Sayfa 30/240 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 233 - 240 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

2020 2. Dönem bilançonun Faaliyet Raporunda yazılana göre Aksaray Brisa'da yapılacak çok iş olduğu anlaşılıyor.

"Yönetim Kurulumuz 04 Ekim 2013 tarihli ve 2013/18 sayılı toplantısında; Türkiye lastik pazarınıngelişimindeki potansiyele dair yüksek inancıyla ve ileride doğacak artan bu lastik talebini karşılamayayönelik binek ve hafif ticari araç lastiği üretmek üzere, Aksaray ¡li Organize Sanayi Bölgesi içinde yeralacak yaklaşık 300 milyon ABD doları tutarında ikinci fabrika yatırımı kararı almıştır. Toplam 952.000 m.karelik bir alanın ilk etapta 135.000 m.karelik kısmı üzerinde kurduğumuz ve 2018 yılında devreye aldığımız fabrikanın inşaatıyla ilgili çalışmalara 2014 yılında başladık"

Bunu evvelce de okumuştuk tekrarlıyoruz fabrikayı bilen gören zaten anlamıştır başka işler yapılacağı kesin dünya kadar boş yer var arazide..

2.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    6 aylık net kar 97 milyon TL

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bütün arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun...yaklaşık bir yıl önce 2020 yılında 200 milyon net kar beklediğimi söylemiştim..yılın ilk yarısında gelen 97 milyon kar aşağı yukarı bizi doğruluyor...azalan borçlar ve azalacak finansal giderler ile karlılığı artacaktır...tahminim borçlarını sıfırlamaya yakın yıllık 110 milyon dolar ( şu anki tl bazında 800 milyon tl ) karlılıkları yakalayabilecektir..

geçmişte bizi gudi ile yarıştıranlar şimdi ne demek istediğimizi görmüşlerdir...brisanın aksaray fabrikası çok modern bir fabrika..maliyetleri çok aşağı çekiyor...buda şirketi çok rekabetçi yapıyor...

geçmişteki ereğliye de gudiye de farklar attık...ama hektaştan da daha geri kaldık...bunu da bence normal görmek lazım...bir kişinin üç kişi ile mücadele etmesi çok zor..birazda kendinizi brisanın yerine koyun... o zaman brisaya hak vereceksinizdir...bu arada temetüler de alınmaya başlandı ve bundan sonra da devamı gelecek...brisa aşıkları yeniden brisa ile bahar yaşayacaklardır...zaten geçmişte hep bu aşıklara müjdeler verdim..şimdi gelen gelecek bizi haklı çıkardı..

bu arada kendim de egegübre hissesindeyim arkadaşlar..ben her iki hisse yatırımcısına da başarılar diliyorum...

kendinize iyi bakın..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. brisada borçluluk azaldıkça ve o nisbette karlılık da arttıkça brisa dolar bazlı grafikteki trendine girecektir..bu grafik her zaman rotanızı belirlemeli...daha önce de söylediğimiz gibi asıl göze hoş görünecek çıkışlar bu yılın sonlarına doğru görülecektir..şu anda lucescunun taktiklerini uyguluyor defansif oynayıp göller atıyor...ileride geçmişteki fatih terimin taktiklerine dönecek...hem göze hitap edecek hem de skor tabelasında hakkettiği rakamları yazdıracak...

brisada bir ara artık tavan ve tavanlar görülmeye başlanacak dediğimizde bazı arkadaşlar içinden bize kıs kıs gülmüşlerdi..bunu demek bir ölünün ayağa kalkıp top oynaması gibi bir şey olarak görünüyordu... çünkü neredeyse son 4-5 yılda hiç tavanı bile yoktu...hep sopa yemiş ve herkes topikçe acımızı çekeceğiz nakaratları söyletmiş idi...

işte gördünüz bir dostumuz saymış tam 7 defadır tavan yapıyor...ve hala da çok istekli..bu gün düşen endekste dahi pozitif olması gören akıllar için güzel şeyler söylüyor..

neyse dostlar yine efkarlandım burada yine çenemiz düştü...

geçmişte ekmeğini yediğimiz ve emek verdiğimiz hisseleri daima sevmişimdir...ister elimde olsun isterse de olmasın..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bütün arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun...yaklaşık bir yıl önce 2020 yılında 200 milyon net kar beklediğimi söylemiştim..yılın ilk yarısında gelen 97 milyon kar aşağı yukarı bizi doğruluyor...azalan borçlar ve azalacak finansal giderler ile karlılığı artacaktır...tahminim borçlarını sıfırlamaya yakın yıllık 110 milyon dolar ( şu anki tl bazında 800 milyon tl ) karlılıkları yakalayabilecektir..

geçmişte bizi gudi ile yarıştıranlar şimdi ne demek istediğimizi görmüşlerdir...brisanın aksaray fabrikası çok modern bir fabrika..maliyetleri çok aşağı çekiyor...buda şirketi çok rekabetçi yapıyor...

geçmişteki ereğliye de gudiye de farklar attık...ama hektaştan da daha geri kaldık...bunu da bence normal görmek lazım...bir kişinin üç kişi ile mücadele etmesi çok zor..birazda kendinizi brisanın yerine koyun... o zaman brisaya hak vereceksinizdir...bu arada temetüler de alınmaya başlandı ve bundan sonra da devamı gelecek...brisa aşıkları yeniden brisa ile bahar yaşayacaklardır...zaten geçmişte hep bu aşıklara müjdeler verdim..şimdi gelen gelecek bizi haklı çıkardı..

bu arada kendim de egegübre hissesindeyim arkadaşlar..ben her iki hisse yatırımcısına da başarılar diliyorum...

kendinize iyi bakın..
    Eggubre hedef nedir keko ustat.. masallah ne depar attı sen yazdığından bu yana.. tee nazaran msj atmıştım da nerdeysen oraya geleyim demistim eggubre 3 kat oldu biz brsasa geriye geldik

5.  Alıntı Originally Posted by Canoca Yazıyı Oku
    Eggubre hedef nedir keko ustat.. masallah ne depar attı sen yazdığından bu yana.. tee nazaran msj atmıştım da nerdeysen oraya geleyim demistim eggubre 3 kat oldu biz brsasa geriye geldik
    bilançoyu gördükten sonra hedefi belirleyeceğim egegübrede...egegübre kapasitesini artırıyor ve daha da artıracaktır..daha sonra da bu yatırımlarının meyvelerini toplayacaktır...limanı döviz bazında gelir elde ediyor..döviz açığı gittikçe azalıyor...finansal giderleri de gittikçe azalacak..

geçmişte blcyt hissem 1,60-65 seviyesinde almış iken ve onların topiklerinde blcyt ın finansallarını incelirken bir çok yorum yapmış idim...düzelen finansalları ,artan kapasitesini ve geleceğinin parlak olacağını anlatmış idim..benim yorumlarımdan tam 15 ay sonra 5 kat çıkarak 8,00 ları gördü..işte şu anda egegübreyi eski hissem blcyt a benzetiyorum..

şekil olarak da egeene çok benzetiyorum...büyüyen ,temettü veren ve gittikçe iyileşen bir hisse güviyetindedir...ikinci çeyrek bilançolarından çok umutluyum..eğer beklediklerim gerçekleşir ?? ise gidecek daha çok yolu olur ...ama beklediklerim gerçekleşmez ise de büyüme hikayesi hisseyi tutmak için bence yeterlidir..

6. brisa uzun vadeli ve biraz da defansif bir hissedir...daha önceki yorumlarımda da söylediğim gibi ofansif ve daha atak bir brisa için biraz daha zaman var...şartları gerçekleştiğinde daha güzel hareketlere şahit olacağız..bu yüzden de şu anda brisa aşıklarına hitap ediyor...bu hissenin de aşıkları çok fazla...biliyorsunuz brisa bir zamanlar el üstünde tutulan bir prenses idi..her gencin hayallerini süslüyordu...işte ileride tekrardan o hüvviyete gireceğini düşünüyorum..

Alıntı Originally Posted by Canoca Yazıyı Oku
    Görüşünüz nedir emin bey.. ilk 6 yazılmış yani ikinci çeyrek net kar nedir tam olarak
    Sayın Canoca,

"Brisa'nın 2Ç2020 net dönem karı 20,7mn TL olmuştur. Piyasa beklentisi şirketin 8,2mn TL net dönem karı açıklaması yönündeydi. Şirket 2Ç2019'da 19,3mn TL net dönem karı kaydetmişti. Şirket'in satış gelirleri ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre %17 oranında azalmış ve 717,3mn TL olarak gerçekleşmiştir. Satış maliyetleri %16,7 oranında azalan şirketin brüt karı %18 oranında azalmış ve 159mn TL olmuştur. Operasyonel giderleri %6,2 oranında azalan şirket, diğer faaliyetlerden 20,8mn TL gider kaydetmiştir. Şirket 2020 ikinci çeyrekte 17,3mn TL'lik diğer kazanç kaydetmiştir. Bunlara bağlı olarak, esas faaliyet karı geçen yılın aynı dönemine göre %40,3 oranında azalarak 56,5mn TL'ye gerilemiştir. Diğer taraftan, Şirketin finansman gideri ise yıllık %45,7 azalarak 2Ç2020'de 39,6mn TL'ye gerilemiştir. Vergi öncesi karı 16,6mn TL olan şirketin 4,1mn TL vergi geliri sonrası ikinci çeyrek net dönem karı 20,7mn TL olmuştur. İkinci çeyrek karı sonrasında 2020 yılının Ocak - Haziran dönemi net dönem karı geçen yılın aynı dönemin göre 80,2mn TL artarak 96,9mn TL'ye yükselmiştir"

(borsagündem)

06.08.2020 günü yapılan işlemler ve takası

Alıntı Originally Posted by emin Yazıyı Oku

Sayfa 30/240 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •