Sayfa 237/240 İlkİlk ... 137187227235236237238239 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Temettü verimliliği %2.2 ye düştü, mevcut fiyat verilen temettü karşısında maalesef temettü yatırımcılarını çekmez hissemize. Daralan marjlar sebebiyle olabilir bu cimrilik ancak hiç bir zaman bir Ford bir Tttark olamayacak görünüyor. Oysa benim Aksaray fabrikası ile marjlarda kalıcı yükseliş ve sonucu yüksek temettü verimi dönemi beklentim vardı. Yatırımların temettüye engel olmadığını kasada ki nakit ve nakit akışlarının gücüne baktığımızda yatırımların verimli bir temettü ödemesine engel olmadığı, bunun şirketin tercihi olduğu görülebilir. Kaldı ki yatırımların finansmanları ECB tarafından geçen yıl sağlanmıştı.

Sert düşen marjların karlılıkta ki düşüş etkisini önümüzde ki bilançolarla göreceğiz görünüyor zira tek seferlik gelirler olmayacak artık.
    Az insan çok huzur

2. Elif hanıma satışları ve kar marjlarını sordum,

Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine göre 2023 ve geriye dönük olarak 2022 yıllarına ilişkin finansallar enflasyon muhasebesi ile düzenlenmiş finansallardır. Dolayısıyla, rakamlarda bu etki mevcuttur. Bugün gün içerisinde KAP ve internet sitemizde enflasyon muhasebesi etkisi içermeyen rakamlarımızı da paylaşıyor olacağız. Bu rakamlarla operasyonel ve finansal performansımızı daha net takip edebilirsiniz.

Bilgilerinize,

Cevabını vermiş

3. Bilançodaki yamuk beklentilerimiz dahilinde idi.

Ancak ortada kabak gibi görünen bir gerçek var.

Bu bilanço, yayınlanmadan bir kaç gün önce sızdırılmış ve bazı gruplar bunu tepe tepe

kullanmışlardır.

Yatırımcı aptal değildir. Günü geldiğinde bu hesap elbette sorulacaktır.

Japonyada, Bridgestone'da olsa bu olay, harakiri nedeni olacak kadar UTANÇ vericidir.

Bu yazı burada, bu bilançoyu sızdıranlara ve bu konuda hiç bir önlem almayan SPK ya

kapak olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Bilançodaki yamuk beklentilerimiz dahilinde idi.

Ancak ortada kabak gibi görünen bir gerçek var.

Bu bilanço, yayınlanmadan bir kaç gün önce sızdırılmış ve bazı gruplar bunu tepe tepe

kullanmışlardır.

Yatırımcı aptal değildir. Günü geldiğinde bu hesap elbette sorulacaktır.

Japonyada, Bridgestone'da olsa bu olay, harakiri nedeni olacak kadar UTANÇ vericidir.

Bu yazı burada, bu bilançoyu sızdıranlara ve bu konuda hiç bir önlem almayan SPK ya

kapak olsun.
    İşte buna katılıyorum zira hissede ciddi pozisyonu olan birilerinin malları tam bilanço öncesi dönemde alenen operasyon yapılarak fiktif fiyat yükselişi ve sosyal medyada aktif metodlar kullanılarak boşaltıldı. Bu mal sahipleri her kim bilmemiz imkansız ancak yatırım fonları içinde kamufle olmuşlar, böylece kurumsal kimlik ile korunma kamuflajı oluşturmuşlar. Böyle şeyler Koç grubu hisselerinde asla olmaz. Sabancı Sabancı ey Sabancı kendine çeki düzen ver. Bu ülkede sanıyorum bir Koç kurumsalığını ve konforunu başka hiç bir yerde bulamayacağız. Japonlara konuyla alakalı mail atacağım bugün.
    Az insan çok huzur

5. Bu bilanço sızdırılması olayını hep duyuyoruz ama bilançoyu denetleyen ve ondan sonra yayınlanmak zorunda olan bağımsız denetçi kurumları da es geçmemek gerekir. Belki şirketlerden değil de o denetçi kurum çalışanlarından da yayılıyor olabilir, paranın yüzü sıcaktır demişler.

Ver bakalım bi 50 bin lira orda çalışan birine bülbül gibi öter muhtemelen. Yani kesin yapılıyordur diyemeyeiz elbette ama bu potansiyel her yerde var, adam ülkesinin bilgilerini yabancı ajanlara satıyor para için daha ötesi var mı?

6. Maalesef Balık baştan kokar.

Burada, işin içindeki kişilerin kimliği ve ne yaptıkları veya kazandıkları bizim konumuz değil.

Buna meydan verenlerin kayıtsızlığı.. (insanın içinde yoksa bunlar mı ? tereddütü doğmuyor değil)

İşte bu tereddüte ve şüpheye meydan vermeyecek karakterde ve de işine hakim olacaksın. Kritik bir bilanço öncesi böyle bir harekete müsaade etmeyeceksin. O kadar kolay mı senin adını ve şirketini böyle adice kullanmak ?

Yada..

kıyaslanırsın ve kaybedenlerden olursun.

İtimat ve saygı parayla pulla değil davranışlarla temin edilir.

"Robert Bosch insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim"

Daha geçende Warrent Buffet ın yaptığı konuşma vardı, büyük dersler içeren.

Yazık, yeterli terbiyenin böyle bir ülkede ve firmada oluşmamış olmasıdır üzüntümüz.

7. iyidir brisa.. temettü için sıkmayın canınızı. benim nazarımda devlet gibi şirkettir.

8.  Alıntı Originally Posted by apa Yazıyı Oku
    iyidir brisa.. temettü için sıkmayın canınızı. benim nazarımda devlet gibi şirkettir.

Konunun özünü anlatamamışız anlaşılan Apa kardeş.

Sorunumuz, temettünün düşüklüğü veya fiyatın düşmesi değil...

Dünyanın en eski mesleğini icra etmiş durumuna düşürüyorlar ve birileri de bunun farkında değil.

Sayfa 237/240 İlkİlk ... 137187227235236237238239 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •