Sayfa 306/1001 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: Viop-XX

1. Arada TV'de spot çıkıyor. Tekalüf diye bir İslami sigorta sistemi varmış. Faizli bankacılık dışında o tip sigortalar da yaygınlaşabilir.

Yaşlı insanların mal varlılarını devir edip, bir şekilde oradan iaşe almasına dayalı sistemler de geliştirilebilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Tekâfül: Tekâfül, “dayanışma†anlamına gelmekte olup, Arapça kökenli bir kelime olan kefele’den türemiştir. İslam dünyasında çeşitli ülkelerde, farklı yorumlarla uygulanmaktadır. Bu yorumlar birbirinden oldukça değişkenlik gösterebilmekle birlikte, genellikle aşağıdaki ilkelerden oluşmaktadır:

Kâr amacı gütmeyen sigortalıların bir araya geldiği kooperatif sigortacılığı.
    Sigorta şirketinin biriktirdiği fonların faiz dışı yatırım araçlarında değerlendirilmesi.
    Hasar ve sorumlulukların katılımcıların paylarına göre bölündüğü bir toplumsal sigorta havuzu modeli.
    Batılı ülkelerde ortaya çıkan haliyle sigortanın İslam hukuku açısından caiz sayılıp sayılmayacağı tartışılmış ve ekseriyetle klasik sigortanın haram olduğu görüşü ortaya çıkmıştır. Buna karşılık, İslam kültürünün kendi toplumsal güvence sistemi olan tekâfül, İslami hukuka uygundur

3.  Alıntı Originally Posted by ekinoks9798 Yazıyı Oku
    Ye iç gez üstad kimseye bir şey kalmasın kafana taktığına değmez Yok evlenirsen de çocuk yap neslin devam etsin mal da ailede kalsın
    Çocuk hayalim nedense olmadı. Hz.Adem ve Hz.Havva çocuk yapmaya kalktığı için cennetten kovulmuş diye de görüş var bana mantıklı geliyor.

Bir de kendi şahsi inancıma göre ölüp dirilince anne baba veya çocuk olmak tanışık olmaktan öte bir anlam da taşımayabilir, yani her ruh ayrı ve bağımsız bir kişilik olabilir. Dünyadan anlaşıp ahiretlik dost edinmekte fayda var.

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Çocuk hayalim nedense olmadı. Hz.Adem ve Hz.Havva çocuk yapmaya kalktığı için cennetten kovulmuş diye de görüş var bana mantıklı geliyor.

Bir de kendi şahsi inancıma göre ölüp dirilince anne baba veya çocuk olmak tanışık olmaktan öte bir anlam da taşımayabilir, yani her ruh ayrı ve bağımsız bir kişilik olabilir. Dünyadan anlaşıp ahiretlik dost edinmekte fayda var.
    Çocuk olunca tüm dünyan değişiyor abi ilahi bir şey gibi baba olmak çok farklı bi durum bende 3 tane onların mutluluğu için çaba harcamak haz veriyor insana
    ahiretlik 2 arkadaşım var Onlar cennete gider diye düşünüyorum bende bir süre sonra katılırım
    Hz Adem ve Hz Havvanın o anlatılan hikayesinden geldi her şey başımıza zaten bi elma için yaşadıklarımıza bak ne gerek vardı diye deli sorular

5.  Alıntı Originally Posted by ekinoks9798 Yazıyı Oku
    Çocuk olunca tüm dünyan değişiyor abi ilahi bir şey gibi baba olmak çok farklı bi durum bende 3 tane onların mutluluğu için çaba harcamak haz veriyor insana
    ahiretlik 2 arkadaşım var Onlar cennete gider diye düşünüyorum bende bir süre sonra katılırım
    Hz Adem ve Hz Havvanın o anlatılan hikayesinden geldi her şey başımıza zaten bi elma için yaşadıklarımıza bak ne gerek vardı diye deli sorular

Ben herkese dua ediyorum. Çocuğu olanlara daha fazla dua ediyorum.

Yalnızlık ciddi bir sorun, insanın çocuk edinmesi gayet normal bir ihtiyaç. Tabi çocuğu yetiştirmek önemli bir sorumluluk ve zor kararlar gerektiriyor. Ben ver kurtulcu bir adamım benim çocuk tam istediğim gibi olmazdı, yani eğitimcinin işi zor bir iş. Öğretmenlik de zor bir meslek zaman zaman sert olmak gerekebiliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ben herkese dua ediyorum. Çocuğu olanlara daha fazla dua ediyorum.

Yalnızlık ciddi bir sorun, insanın çocuk edinmesi gayet normal bir ihtiyaç. Tabi çocuğu yetiştirmek önemli bir sorumluluk ve zor kararlar gerektiriyor. Ben ver kurtulcu bir adamım benim çocuk tam istediğim gibi olmazdı, yani eğitimcinin işi zor bir iş. Öğretmenlik de zor bir meslek zaman zaman sert olmak gerekebiliyor.
    Toplumun çocuğuna Rol model oluşturabiliyoruz abi hatlar keskin ve net oluyor evin içinde Roller değişiyor ne öğretmen olabiliyorsun ne müdürlük statünün anlamı oluyor Duygusal zeka giriyor işin içine Babalık ağır basıyor
    büyük oğlan cumartesi sınava girecek LGS ye uyku yok 3 gündür kaygılıyız eşimle çalışkan kazanacak mutlaka ama telaş var okulda 340 öğrencimin sınavı var 8. sınıfta tedbir almaktan yoruldum istedikleri sisteme sıra sığmıyor sınıflar küçük yukarıdakiler dinlemiyor bile yapacaksın edeceksin sıfır hata o da geriyor insanı pandemi bu hafta sonu artar diye kaygılıyım insanımız çok cahil ve bi şey olmaz mantığında

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    Gece derin mevzular dönmüş... bizim miras palaya kalacaksa yandık
    Şimdilik bizim kapanışa göre piyasalar yatayda kalmış. Bakalım bugün ne film çevirecekler... dünkü mevzu mal kilitleme miydi neydi bi görelim...
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

8.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Onu bilmiyorum, bende çocuk yok, annem babam da öldü, mecburi hepsi yeni eşe kalır diye düşündüm.
    Hepsi eşe kalmıyor birinci derece akrabalarada kalıyor .

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 306/1001 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •