Sayfa 23/240 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 177 - 184 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Baska bir topicte baska bir arkadas paylasmis. Bugun denk gelince inceledim biraz. Raporlarin oldugu linki asagida bulabilirsiniz. Dilerim 2 milyon gelmez, raporlar yanilir ve sizin iki ceyrek toplamda 200 milyonluk beklentiniz gerceklesir (sanirim boyle bir sey bekliyorsunuz). Bunu ben de cok istiyorum cunku bu kagidi temettu icin tutuyorum. Fakat maalesef etkisine de inanmadigim pandemi sacmaligi yuzunden piyasalar yavasladi. O nedenle benim kendi senetlerim icin iyimser beklentilerim 2021 yilindan sonraki yillar olacak.

Raporlar asagida, asagidaki raporlardan bir tek Garanti'ninkinde Brisa ele alinmis. 2. çeyrek 2020 kar tahmini olarak geciyor 2 milyon lira. Baska raporlar da okudugumu hatirliyorum, denk gelirsem onlari da koyarim.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...76#post4620176
    Cok ilginc ya iki milyon nedir ki? Ya da zarar etmediği için sevinmeli miyiz? Eger böyle açıklanırsa yalandan taban taban gider milleti baya bir dökerler.ah içerden birini tanısak da sorsak nedir satislar diye.. genç yaşımda verem ettin beni brisa.. iyilesene kadar satmak yok.

2.  Alıntı Originally Posted by Canoca Yazıyı Oku
    Cok ilginc ya iki milyon nedir ki? Ya da zarar etmediği için sevinmeli miyiz? Eger böyle açıklanırsa yalandan taban taban gider milleti baya bir dökerler.ah içerden birini tanısak da sorsak nedir satislar diye.. genç yaşımda verem ettin beni brisa.. iyilesene kadar satmak yok.
    Boyle bir donemde zarar aciklamadigi icin elbette sevinmek gerekir. Kimse evden adimini bile atmadi disariya. Eger abartmayacaklarsa tabanlik bir durum oldugunu dusunmuyorum. Piyasa sonucta sirkette orta-uzun vadede bir duzelme oldugunu biliyor. Bu durumun gecici oldugunu da. Ama nedir, piyasa dunya genelinde ve endeks bazinda bozulursa, bunlar da mal toplamak istiyorsa kagidi asagiya verebilirler. Sahsen 10 civari ve altinda az da olsa alma imkanim var. Biraz daha lot arttiririm. Kusuratlari tamamlarim en azindan.

Tam doymasak da bir yarim ogun tatsiz tuzsuz corbamiz cikacak gibi uzun vadede. Baklavada, dondurmada gozumuz yok. Onlar zengin isi.
    ...

3.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    Potansiyel ciro 60.000.000.000
    Potansiyel kar 6.000.000.000

Doğru mudur hocam?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2030 yilini hesaplarsak.. Aksaray'i tam doldursalar 30 milyon uretim adedi. Kabataslak hesap yapacagim. Bugun 12 milyonla 4 milyar ciro yapiyor. 30 kusur milyon adede ulassa, bugunku para ile duz hesap 12 milyar ciro diyelim. 2030 yili enflasyon beklentim bugune kiyasla ortalama 3 kati seviyede olacagi yonunde. 36-40 milyar ciro diyelim. Bunun 10 milyari brut kar. Eger finansal yonetimi iyi ayarlarlarsa o uretim adedi ile 5 milyar civari net kara ulasabilirler. Brisa ozelinde bunu f/k 15 uzerinden hesaplayalim.

2040 tahminini yapamam. Uretim adedini kaca cikarirlar, sartlar ne olur bilinmez. Ama yine 30 milyonla devam edeceklerse ki zor, cunku buyumek zorundalar, her 10 yilda bir enflasyonu tr ozelinde 3-5 kat arttirip hesaplamak gerceklerden cok uzak olmaz.

Benim hesabim 10 yillik konjonkturde, ulke ortada durdugu surece budur.
    ...

4.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Boyle bir donemde zarar aciklamadigi icin elbette sevinmek gerekir. Kimse evden adimini bile atmadi disariya. Eger abartmayacaklarsa tabanlik bir durum oldugunu dusunmuyorum. Piyasa sonucta sirkette orta-uzun vadede bir duzelme oldugunu biliyor. Bu durumun gecici oldugunu da. Ama nedir, piyasa dunya genelinde ve endeks bazinda bozulursa, bunlar da mal toplamak istiyorsa kagidi asagiya verebilirler. Sahsen 10 civari ve altinda az da olsa alma imkanim var. Biraz daha lot arttiririm. Kusuratlari tamamlarim en azindan.

Tam doymasak da bir yarim ogun tatsiz tuzsuz corbamiz cikacak gibi uzun vadede. Baklavada, dondurmada gozumuz yok. Onlar zengin isi.
    0 araba satışlarında vatandaşlar sırada bekliyor
    pandemiye rağmen turizm hariç diğer sanayi şirketlerinde öyle beklenildiği gibi trajik karlılık ve ciro düşüşleri olmayacaktır
    bunu pandemiye rağmen geçen yıl ki 2. çeyrek cirosunu azda olsa geçen arçeliğin gelen bilançosuna dayanarak söylüyorum.

farklı bir anlam yüklemeyin lütfen arçelik de brisa da elimde yok.
    Son düzenleme : dobra; 26-07-2020 saat: 11:48.

5.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    0 araba satışlarında vatandaşlar sırada bekliyor
    pandemiye rağmen turizm hariç diğer sanayi şirketlerinde öyle beklenildiği gibi trajik karlılık ve ciro düşüşleri olmayacaktır
    bunu pandemiye rağmen geçen yıl ki 2. çeyrek cirosunu azda olsa geçen arçeliğin gelen bilançosuna dayanarak söylüyorum.

farklı bir anlam yüklemeyin lütfen arçelik de brisa da elimde yok.
    Sırada bekleme sebeplerini otomotiv firmalarının üretimi durdurmuş olması ve üretim bir defa aksayınca yeniden eski seviyeye çekememeleri diye biliyorum. Yani arzda bir gecikme oldu. Para bolluğu nedeniyle de talep arttı.

Ama bunlar mesele değil, çünkü geçici. Burada sadece ikinci çeyreği ele alıyoruz. Bu çeyreğin rakamının düşük gelmesinin etkisi anlık olacaktır. Piyasa kendini bir süre sonra toparlayacaktır.

Ben beklentilerimi hep düşük tutarım. Bu corona ciddi anlamda abartılmış olan bir şey. Sebebini bilmiyorum. Bu kış da aynı ortam oluşturulursa diye, ben kişisel beklentilerimi ve tam toparlanmayı 2022 itibariyle bekliyor olacağım. Tabii burada bahsettiğim şey karlılıkla ilgili. Piyasaların ve hisselerin hareketleri çoğunluğu terse yatırmak üzerine kuruludur. Mesela bu pandemide 80 binler görülünce insanların önemli bir kısmı sonsuza kadar 80 bin görülecek, biz burayı sevdik, bir daha bir daha moduna girdiler. Mal almadılar. Piyasa %50 yukarı yaptı. Ben sadece karlılğa odaklanmış vaziyetteyim. 2022 itibariyle bu corona abartısı gündemden kalkar düşüncesindeyim.
    ...

6. Sayın jnothan baklavanın en çoğunu sen yersin gibi geliyor bana.

7. Ben bu brisaya 4 sene once tum paramla girdiğimde jonathon ustat 2021 lerden bahsediyordu ve cok sinir oluyordum donup arasam bulurum ama net hatırlıyorum oysa ben gunlukcuydum 5ler 6 lara dusus olunca kaldim.. yil oldu 2021 ustat simdi 2030 diyor insallah bu sefer hakli çıkmaz da erken zamanda cok pirimli bir hisse olmus olur

Güniçi>11.96-12.26 Kapanış:12.05-Bugün endeksten23 Yıl sonra yine iki sıfır atıldı

Satıcı ben değilim.. Ama herkes satsın, bizim kurumdakiler de satsın isterim, dilerimm..

Sayfa 23/240 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •