Sayfa 215/240 İlkİlk ... 115165205213214215216217225 ... SonSon
Arama sonucu : 1916 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Bilanço hayırlı olsun 👍🇹🇷

2. PATLAK LASTİK

Bilanço açıklamış...

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI) 755.779.400

Yazıklar olsun bu kadarcık mı ?

Emin önünde simit satsaydınız ya..

% -4,68..

Neyse Allah korudu, bide accuk "zarar" deseydi..

Devam..

az kaldı... bi sandalyede bize verirsiniz gari..

3. Şirket ilk çeyrekte tek seferlik giderler hariç 800 milyona yakın net kâr açıklamış. Kârlılığın devamı halinde en kötü 3 milyar kâr gelse 4 fk ya düşen bir brisa olacak. Karlılığın artarak devam etmemesi yönünde olumsuz bir gelişme var mı? Dövizde yaşanacak artış ve enflasyon yüzünden kârlılık daha da yükselmez mi?

Ucuz şirketler bu piyasada çoğaldı ama eninde sonunda ederine gider diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir..

4. ...........

5. Neymiş..

Bu speğin karakteri "PATLAK" mış..

Brisanın bir günahı yok, 5 kat kar da açıklasa.. bu spek "PATLAK"

ancak, bu manüpülasyona müsade edildiğine göre.. Bu "LASTİK" de PATLAK"

netice..

"PATLAK LASTİK"

6.  Alıntı Originally Posted by meddlesome Yazıyı Oku
    Şirket ilk çeyrekte tek seferlik giderler hariç 800 milyona yakın net kâr açıklamış. Kârlılığın devamı halinde en kötü 3 milyar kâr gelse 4 fk ya düşen bir brisa olacak. Karlılığın artarak devam etmemesi yönünde olumsuz bir gelişme var mı? Dövizde yaşanacak artış ve enflasyon yüzünden kârlılık daha da yükselmez mi?

Ucuz şirketler bu piyasada çoğaldı ama eninde sonunda ederine gider diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir..
    Kesinlikle aynı fikirdeyim dolar bazında da 4 dolar yani bugünkü 2 doların iki katı hedefim var. 24 milyar piyasa değeri 8 fk yapar 6 tl temettü verse 7 kusur fk normal. Otomotivdeki canlılık ve mevcut araç parkındaki artış, ertelenmiş talep ile daha da iyisi olacaktır. Memur maaşı 20 kusur bin olmuş satanlara Allah akıl fikir versin. (ha bir de deprem izoloteri hikayesi vardı ama hiç olmayacak gibi düşünmekte fayda var)

7. Brisa ortaklığımı 2 katına çıkardım.Portföydeki oranı çok ciddi paya yükseldi.Yüksek kar beklentim var.2 fabrikada da kapasite artışları düşünüyorlarmış.Bu yıl iyi olur , kapasite artışları gelirse gelecek yıl daha da iyi olur.
    Duygusal bağım olan bir şirket.Sürekli satış rakamlarını arttırır.Bu yatırımcısına güvan verirSeverim.

8. O 6 tl temettü buraya gelicek

Sayfa 215/240 İlkİlk ... 115165205213214215216217225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •