Sayfa 102/240 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 809 - 816 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Brüt 80 kuruş, net olarak 68,5 kuruş kar payı dağıtımı.
    ...

2. Sayın jnothan yolumuz uzun.

3. Hem Ocak ayı da iyi geçmiş olmalı değil mi sayın Jonathan usta.kar güzel ama önemli olan sürdürülebilirlik.çarklar dönsün fabrikada,biz mercimek çorbasına talim ederiz.
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Zaman zaman mercimek çorbası yapmaya çalışıyorum. Su kaynıyor, buharlaşıyor, ama mercimeklerim çatlamıyor. Bütün olarak kalıyor.

Bu karla, mercimeğimiz çatlamasa da hiç olmazsa çorbamız kaynar, içemesek bile odaya bir mercimek kokusu yayılır.

Çorbayı içebilmek, midemize sıcak bir şeyler girmesi için yolumuz uzun; belki 2030.. O zaman bir şeyler şekillenecek diye umuyorum.
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Torik Yazıyı Oku
    Sayın jnothan yolumuz uzun.
    Günde 1 öğün yesek yeter bizim için. Fazlası zararlı..

Bu arada, kar dağıtımı VUK'a göre yapılır. Bu açıklanan 540 milyonu baz almayın dağıtımda, 395 milyon baz alınır. Dağıtılacak miktar brüt olarak 246 milyona denk geliyor, düz bir hesapla VUK'un 3'te 2'sini dağıtıyorlar diyebiliriz. Gelecek yıl da buna dair bir beklentiye girebiliriz.
    ...

Jonathan hocam Petkim ile yollarınızı ayırdınız mı

6.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    Hem Ocak ayı da iyi geçmiş olmalı değil mi sayın Jonathan usta.kar güzel ama önemli olan sürdürülebilirlik.çarklar dönsün fabrikada,biz mercimek çorbasına talim ederiz.

Ana yemek olmasa da, bir kase mercimek çorbası, içine limon, bol pul biber, karabiber ve 1 parça siyez ekmeği yeter bize.

Asıl dikkat etmemiz gereken şu; tl bazlı ciro artmış olsa da, şöyle bir göz gezdirdim, bazı satışlarda satış adedi bazlı azalma söz konusu. Bu tabii piyasadaki yavaşlamayla da ilgili. Ve üretim kapasitemiz 11 milyon. Bunu ilerleyen yıllarda 15 milyona çıkaracağız. Ancak sabit giderlerimiz sabit kalacak. Bu da olumlu etki yaratacaktır. Bir de kauçuk fiyatları var, o ayrı bir hikaye.
    ...

7. Genelde brisa kârin yüzde 80 ve üstünü dağıtırdı eskiden.geçen sene yüzde 25 dağıtmış.temettü da sürdürülebilir olursa ecnebi ilgisi de artar zamanla.
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Günde 1 öğün yesek yeter bizim için. Fazlası zararlı..

Bu arada, kar dağıtımı VUK'a göre yapılır. Bu açıklanan 540 milyonu baz almayın dağıtımda, 395 milyon baz alınır. Dağıtılacak miktar brüt olarak 246 milyona denk geliyor, düz bir hesapla VUK'un 3'te 2'sini dağıtıyorlar diyebiliriz. Gelecek yıl da buna dair bir beklentiye girebiliriz.

8.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Jonathan hocam Petkim ile yollarınızı ayırdınız mı
    VUK tablosu hoşuma gitti onun da, UFRS görmedim henüz. Ama şunu diyeyim, nafta-etilen marjından ötürü net kar beklediğim seviyelerde gerçekleşmiş son çeyrekte; VUK'tan hatırladığım (ki dağıtılabilir kar o) son çeyrek 600 milyon gibi bir kar söz konusu. Bunu 2021'e uyarlarsak, bütün yıl boyunca 2,5 milyar civarı bir kar gelebilir. Yani ödenmiş sermaye kadar kar. Bu da onu 2 haneye yaklaştırır diye tahmin ediyorum. Hisse başı 1 lira temettü verme imkanı olabilir ama genelde yarısını dağıtır, 50 kuruş verir. 2022 başlarından bahsediyorum. Bu açıdan olumlu. Benim gördüğüm bu.

Ancak yollarımı başka bir hisse için ya geçici, ya kalıcı olarak ayırdım. İkisinde de yanılacağımı sanmıyorum ama hangisi daha çok kazanç getirecek, bekliyorum. Geçen yıl yaptığım analiz dahilinde bugün itibaren %100 bir kar potansiyelinden vazgeçerek neye yöneliyorum, ne istemekte, neyi amaçlamaktayım bilmiyorum ama ben de göreceğim.
    ...

Sayfa 102/240 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •