Sayfa 167/240 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Oyak yatırım brisa için 2021 net kar tahmini 855 2022 icin 1033.Resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.Hayal kurmayalım derken kastettiğim buydu.

2. Ben bu sene bedelsiz vereceğini düşünüyorum

3. Sebebi nedir acaba bedelsiz verme düşüncenizin?

4.  Alıntı Originally Posted by Kelebek14 Yazıyı Oku
    Sebebi nedir acaba bedelsiz verme düşüncenizin?
    Öxkaynakların sermayeye oranına bakarsanız görürsünüz. Üstüne de enflasyon nedeniyle tabloları iyileştirme ihtiyacı var bu sene.

5. Pek bi alaka bulamadim ben ama dediklerinizle ilgili.İnşallah diyelim.Benim şahsi görüşüm 2025 ve sonrası bedelsiz potansiyeli girer devreye.

6. Belirttiğim oran bedelsiz potansiyeli hesaplamak için. Şu anda üretim maliyetleri çok düşük türkiyede, Bridgestone ve sabancı ek yatırım kararı alacaktır diye bekliyorum, Bridgestone un tüm fabrikayı alması da başka bir seçenek bence.

7.  Alıntı Originally Posted by Absurdman Yazıyı Oku
    Belirttiğim oran bedelsiz potansiyeli hesaplamak için. Şu anda üretim maliyetleri çok düşük türkiyede, Bridgestone ve sabancı ek yatırım kararı alacaktır diye bekliyorum, Bridgestone un tüm fabrikayı alması da başka bir seçenek bence.
    Yatırım tavsiyesi değildir , yabancı ortaklı şirketlerin değerleneceğini düşünüyorum

8. Doğrudur verdiğiniz oran fakat brisadan daha yüksek oranlı şirketler var bu kategoride o yüzden ben brisa icin daha erken olduğunu düşünüyorum.(2025) Ek yatırım konusunda sizinle aynı fikirdeyim.Uzun vade için olumlu,ama kısa vadede bilançodaki net kârı olumsuz etkileyecektir.Bridgestonenun tüm fabrikayı alma konusunda beklentim yok mümkün görmüyorum.

Sayfa 167/240 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •