Sayfa 236/240 İlkİlk ... 136186226234235236237238 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 1,881 - 1,888 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Selam söyle o g.tü boklu speke, maçası yiyorsa, en alttaki yuvarlaka bekleriz..

2. 9 aylıktaki özkaynagı kadar kar
    yeniden değerleme ile özkaynak 13 milyar olmuş ….

Pd/dd 2,6

4 milyar kar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by FEDERAL03 Yazıyı Oku
    9 aylıktaki özkaynagı kadar kar
    yeniden değerleme ile özkaynak 13 milyar olmuş ….

Pd/dd 2,6

4 milyar kar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayırlı olsun efenim. inşaallah tahminler doğrultusunda asgari 5 tl olmak üzere 6 tl de yakışır temettü kararı bekliyoruz.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

4. Satışlar adet olarak hemen hemen aynı olmasına rağmen hasılat nasıl aynı olur anlayamadım bir yıl içinde hiç mi zam yapmadılar bunlar ürünlere?

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Satışlar adet olarak hemen hemen aynı olmasına rağmen hasılat nasıl aynı olur anlayamadım bir yıl içinde hiç mi zam yapmadılar bunlar ürünlere?
    Üstüne neredeyse tüm marjlar düşmüş. Tek seferlik 1 milyarlık ertelenmiş vergi geliri net kar kaleminde illüzyon yapmış ama bunu yiyene afiyet olsun.

Nakit akışı gayet güzel devam ediyor. Borçlar güzel azalmış.

Satış büyümesi yok, kar marjları adeta çakılmış. Karlılık artışı ve karlarda süreklilik bu çakılan marjlarla imkansız.

Hissede birileri operasyon yaptı, ben hancıyım ama yeni olsaydım çok dikkat ederdim.
    Az insan çok huzur

6. Temettüyü 5 lira bekliyordum vere vere 3 lira verdiler
    Az insan çok huzur

karın % 25 ini dağıtması da enteresan oldu. yeni yatırım mı var acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    karın % 25 ini dağıtması da enteresan oldu. yeni yatırım mı var acaba?
    %30 dağıtılması geleneği varmış, %25 dağıttıysa Aksaray fabrikası yatırımı için olabilir. Faaliyet raporunda yazıyor, 2023 de oraya yatırıma devam etmişler.

Bu arada güzel bi gelişme dikkatimi çekti,

Tonaj olarak geçen yıl yurtiçi satışların %79.5'i yenileme (bizim gidip lastikçiden aldığımız) %20.5'i ise otomobil fabrikalarına araçlara takılması için sattıkları orjinal ekipman olan lastik satışları iken bu yıl %77.2 ve %22.8 olmuş.

Orjinal ekipman lastik satışları bir önceki yıla göre 26.6 bin tondan 30.6 bine 4 bin ton artmış, bu da %15 artış anlamına geliyor.

Bridgestone ve Lassa'yı fabrika çıkışlı olarak sanırım Toyota kullanıyor, ya Toyotanın satışları arttı ya da Hyundai, Tofaş ya da Reno'dan biri ya da birileriyle de anlaştılar.

Sayfa 236/240 İlkİlk ... 136186226234235236237238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •