Sayfa 119/240 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 945 - 952 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. 282 milyon net kar maşallah birde pandemi döneminde

2.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    282 milyon net kâr. 20 f/k ya sürmelerini istiyorum. Surmezlerse de cama ekmek banmaya devam.

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Cama ekmek banmak lüks bizim için. Dükkanın önünden geçerken 3-4 saniye kokusunu duysak yeter. Hayal ederiz, böyle yemekler de varmış diye.
    ...

3.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Cama ekmek banmak lüks bizim için. Dükkanın önünden geçerken 3-4 saniye kokusunu duysak yeter. Hayal ederiz, böyle yemekler de varmış diye.
    Kokusuna da razıyız hocam. Şöyle trabzon tereyağıyla yapılmış kurufasulye ye ekmek banacağımız günleri sabırla bekliyoruz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
    Teker donmeye devam ediyor Hakan Samanci'ya ragmen

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Teker donmeye devam ediyor Hakan Samanci'ya ragmen

Syg,
    Ah üstad ah satmıcaktın o hisseleri.. Altı üstü 5 sene yükselmedi
    OMAHALI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Ah üstad ah satmıcaktın o hisseleri.. Altı üstü 5 sene yükselmedi
    Ben satmadan gitmezdi...

Diger yatirimcilari da yakmak istemedim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Ele almamız gereken konu şu... Üretilen lastik adedi, geçen seneye göre önemli ölçüde artmış. 3,6 milyonu 4 ile çarparsak sene sonu üretilmiş olacak toplam lastik adedi 14,4 milyon olur. Brisa, Aksaray'ı full devreye aldığında 14-15 milyon adet arası toplam üretim hedeflemiyor muydu?

Ele almamız gereken husus şu; İzmit tam kapasite çalışarak ne kadar lastik üretebiliyor şu anda yılda? Ve Aksaray ne kadar daha üretirse hedeflenen yıllık full kapasiteye ulaşacak? Bunu neden soruyorum? Çünkü 15 milyona dayanmışız... Bu fulle yakın bir kapasiteyse Aksaray'ın ikinci faz yatırımı gelmeden bunun çok üzerine çıkamayız demektir. O da hemen gelmeyecek. Ama eğer Aksaray'da 2-3 milyon daha üretme imkanımız varsa (ikinci faz yapılmadan) o zaman bu daha olumludur.
    ...

8.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Ele almamız gereken konu şu... Üretilen lastik adedi, geçen seneye göre önemli ölçüde artmış. 3,6 milyonu 4 ile çarparsak sene sonu üretilmiş olacak toplam lastik adedi 14,4 milyon olur. Brisa, Aksaray'ı full devreye aldığında 14-15 milyon adet arası toplam üretim hedeflemiyor muydu?

Ele almamız gereken husus şu; İzmit tam kapasite çalışarak ne kadar lastik üretebiliyor şu anda yılda? Ve Aksaray ne kadar daha üretirse hedeflenen yıllık full kapasiteye ulaşacak? Bunu neden soruyorum? Çünkü 15 milyona dayanmışız... Bu fulle yakın bir kapasiteyse Aksaray'ın ikinci faz yatırımı gelmeden bunun çok üzerine çıkamayız demektir. O da hemen gelmeyecek. Ama eğer Aksaray'da 2-3 milyon daha üretme imkanımız varsa (ikinci faz yapılmadan) o zaman bu daha olumludur.
    Ürettiklerinin ne kadarını satmışlardır acaba. Stoklara giren ne kadarıdır?

Sayfa 119/240 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •