Sayfa 131/240 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Çok sevdim..

ama, tecrübeler, Piyasa ila inatlaşmamak gerektiğini söyler..

Neticede, "portföy" den daha az kazandıran çıkar veya ağırlığı azaltılır, yerine daha fazla kazandıran girer veya ağırlığı artırılır.

Matematik esastır..

Ha, 6-7 tl iken mavnayı doldurup, beleşe getirip, fantazi yapana lafım yok tabii..
    Elbette, piyasa ile inatlaşmamak lazım. Buradaki esas, benim uzun vadeli yatırımcı oluşum. Aynı zamanda temettüyü esas alıyorum. Ama diğer yandan biriktirmeyi de ihmal etmiyorum düştükçe.

Konu şu; şirketin bilançolarında bir üç kağıt yapmazlarsa, sadece bu çeyreğe ait net kar rakamı 200 milyonun altında gelmemeli. Durum bu şekilde olursa, nereye veriyorsa versin, sorun değil. Ama olur da vasat bir kar açıklanır veya zarar, bu canımı sıkar. Çünkü orada bilinçli bir şey var demektir. İzleyip görmek gerekiyor. Zaten 10-17 aralığına gelmesi için hem zarar ya da vasat bir kar gelmeli (eski günlere dönüyoruz intibası yaratacak) hem de endeks 1.000-1.100'lü rakamlara gelmeli.

Bu arada önceki hisselerimdeki maliyetim elbette 6-7 dolaylarında.
    ...

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Trend is your friend.
    Do not urinate against the wind.

Bunlari da derler.

Syg,
    Dudu hocam brisa var mi sizde?
    Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Elbette, piyasa ile inatlaşmamak lazım. Buradaki esas, benim uzun vadeli yatırımcı oluşum. Aynı zamanda temettüyü esas alıyorum. Ama diğer yandan biriktirmeyi de ihmal etmiyorum düştükçe.

Konu şu; şirketin bilançolarında bir üç kağıt yapmazlarsa, sadece bu çeyreğe ait net kar rakamı 200 milyonun altında gelmemeli. Durum bu şekilde olursa, nereye veriyorsa versin, sorun değil. Ama olur da vasat bir kar açıklanır veya zarar, bu canımı sıkar. Çünkü orada bilinçli bir şey var demektir. İzleyip görmek gerekiyor. Zaten 10-17 aralığına gelmesi için hem zarar ya da vasat bir kar gelmeli (eski günlere dönüyoruz intibası yaratacak) hem de endeks 1.000-1.100'lü rakamlara gelmeli.

Bu arada önceki hisselerimdeki maliyetim elbette 6-7 dolaylarında.
    Valla hocam ne olursa olsun 18 ay oldu 4 hissem var 2 verip brisa alicaz bu bayram karar cikti aile karari babam rahmetli goodyer emekli brisaya donme karari aldik dusmus cikmis al sat olsaydik 32 verirdim temettu issallah

4.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    1,1 dolara Brisa Bu durumda, endeksin tl bazlı 2020 Mart civarındaki pandemi diplerine geleceğini, Froto'nun 80 tl, Garan'ın 3,5 tl, Hektaş'ın 3-3,5 tl olacağını söyleyebilir miyiz Piyasa güzel fırsatlar verecek desenize

Dolar 8,60 ve belki üzeri; kağıtlar ise tl bazlı şu anki fiyatlara göre %50 ucuz. Bu %50 tl bazlı ucuz senaryoyu rüyamda göremem Eğer oralara gelirse, Brisa hisse senedi sayımı %100 artıracağım.
    ...

5.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    1,1 dolara Brisa Bu durumda, endeksin tl bazlı 2020 Mart civarındaki pandemi diplerine geleceğini, Froto'nun 80 tl, Garan'ın 3,5 tl, Hektaş'ın 3-3,5 tl olacağını söyleyebilir miyiz Piyasa güzel fırsatlar verecek desenize

Dolar 8,60 ve belki üzeri; kağıtlar ise tl bazlı şu anki fiyatlara göre %50 ucuz. Bu %50 tl bazlı ucuz senaryoyu rüyamda göremem Eğer oralara gelirse, Brisa hisse senedi sayımı %100 artıracağım.
    Borç ile yatırım yapılmaz derler hocam ama para yoksa ve fırsat gelmişse borçla da olsa alırım diye düşünüyorsunuz diye anlıyorum hocam.

O fiyatlardan borçla da alınsa güzel ama mesele o fiyatlardan borcun ödenebilmesi ya da borca katlanabilme süresini ongorebilmekten geçmiyor mu? İstediğim gibi anlatamadım ama gavurların deyişi ile you gör the point.

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ne oldu?
    Teker donmuyor mu artik?
    Inanc safhasindan suphe safhasina mi gecti yatirimci?
    Acaba mi demeye basladi?
    Yoksa inkar safhasi mi bu?
    Arkasindan inkar mi gelecek?
    Sonra kabullen me ve huzur mu?

Syg,
    Dudu abi de gelip yorum yapmaya başladıysa dip görüldü diyebilir miyiz sn Jonathan?
    OMAHALI

7.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku

Sevgili JoNaThAn

o çizgilere kadar geleceğini değil.. gelebileceğini belirtiyorum..

Daha önce de çizgi üstüne düştüğünde, "teker dönmüyor " dendiğinde.. sadece SABIR demiştim..

hele bir o çizgiye insin bakalaım.. O zaman, daha önce senin de belirttiğin gibi, görecez "el mi yaman bey mi yaman".
    Üstelik pek "yalnız olacağız" a da benzemiyor..

Sayfa 131/240 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •