Sayfa 120/240 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 953 - 960 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Hocam Aksaray %100 , İzmit %95,2 ile üretim yaptı bu çeyrek.

2.  Alıntı Originally Posted by YAŞLIKURT Yazıyı Oku
    Hocam Aksaray %100 , İzmit %95,2 ile üretim yaptı bu çeyrek.
    O tam olarak öyle değil bildiğim kadarıyla. Mesela, ilk faaliyete geçtiği andan itibaren dört yılın sonunda Aksaray'ın toplam kapasitesi 5 milyon olacak diyelim. Ama ilk yıl 1 milyonluk kapasiteyi devreye alıyorlar ve 700.000 üretiyorlar diyelim. O zaman %70'le çalışmış varsayıyorlar diye biliyorum. Sonraki yıl 2 milyona çıkardılar ve 1,8 milyon ürettiler; %90 çalışmış olarak belirtiyorlar. Yani hazır olan kapasite üzerinden belirtiliyor o oran. Fakat tesisin tamamı üretime geçtiğinde 5 milyon üretecek. İşte bu potansiyel. Acaba potansiyeli kaç ve ne kadar üretti... Eğer potansiyel 5 milyonsa ve bu yıl hazır olan 3 milyonluk adedin %95'ini ürettiyse üretebileceğimiz 2 milyon adet daha var demektir önümüzdeki yıl veya yıllarda. Bunu merak ediyorum ben.

Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin, ama gözlemlediğim kadarıyla bu şekilde ilerledi bu durum geçtiğimiz dönemlerde.
    ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    O tam olarak öyle değil bildiğim kadarıyla. Mesela, ilk faaliyete geçtiği andan itibaren dört yılın sonunda Aksaray'ın toplam kapasitesi 5 milyon olacak diyelim. Ama ilk yıl 1 milyonluk kapasiteyi devreye alıyorlar ve 700.000 üretiyorlar diyelim. O zaman %70'le çalışmış varsayıyorlar diye biliyorum. Sonraki yıl 2 milyona çıkardılar ve 1,8 milyon ürettiler; %90 çalışmış olarak belirtiyorlar. Yani hazır olan kapasite üzerinden belirtiliyor o oran. Fakat tesisin tamamı üretime geçtiğinde 5 milyon üretecek. İşte bu potansiyel. Acaba potansiyeli kaç ve ne kadar üretti... Eğer potansiyel 5 milyonsa ve bu yıl hazır olan 3 milyonluk adedin %95'ini ürettiyse üretebileceğimiz 2 milyon adet daha var demektir önümüzdeki yıl veya yıllarda. Bunu merak ediyorum ben.

Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin, ama gözlemlediğim kadarıyla bu şekilde ilerledi bu durum geçtiğimiz dönemlerde.

ALLAH ömür verirse 2022 MART' ayında 1.5 tl cepte diyebilirmiyiz hocam.?
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

4.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Ele almamız gereken konu şu... Üretilen lastik adedi, geçen seneye göre önemli ölçüde artmış. 3,6 milyonu 4 ile çarparsak sene sonu üretilmiş olacak toplam lastik adedi 14,4 milyon olur. Brisa, Aksaray'ı full devreye aldığında 14-15 milyon adet arası toplam üretim hedeflemiyor muydu?

Ele almamız gereken husus şu; İzmit tam kapasite çalışarak ne kadar lastik üretebiliyor şu anda yılda? Ve Aksaray ne kadar daha üretirse hedeflenen yıllık full kapasiteye ulaşacak? Bunu neden soruyorum? Çünkü 15 milyona dayanmışız... Bu fulle yakın bir kapasiteyse Aksaray'ın ikinci faz yatırımı gelmeden bunun çok üzerine çıkamayız demektir. O da hemen gelmeyecek. Ama eğer Aksaray'da 2-3 milyon daha üretme imkanımız varsa (ikinci faz yapılmadan) o zaman bu daha olumludur.

Brisanın sitesinde 02.12.2018 tarihinde yayınlanan bir haberde şöyle bir kısım var.
    "Brisa’nın teknoloji yatırımlarının Türkiye’nin katma değerli üretim ve ihracat damarlarını besleyeceğini ifade eden Alemdar şunları söyledi; “Bugün Brisa, İzmit Fabrikasında 11 milyon lastik üretim kapasitesiyle sektörün lideri olarak faaliyet gösteriyor. Aksaray Fabrikamız ile tam kapasitede ek 4,2 milyon adet lastik üretimi ve 700 kişilik istihdam ile Türkiye ekonomisine ek değer katacağız. Brisa bu yatırımla ihracatta da vites büyütüyor. Bu yıl başında açıkladığımız gibi, 5,4 milyon adede karşılık gelen 210 milyon dolar ihracat hedefimizle tam gaz yol alıyoruz. Türkiye’nin uluslararası arenada rekabet edebilmesine, teknolojisi ve katma değerli üretimiyle varlığını derinleştirmesine olanak sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Haber linki de burada.
    https://www.brisa.com.tr/haberler/br...akilli-fabrika

5. Brısa blançoyu beğenmedi mi ? Nedir bu ters köşe, izahı vardır elbet.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,068
     Alıntı Originally Posted by atmaca66 Yazıyı Oku
    Brısa blançoyu beğenmedi mi ? Nedir bu ters köşe, izahı vardır elbet.
    otokar gibi biraz millet unutsun diyor galiba o da ilk gün pek tepki vermedi
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

7. İyi işte, biraz daha alma fırsatı oldu benim için

8. Sanki şirket zarar açıkladı eksi kapatıyor

Sayfa 120/240 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •