayfa 331/1001 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •