Sayfa 12/240 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 89 - 96 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

çok fırın ekmek yememiz lazım kendi adıma.. adamlar profesyonel..
    tahta yapıcının takasında mal artıyor ama hisse fiyatı düşüyor, bilerek düşürüyorlar gibi..
    biz olsak elimize yüzümüze bulaştırırız tahta yapmayı...

Brisa devre kesti 12,27 -% 5.3
    Geçmiş olsun..

3. Emin hocam yaslan arkana 14 lu15 li rakamlari bekle boş ver.. bak ayasofya da camii oluyor gir iki rekat da namaz kil mis.. panik yok

Yatırım Tavsiyesi Değildir, Sesli Düşünüyorum

Sayın Canoca o dediğiniz 14-15 rakamları göreceğinden şüphem yok, muhtemel üzeri var belki 23-25 li seviyeler, bekleyip görücez, zaman..

Ben bu hisseye ilk aldığım zaman hedefimi 18-20 olarak belirlemiştim hisse fiyatı 7' ydi. Gel zaman git zaman hisse 5!e kadar düştü ben sürekli alıcı oldum, aldım hatta bugün de aldım.
    Birkaç gün önce birkaç veriyi üst üste koydum 13 lü fiyatlardan satış yapmam gerektiğini hatta tüm portföyü boşaltmam gerektiğini anladım.
    Ben bir hisseden çıkarken kırıntı bırakmam tüm paramla alırım tüm malımı satarım. Bilirim ki kağıt üzerinde ne zarar ne kar hesabı olur. Malımı alırım satarım nakite geçerim, bu kadar kazancım-zararım var derim, herkesin bir tarzı, yoğurt yiyişi vardır, neyse..
    Birkaç tane kullandığım hesap var açtım hesapları bir arkadaşın online ekranı var ben de oradan izliyorum ara ara ekran görüntüsü atıyorum buraya, yani benim ekranım yok, buraya attığım verileri ya bana gönderiyorlar ya da ben ricacı oluyorum buraya kendileri atıyorlar..
    İşte birkaç gün önce buraya resim attığım günlerde portföyü boşaltacağım bakıyorum alıcı kademelerine istediğim alıcı lotu yok, bekledim bekledim, dedim len üçte birini ver bari işte gelsin on kademe aşağı felan bir kısımını çıkarsın, tarzım değil bir de kimin aldığı sattığı görülüyor biliniyor. Vericem üçte birini kalan üçte iki mal ne olacak. Biliyorum ki tahta yapıcı bu işleri çok iyi biliyor, üzerime oynayacaklar çünki, geçen malı alırken oyun oynadılar hatta buraya bile yazdım "puşt bunlar" diye fiyat 11 lerdeydi. Sadece bana değil bu tahtada mal alıp satan o gün işlem yapanlardan rahatsız oluyorlar üzerine oynuyorlar. Burası uzun hikaye girmeyim şimdi o mevzuya.

Velhasılı az hacim var o nedenle şöyle kallavi alıcılar olursa satayım diye savsaklandım durdum, geç kalmıştım yani. Ben malı satmaktan muradım buradan satıp alttan uygun bir yerden yerine fazla sayıda koymak, hedefim bu hisseyi bırakmak yok yani. Çıkış ve düşüşten emin olunca en yukarılardan satış, en düşüklerden alış yapabilmeliyim.
    Sonuçta malım elde kaldııı.. Hee dersen altın çöpe düşse değerini kaybeder mi, aynen öyle Brisa altın da değerli benim için..
    Herkesin ağzında her izlediğim okuduğum platformlarda 14-15 konuşuluyor, bu yüzden tahtaya satıcı gelmiyordu. Gevurun cocukları yukarıda tahtaya getiremedikleri satıcıyı şimdi getirmeye çalışacaklar korku ve panik salarak, başarılı da olurlar milleti dökmede, buranin müdavimleri bilir, kimler geldi kimler geçti buradan birçoğu döküldü gitti, bakın eski Brisa topiğine, okuyun. kimin ne yazdığı duruyor orada..

Eğer düşüş devam ederse ki öyle gözüküyor, üst üste koyuyorum:
    Abd seçimleri, BİST ve tüm borsalar ikili zirve yapmak üzereler(genellikle satış gelir), iç siyaset, Baro, Ayasofya, Libya, Rusya vs. pandeminin ikinci çeyrek bilançolara olumsuz etkisi olabileceği endişesi, banka kağıtlarına gelen bitmek tükenmeyen yabancı satışı, yabancıya döviz spekülasyon engellenmesi vs.
    ee.., bu borsada bir saniye durulmaz kardeşim demek lazım. Ben tahminimi doğru yaptım ama zamanlamayı bir iki gün ile kaçırdım.

Ya sizi kendi derdim ile dertlendirmek istemiyorum burası halka açık herkesin forumu, ama kendimi teselli etmeye ihtiyacım var işte..

Sabah yazarı Dilek Güngör'ün bir yazısını buraya kopyalıyorum, tekrar ediyorum. "Puşt bunlar"

"Borsada 18 Dakikada Ne Oldu"
    Kapıyı kapatıyorsun, camı kırıyorlar, yetmiyor bacadan inip tüm kurumu boşaltıyorlar. Kendilerine bir şey olduğu yok. Olan evin içine oluyor.
    Malum, önceki gün Borsa İstanbul, 'kuralına göre oynamayan' yabancılara cezayı kesti. Barclays Capital, Credit Suisse, Merrill Lynch, Goldman Sachs, JP Morgan ve Wood And Company'e açığa satış yasağı (sahip olunmayan sermaye piyasası araçlarının satılmasını ya da satışına ilişkin emrin verilmesi) getirdi.
    Dün Merrill Lynch hemen aba altından sopa göstermeye çalıştı. Seans açıldıktan sonra robotlarını devreye soktu. Makineler takır tukur 5 dakikada 350 milyonluk mal satışı yaptı. Yapı Kredi robotları da devreye girince BİST 100'de birçok hisse kırmızıya döndü. 106 hissede devre kesici uygulandı. Küçük yatırımcı panikledi. Sonra Merrill Lynch sattığı malı ucuzdan geri topladı. Eminim, 20 dakikada kasaya 500 milyon TL koymuştur.
    Üstelik, takastan mal verip, geri aldığı söyleniyor. Yani virman talimatlı işlemler yaptığı...
    Bu şu demek?
    Elimde hisse yok ama ödünç alırım. Kurumlar arasında virman yaparım. Alır, satarım. Piyasayla oynarım. Paramı kazanırım.
    Kasasını doldurmasına da bir şey demiyorum.
    Ama savaştırdığı robotlar, fiyatlamalarda aşağı yönlü baskıya neden oluyorsa ve dengeyi sarsıyorsa o zaman incelenmesi gerekmez mi?
    Mesela dün Borsa İstanbul'da saat 11.24 ile 11.42 arasındaki işlemlerde ne oldu? Piyasa bozuculuk var mı, yok mu?
    Eminim, Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul bunlara bakıyordur.
    Çünkü, bir süredir Borsa İstanbul dünya piyasalarından ayrışıyor. Getiri sağlayan ülke endeksleri arasında yer alıyor.
    Faizlerin düşmesinin de etkisiyle yerli yatırımcı borsaya yöneliyor.
    O yüzden küçük yatırımcıyı koruyacak ne varsa Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul'un devreye alması gerekir.
    Belki, virman talimatlı işlemler veya robotlar yasaklanmasa da bazı sınırlamalar getirilebilir.
    Burada, aracı kurumlara da iş düşüyor. "Komisyonumu alırım gerisine karışmam" anlayışını bırakmaları, küçük hesap yapmamaları lazım. Değişik aracı kurumlardaki müşteri hesaplarına sürekli menkul kıymet virman talimatı geliyorsa 'bir dakika' diyerek şüpheli işlem olup olmadığını incelemeleri gerekir.
    Biliyorum, dünyada 'broker kral' dönemi bitti. Yatırım kararlarını artık insanlar yerine robotlar veriyor. Finans piyasaları tamamen algoritmik işlemlere teslim ediliyor. Ancak hız ve işlem yönünden bireysel yatırımcıların ilerisine geçerek emir iptal etme avantajı ile hareket edebilen yüksek frekanslı işlemler bireysel yatırımcıları mağdur ediyor. İşte bu yüzden de küçük yatırımcıyı robotlara karşı koruyacak sistemlere bir an önce kafa yormak önemli hale geliyor.

5. Robot isini geçenlerde cimere yazmayı dusundum hocam.. resmen haksiz rekabet .. ky elinde kullanabileceği bir stop loss bile yokken nasıl baş etsinler.. belki de uzun vadeli olsunlar diye vermiyorlar bunları.. yahu ücretsiz canli veri bile yeni yeni verildi ne yazıktır ki.. ama dediğin gibi bir çözüm bulunmalı.. Türkiye piyasası pozitif ayrılıyor fikrine ise pek katılmıyorum hocam.. ne kadar pozitif görünürse görünsün dolar karşısında erimiş bir para ve sirket degeri var.. örneğin Venezuela borsası da pozitif ama para degeri olarak dibin dibinde.. herkes 120binlerin hayal olduğunu düşünüyor ben ise degil 120 bin 220 bin olmalı diyorum. Cunku dolar fiyatlari ortada. Maalesef halkımızın dolar pozistonu şu anda rekor seviyede.. o dolarlar bozulup borsaya girmedikçe isimiz yaş.. bu borsadaki güveni artirmadikca da zaten gelmezler..
    Hocam sadece brisayi konuşacağımız bir WhatsApp grubu mu kursak.. yukarida yazdığın şeyleri bire bir yaşadım.. eger konuşsaydık o son zirvede o 3 de 1 i sana sattirridim ben yarisini satmıştım bugun tekrar almak nasip oldu. Tabi birilerini etkilemek istemem ama fikir alışverişi cok önemli.. her aksam teknik indikatorlere bakıyorum kendimce çizim yapıyorum ama uzun vade düşününce boş ver deyip arkama yaslaniyorum.. ama elin oğlu yaslanmiyor.. guzel guzel al sat yaparak 4 yildir beklediğimiz bu kağıttan kar üstüne kar ekliyor.. artik acımak korkmak yok hocam 4 yil sonra ilkkez satis yapıp alınca ayrı bir güven geliyor.. her zaman satis ve her zaman alis firsati veriyir bun bunu anladım.. siyasiler bi rahat dursa mis gibi şirketlerimiz var brisa gibi... alip gidecekler ama saçma sapan siyasi rantlar için hem borsamiz hem paramız hem de insanimiz harcanıyor maalesef..

Düşüşün sebebi olarak bankalara ceza gösteriliyor. Bu videoda söyleniyor.
    https://www.finansgundem.com/haber/b...cezasi/1504563

BİST100 NEDEN DÜŞTÜ...? BORSALARDA TAMAM MI...? DEVAM MI...?
    https://www.youtube.com/watch?v=-qySH-aLS2Q

Sayın Canoca hakkımızda hayırlısı olsun

7. böyle bir günün pastasını paylaşabilecek bir arkadaş olursa mutlu oluruz

Sayfa 12/240 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •