Sayfa 140/240 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190 ... SonSon
Arama sonucu : 1920 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Artık formasyon icabı 17,50 mümkündür.. Hadi Spek kardeş..yanıltma bizi..
    Ah keske gelse ustad kartal gibi bekliyore en az 40 k alirim biz evlendik brisa ile artik

2. https://www.otomobilsayfasi.com/habe...atirim/1067706

2015 de boyle bir haber var aksaraya 300 milyon dolar yatirim yapilacak akabinde 2. Faz ve 3. Fazlarla buyuk rakamlardan bahsedilmis aksaray fabrikasi ve kocaeli yuzde 100 kapasiteye ulasti mi kapasite eksigi var mi acaba bu konuda dusunen arastiran oldu mu acaba aksaray arazisi kocaelinden 3 kat daha buyukmus ne yapilmayi planliyorlar acaba ?
    Olasi yatirim karari cikarsa neler olur acaba .....
    Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by Noname34 Yazıyı Oku
    https://www.otomobilsayfasi.com/habe...atirim/1067706

2015 de boyle bir haber var aksaraya 300 milyon dolar yatirim yapilacak akabinde 2. Faz ve 3. Fazlarla buyuk rakamlardan bahsedilmis aksaray fabrikasi ve kocaeli yuzde 100 kapasiteye ulasti mi kapasite eksigi var mi acaba bu konuda dusunen arastiran oldu mu acaba aksaray arazisi kocaelinden 3 kat daha buyukmus ne yapilmayi planliyorlar acaba ?
    Olasi yatirim karari cikarsa neler olur acaba .....
    Yatirim tavsiyesi degildir

vakıf yatırımın 1 temmuz tarihli raporunda "İzmit’te 11 mn adet üretim kapasiteli
    fabrikası bulunan Brisa’nın, Aksaray Fabrikası ise toplam 300 mn $’lık
    yatırım ile Şubat 2018’de faaliyete başlamıştır. Aksaray Fabrikasında
    mevcut durumda 2,5 mn adet üretim kapasitesi bulunmakta olup,
    yaklaşık 40-50 mn $ bedelle yapılabilecek ilave yatırımlarla, üretim
    kapasitesinin 4,5 mn adede kadar yükseltilme olanağı bulunmaktadır.
    Mevcut durumda kapasite artımına yönelik bir karar olmamakla
    birlikte şirket, orta vadede pazardaki talep koşullarını takip
    etmektedir. 2021 yılının ilk çeyreğinde Aksaray fabrikasında kapasite
    kullanım oranı %100 (1Ç20: %78), İzmit fabrikasında ise %92 (1Ç20:
    %90) seviyesindedir." denilmişti.
    Raporun tamamına burdan ulaşabilirsiniz https://www.vkyanaliz.com/Files/docs...1625141396.pdf

Brisa'nın ikinci çeyrek faaliyet raporunda iki fabrikanında yüzde 100 kapasite ile çalıştığı belirtilmiş.

Ayrıca şirket 6 Nisan 2021 tarihinde kapa bildirdiği açıklamada, "09 Nisan 2021 tarihinde süresi dolan Aksaray fabrikamız için alınan 09.10.2013 tarihli yatırım teşvik belgesi, 5 Mayıs 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde verilen 1 yıl uzatım imkanı kullanılarak 09.04.2022 tarihine kadar uzatılmıştır.
    Süre uzatımı Ekonomi Bakanlığı, Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü'nden E-92893954-401.03-2429220 sayılı yazı ile tarafımıza bildirilmiştir." demişti.

4. Cok hakim oldugum bir konubdegil teknik analiz esasen ancak özellikle yabanci saklamasinin bu kadar yogun oldugu tahtalarda fiyat hareketlerini dolar bazli ve hatta haftalik periyotlarda degerlendirmek farkli bir bakiş acisi getirebilir, boyle bakinca bu hafta kapanisin "dönüş gorunumu" ile ayrica degerli oldugunu dusunuyorum. 2.70 $ / 8.30 kur ile endeksle olusan negatif farkin hizlanarak kapanmasi sonucunu dogurabilir bence. Mevcut seviyeler 4.10 $ seviyesine yolculugun basladigi yerler, 1.5 $ dan gelerek birkac hafta duraksadigi ve devam ettigi yerler, Eylul 2020 / Aralik 2020. / Mart 2021. Sirket ozelinde bir olumsuzluk yoksa 3 hafta suren bu dusus ancak kar realizasyonlari ile aciklanabilir, zira bu dalgalanma istikrarli olarak gecmiste de yasanmis.
    Velhasil, dunyada ve BIST genelinde bir sacmalik yasanaz ise Haziranda basladigi trend bandinda hareketine devam edebilir bence. Diger yandan şiddeti azalmakla beraber yabanci (TEB in 416.000 lot satisi dahil.) son bir aylik vadede 1.2 Milyon kadar satti, neden Brisa almislardi, kactam aldilar, ne degisti de sattilar tekar geri gelirlermi bilmem ama fiyati 24.70 lerden 22 lere getirmeyi basardi, boyle bakinca alanlar yatirimci ise, piyasa mantiginda iyi olabilir ancak fiyatin 30 lu fiyatlardan 20 lere getiren de yabanci satişi sonucta. 01.07 den sonraki takas degisiminde 09.08 e kadar Yatirim fonlari kabaca 300.000 almis Foreks takas verilerine gore, yabanci satmis ama fiyat yukselmis, sonrasinda ise yabanci satisina kimse dayanamamis, yani kral yabanci gorunuyor, aliş tarafinda gormek gerekecek trende geri donus icin, bu anlamda dolar bazli fiyat hareketleri onemli olabilir bence.
    Yabancilarin genel olarak robotlar oldugunu kabul edersek, mevcut seviyelerin ustune hareketlilik robotlari da heyecanlandirabilir🙂 Tacirlerin bugunku kapanis seansi hareketi sanki biraz buna hizmet etti, 10 kademe yukari almayi baska turlu aciklayamiyorum ben. Hareketin devami umudu ile, sonucta sirket yuzde 100 kapasite ile calisiyor, ihracat yapiyor ama Yonetim Kurulu buna inaniyor mu ? Inancini geri alima cevirebilir mi? Pek oyle gorunmuyor.
    Bir de otopratik yapilanmasini cok etkileyici buluyorum ben, elektirikli arac sarj istasyonlari, bunu halka arz etse almak isterdim aslinda, hem kapasite arttitimina taze kaynak saglanmis olur hem de yatirimciya gercekten degerli olabilecek bir gelecege yatirim imkani.
    Neyse, YK en iyisini bilir herhalde, Yatirim Tavsiyesi degil zira risk tercihleri farkli olabilir , diger yandan kuvvetli bir bilgim de yok esasen, sadece Foreks kaynakli takas verileri ile yabanci etkilerine yonelik acizane bir piyasa degerlendirmesi, hata varsa ve hakim olanlar duzeltebilirse memnun olurum. ytd

5. Umarım bugun şu ana kadar alan TEB, 400.000 lotu satan TEB dir, o zaman biraz daha heyecanlanabiliriz sanirim.ytd

6. Phillip in bu kadar kuvvetli ve acele alişi, grafikte gorulen teknik olarak 24.70 ler ve olasi bir iyi haber konusunda beni umitlendiriyor, basarili bilancosu icin de alabiliyor olabilir ama cok hizli . Haftalik bu seviyelerin ustunde kapanista baskaca yatirimcilarin da dikkatini cekmesi muhtemel, hacim 270.000 lot (10.42 zaman itibariyle) DUN gun toplaminda 823.000) Bugun Cuma, umarim 12.50 hatta 100 gunluk ortalamanin (22.60) ustu kapanislar gorebiliriz, bu fiyatlarin ustunde genis marjlarla yeni hareketler gorme olasigi ve yukari gitmek konusunda bir sabirsizlik gorebiliriz. 10.48 itibariyle 22.58 fiyat. YTD

7. 11.10 itibariyle 22.80 alista, bu kadar hizli ve piyasanin tersine ilerliyor olmasi garip ama cok guzel. Yatay l cizgilerde 22.70 ustunde 23.30 ust seviyeleri var akabinde 10.08.2021 zirvesi olan 24.60 .. Bakalim tutunabilecek mi, volatilite muhakkak artacaktir, hatta artmali bence ama Philipp gormemis gibi aliyor masallah, umarim saglam bir gerekcesi vardir, +140.000 oldu. Yabanci satisi durmuş gorunuyor, eger satis bitti ise fonlarin da daha aktif olmasini beklemek mantikli. 11.16 da 22.84 tl..neyse, simdibyazatim da elbet yazmakbistemeyecegimiz zamanlar da olacaktir, yazi keyifli iken yazilir🧿🙂 ytd.. Bozuk moraller ile yazmaktan hic hazermiyorum.

8. Bir diger ilginc gozlem, tavan olmaz herhalde ama 24.38 TL fiyata kadar 23.43 ortalamabile sadece 91.508 lot satici var, bu da saticinin "bi dakka, noooluyor?" Hissiyatinda oldugunu gosteriyor bana.. Volatiliteye devam max 12.84 sonrasi fiyat 11.24 itibariyle 22.74..
    Gunlerdir yukarda cok fazla satici olurdu🧿🧿

Sayfa 140/240 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •