Sayfa 2/240 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1913 madde; 9 - 16 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,698
    Yeni başlık BRİSA'mıza hayırlı olur inşaallah.

Hayırlı cuma'lar BRİSA sakinleri, her şey gönlünüzce olsun.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,698
    bir kaç ay önce brisanın dayandığı temel veriler hakkında bazı öngörüler yapmış idik..bunlar tek tek gerçekleşiyor...bundan dolayı gittikçe iyileşen bilançoları göreceğiz önümüzdeki süreçte...

şu ana kadar brisaya yapılan yatırımlar 1,5 milyar dolara varmıştır...bunu şirket yetkilileri yaptıkları röportajlarında sık sık söylemişlerdir...1,5 milyar dolar şu anda 1,5 *5,85 =8,775 milyar tl yapıyor bu tutarı ödenmiş sermayesi olan 305 milyona böldüğümüzde hisse başına 28,77 tl lik bir değer ortaya çıkıyor....bu değer sadece maliyet olan kısımdır...

hisse başına 28,77 e mal olan bir şirketin ederi herhalde yine 28,77 tl olacak değildir...siz bir mütahit olursanız 287 bin tl ye mal ettiğiniz bir gayrimenkulü acaba kaça satarsınız ?? hisse şu anda 9,25 fiyatındadır....dediğim gibi karı artıkça bu hisse benim öngörülerime göre 3 yıl içinde 40-45 tl civarlarına çıkmalıdır...

bakalım kime niyet kime kısmet olacak...borsada ancak sabır edilerek kazanılır..temelcilerin sabrına hayranım...

Yorumsuz öne alalım yeni gelen arkadaşlar okusun, kekom gerekeni söylemiş bana düşen sabretmek.

Kekom bir kez daha sana emeklerin için teşekkürederim.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

3.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    bir kaç ay önce brisanın dayandığı temel veriler hakkında bazı öngörüler yapmış idik..bunlar tek tek gerçekleşiyor...bundan dolayı gittikçe iyileşen bilançoları göreceğiz önümüzdeki süreçte...

şu ana kadar brisaya yapılan yatırımlar 1,5 milyar dolara varmıştır...bunu şirket yetkilileri yaptıkları röportajlarında sık sık söylemişlerdir...1,5 milyar dolar şu anda 1,5 *5,85 =8,775 milyar tl yapıyor bu tutarı ödenmiş sermayesi olan 305 milyona böldüğümüzde hisse başına 28,77 tl lik bir değer ortaya çıkıyor....bu değer sadece maliyet olan kısımdır...

hisse başına 28,77 e mal olan bir şirketin ederi herhalde yine 28,77 tl olacak değildir...siz bir mütahit olursanız 287 bin tl ye mal ettiğiniz bir gayrimenkulü acaba kaça satarsınız ?? hisse şu anda 9,25 fiyatındadır....dediğim gibi karı artıkça bu hisse benim öngörülerime göre 3 yıl içinde 40-45 tl civarlarına çıkmalıdır...

bakalım kime niyet kime kısmet olacak...borsada ancak sabır edilerek kazanılır..temelcilerin sabrına hayranım...

Yorumsuz öne alalım yeni gelen arkadaşlar okusun, kekom gerekeni söylemiş bana düşen sabretmek.

Kekom bir kez daha sana emeklerin için teşekkürederim.
    Cok değerli bir yazi kardes teşekkürler ama birkaç eksik noktası var..müteahhit evi 200tlye mal etmiştir ama satamamistir ya da çok sıkılmıştır 150 tlye vermiştir... 1.5 milyar dolarlık yatırım dogru ama sen 1.5 mil.dol. yatirim yaptın diye bunun tamamı ya da yuzde yuzu hisseye yansimayabilir.. gelismeler, piyasalar bu yatırımın yeterince karlı bir getiri olmadığını hissettirebilir.. bunu yükselen karla göreceğiz.. güçlenen ihracatla göreceğiz.. lastik ithalatına ek vergi getirildi mesela bu cok olumlu bir haber.. fakat rekabet var ve rakamlara yansıyan kotu bir grafiği var. o da hisse basina son bes yillik kari eksi 9 civarinda olması.. aslında olumsuz dedim ama bu rakamlar geride kaldı.. son 5 yilda eksi 9u baz alırsak bu rakamlar hissenin dip rakamlari olmali çünkü ileriki 5 yilda azalan borçla beraber buyume ortalaması eksi dokuzda kalmayacak hatta belki yillik yuzde 20 buyume ile ileriki bes yillik ortalaması yuzde 20 civarinda olacak.. (ki olmali cunku enflasyon en az yillik 15-20 civarinda) hisse basi rakamlar 30-40 civarina denk gelir ileriki 5 yılda.. hisselerin degerini hesaplayan cok guzel bir site var. Linkini buraya bırakıyorum terimler İngilizce ama çevirebilirsiniz.. internette uygulayan birkaç turk borsaci var.. başka senetlerde cok guzel tutuyor tahminler.. birisayi tarihinin en iyi kar rakamı ile hesapladigmda 35-36 tl cikiyor.. ama yine eksik çünkü ikinci fabrika ile tarihindeki en iyi rakamınin ustunde bir rakama ulasmali satis ve kar.. 4 yil once böyle düşünerek almıştım geç kaldı ama hizli gidecek inşallah..
    https://www.omnicalculator.com/finance/dcf

12.98 önce tavan olup sonrasında bozulan günün takası

5. A

Redmi 8A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler gulahmet167,
    TEB otomatiğe bağlamış eli sat tuşuna takılı kaldı herhal..

7. 2 gündür, yorum yok, brisada brisayı boş bırakmayın

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

delpiero rumenigge
    hissede futbol güçlü
    zico da gelseydi

Sayfa 2/240 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz