Sayfa 233/240 İlkİlk ... 133183223231232233234235 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Yemişim TUPRS ını..

Yolumuz çok dik ve uzun..

Hocam hazır elin değmişken nereye gideceğimizide söyleseydin eyi olurdu.

Dost dediğin, gidiyoruz dendiğinde nereye ? diye sormayandır. Ama gel görki güccük olunca sormadan edemiyorum, araya temettüyü'de sıkıştırırsan işte ozaman kaymaklı ekmek kadayıfı olur valla.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

2. Sağdaki rakam çiftlerinden biri olduğunda , diğeri bugünkü fiyatta olacak demektir.

Yani ya biri , ya diğeri.. İkisi birden DEĞİL.

Çünkü, ikisi arasındaki, oranı resm ediyoruz.

3. hele bi kafa kafaya gelelim sonrasına da bakarız..

nede olsa samancı bunlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku

hele bi kafa kafaya gelelim sonrasına da bakarız..

nede olsa samancı bunlar..

Hocam eline emeğine sağlık, lakin ben anlamıyorum. Bana bilal'e anlatır gibi yazarsan ancak o zaman anlarım. Lütfen tahmini hedef şurası, tahmini şukadar temettü tahminim var diye yazarsan sevinirim.

Herkesin gönlünce olsun.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

5.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    Hocam eline emeğine sağlık, lakin ben anlamıyorum. Bana bilal'e anlatır gibi yazarsan ancak o zaman anlarım. Lütfen tahmini hedef şurası, tahmini şukadar temettü tahminim var diye yazarsan sevinirim.

Herkesin gönlünce olsun.
    Enflasyon muhasebesi, bazı beklenmeyen sonuçlar ortaya koyabilir.

Bilançoyu bekleyelim derim..

6.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi, bazı beklenmeyen sonuçlar ortaya koyabilir.

Bilançoyu bekleyelim derim..
    Yaw hojam sende Brisa yok ne diye karnından konuşuyorsun burada sürekli. Kusura bakma kitabın ortasından konuştum ama beni buna siz zorladınız. Yok Bucım ile kıyaslamalar yok tüpraş ile..Yahu aynı sektörün benchmark başka aktörleri ile kıyaslarsınız haydi anlarım da bu nedir böyle.

Ben bu tür ayaklı kürekli yazmaları sevmiyorum, bugüne kadar da hep sabrettim ama artık yeter.
    Az insan çok huzur

7.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Yaw hojam sende Brisa yok ne diye karnından konuşuyorsun burada sürekli. Kusura bakma kitabın ortasından konuştum ama beni buna siz zorladınız. Yok Bucım ile kıyaslamalar yok tüpraş ile..Yahu aynı sektörün benchmark başka aktörleri ile kıyaslarsınız haydi anlarım da bu nedir böyle.

Ben bu tür ayaklı kürekli yazmaları sevmiyorum, bugüne kadar da hep sabrettim ama artık yeter.

RİC kardeş,

biz de bu dünyada 34 senedir varız.

Hemide, hiç bir dönem kaybetmeden..(bu dediğimi sadece sana söylüyorum, çok subjektif ve kimsenin de şeyinde

değil)

Saydığın(m) şirketlerin hepsi, ülkemizin güzide varlıkları..

Gün olur biri gider gün olur diğeri gider.

Amma hiçbirinin sermayesine 5 krşluk katkımız yoktur velakin hepsinde ki paylarımız,

kemiklerinden arındırılmış et misali, cilloptur. Bizim için köle statüsündedir. Yemez, içmez, hastalanmaz, ölmez ve

sermayesi ile fabrikası ve işçisi ile gece gündüz çalışır.. her neyse.. günü gelince payımızı, önümüzde eğilip takdim

ederler.

Farkımız, sen(müsade et, "sen" diyeyim- sevdim seni) bu elemanlara kaldırım taşı muamelesi yapıyorsun. Durduğu

yerde kaldırım taşının değerlendiği görülmemiştir.

Borsada, senetlerin fiyatının artması, Bu senedi ortaya çıkaranlara, verdiğin zararla orantılıdır. (sırf tecrübeden)

Örnek istiyorsan. 2 tl ye aldığığım AYÇES e, 4 tl ye aldığım MAALT a bak..

Bunlar da köle ama , dalgacı lar , inek desen sütleri bile gelmez..

Bunların arasında parayı dolaştırmaya, paylaştırmaya nasıl müdahil olacaksın ?

Kaldıkı bize- şahsıma- sektör falan hikaye.. tek sektörümüz var..PARA..Doğru tahlil para kazandırandır, ben ona

bakarım.

Bu arada dandiglere yazdığımız asla görülmemiştir. Yani harbiyiz.

Optimize eder, olasılık çalışır, ondan ona atlarız. Her zaman da köle sayımızı artırırız.

Hani derler ya "Kıroyum ama Para bende"....

Ha .. sende Brisa yok demişsin.. Merak etme adını saydılarımdan, ve saymadıklarımdan 10 binlerce var..

8. "Karnından konuşuyosun" dedi RİC kardeş..

Bak birader, madem öyle, olayı açık pokere çevireyim.. Sende kazan..

93 senesinden beri , 2 güzide ve rakip (ayrı alanlarda olması bir şey değiştirmez..Para gibi ha dolar, ha tl, ha euro.. )

holdinglerin firmalarının birbirlerine karşı aldığı değerlerin resmi bu..

Okuyan var okuyamayan var..

Yardımcı olalım..

Brisa almak için TL değil, Tupraş atıyorsun ortaya.. Tupraş ı TL gibi Dolar gibi düşünün.

Yani AL gülüm VER gülüm..

Hedeflerini de, ben koymadım.. Bunlar 30 senedir kendileri koyuyor .

Biz üstlerindeki örtüyü kaldırıyoruz sadece..

Tüm grafik programları bunları yapabilir.

Ama hodjan, datalarını toplar (5 dakikalıktan, günlüğüne - 93 den beri tüm İMKB) bu grafiği çizen programı da kendi yazar,

optimizasyonunu uygular ve

özetini sizlere "karnından" sunar..

"Denize at balık bilmezse, Halik bilir."

Sayfa 233/240 İlkİlk ... 133183223231232233234235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •