Sayfa 52/71 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon
Arama sonucu : 566 madde; 409 - 416 arası.

Konu: ANELE - Anel Elektrik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,744
    ANELE - ANEL ELEKTRIK Alış 2,360 TL | Satış 2,370 TL | Saat ALSAT
    Anel Elektrik, Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması kapsamında yeniden yapılandırılması için lider banka olarak Denizbank'a başvurdu
    28/03/2022 06:22:00
    Anel Elektrik, Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması kapsamında yeniden yapılandırılması için lider banka olarak Denizbank'a başvurdu.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"19.01.2022 tarihinde yapmış olduğumuz KAP açıklaması ile nakdi ve gayri nakdi kredi kullandığımız Denizbank A.Ş. tarafından, kullandığımız kredilerin kat edilmiş olduğunu ve bankaya verilmiş olan kambiyo senedi nedeniyle 15.000.000 TL alacak miktarı ile sınırlı olmak kaydıyla, borçluların menkul ve gayrimenkul malları ile üçüncü şahıslardaki hak ve alacaklarının ihtiyaten haczi kararı alındığını açıklamıştık. Bu gelişmeler üzerine Şirketimiz Yönetim Kurulu 20.01.2022 tarihinde yaptığı toplantıda, Şirketimizin içerisinde bulunduğu finansal sıkıntının giderilmesi ve ekonomik faaliyetlerimizin verimli bir şekilde sürdürme inancı ile Alacaklı Kuruluşlar' ın oluşturacakları bir Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması (FYYÇA) uygulanması için Denizbank A.Ş.' ye işlemlere liderlik etmesi ve diğer kreditör bankalarımız ile görüşmesinin talep edilmesi ve alacaklı diğer bankaların da kredilerimizi kat etmesi ve olası yasal takibe geçmeleri ihtimal dahilinde olduğundan, söz konusu durumun gerçekleşmesi halinde anılan bankaların da Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması kapsamında değerlendirilmesi ve anlaşmanın imzalanmasına kadar özel durum açıklamasının aynı şekilde ertelenmesine karar verilmişti.

Yönetim Kurulumuzun almış olduğu bu karar kapsamında Şirketimizin gerek mevcut gerek potansiyel projelerini dikkate alarak bankalara olan finansal borçlarımızın; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 15.08.2018 tarih ve 30510 sayılı resmi gazetede yayınlanmış olduğu "Finansal Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Yönetmelik" e istinaden Türkiye Bankalar Birliği tarafından hazırlanmış olan Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması kapsamında yeniden yapılandırılması için lider banka olarak Denizbank A.Ş. ye gerekli başvuru evrakları hazırlanarak 25.03.2022 tarihinde (bugün ) Denizbank A.Ş. ye başvurulmuştur.

Böylece, 20.01.2022 tarihli Yönetim Kurulu'muzun erteleme kararıda, Sermaye Piyasası Kurulu' nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin 6/2 maddesi çerçevesinde, Denizbank A.Ş.' ye yapılan başvuru uyarınca
    kamuoyuna açıklanmış olmaktadır."

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1013205
    Bir etkisini göremedik.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,744
    ANELE - ANEL ELEKTRIK Alış 2,380 TL | Satış 2,390 TL | Saat ALSAT
    Anel Elektrik, finansal sektöre olan borçların yeniden yapılandırılması hakkında bilgilendirme yaptı
    12/04/2022 06:25:00
    Anel Elektrik, finansal sektöre olan borçların yeniden yapılandırılması hakkında bilgilendirme yaptı.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"25.03.2022 tarihli KAP açıklaması ile, Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması kapsamında bankalara olan finansal borçlarımızın yeniden yapılandırılması için lider banka olarak Denizbank A.Ş. ye gerekli başvuru evrakları hazırlanarak başvurulduğu bilgisi paylaşılmıştı.

Bugün tarafımıza iletilen bilgi kapsamında;

Yapılan başvuru akabinde 5411 sayılı Bankacılık Kanunu' nun Geçici 32 nci maddesi ve buna ilişkin mevzuat uyarınca başlamış olan durumun korunması sürecinin, Alacaklı Kuruluşlar Konsorsiyumu (AKK) tarafından yapılan oylama ile devamına karar verilmiştir.

Bankacılık Kanunu' nun Geçici 32 nci maddesi uyarınca durumun korunması kararının sonuçları; bu süreçte Alacaklı Kuruluşlar tarafından borçlu hakkında FYY konusu alacaklara ilişkin olarak icra takibi yapılamamakta, zamanaşımı ve hak düşürücü süreler nedeniyle hak kaybına yol açacak durumlar hariç olmak üzere, mevcut takiplere devam edilememekte, yeni takipler açılamamakta, diğer yasal yollara başvurulamamaktadır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )

3. Ben pes ettim son 1 aydaki yükselişlerde satıp bist 50/100 şirketlerine geçtim elimde çok az kaldı.Umarm bekleyen faydasını görür güzel para kazanır ben beceremedim.Özkaynağı eksi olan bir şirkete yatırım yapmama kuralını yaşayarak öğrenmiş olduk

4. şirket son 1 yılda niye bukadar borçlanmış

5. Klasik şirket batık,patron zengin....
    Haddini aşan, zıddına döner.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,744
    Borsa dışı satılan lotlarla bir filim dönerse şaşırmam.

7.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Borsa dışı satılan lotlarla bir filim dönerse şaşırmam.
    Tıpkı 2020 yılında patron eşinin sahip olduğu payları borsa dışında satması gibi değil mi sayın abim?

8. Hiç kimesne de yazmiyir...
    Hayirdir inşaallah :)

Sayfa 52/71 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •