Sayfa 156/240 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Ben kısa ve orta vadede yansıtamayacağını tahmin ediyorum.En az iki çeyrek daha tahminim bu yönde.Aynen dediğin gibi dostum aynı düşüncedeyiz tahmin ettiğin kâr ve hisse fiyatlarını sindirecek.(20liralar) Ben gerek burda gerek diğer forumlarda bunu anlatmıştım nacizane.Ama çoğu arkadaşımız böyle düşünmüyordu.50leri 100leri hatta 200leri konusuyordu..
    Endekste ralli ve kapasite arttirmi olmadikca 35 i geçeceğini düşünmüyorum..
    Tahtacıyada hak vermek lazım etin kilosu baklavanın kilosu kac para oldu (simit peynir) temettü neyinize yetmiyor diyor

Artık marttaki genel kurula odaklandık.Şâyet burdan gidecek arkadaşlar olursa beklerim güzel güzel dinleriz yetkililerden şirketimiz ne durumda

2.  Alıntı Originally Posted by Kelebek14 Yazıyı Oku
    Ben kısa ve orta vadede yansıtamayacağını tahmin ediyorum.En az iki çeyrek daha tahminim bu yönde.Aynen dediğin gibi dostum aynı düşüncedeyiz tahmin ettiğin kâr ve hisse fiyatlarını sindirecek.(20liralar) Ben gerek burda gerek diğer forumlarda bunu anlatmıştım nacizane.Ama çoğu arkadaşımız böyle düşünmüyordu.50leri 100leri hatta 200leri konusuyordu..
    Endekste ralli ve kapasite arttirmi olmadikca 35 i geçeceğini düşünmüyorum..
    Tahtacıyada hak vermek lazım etin kilosu baklavanın kilosu kac para oldu (simit peynir) temettü neyinize yetmiyor diyor

Artık marttaki genel kurula odaklandık.Şâyet burdan gidecek arkadaşlar olursa beklerim güzel güzel dinleriz yetkililerden şirketimiz ne durumda
    2023 başlarına kadar buralarda durmasında bir sakınca yok benim açımdan dostum. 2025'e doğru ekrana bir daha bir bakarız, göz atarız. Cebimizde simit parası kalmışsa alırız birkaç lot daha.

Bu arada... Baklava, et, kaymak; bunlar bizim için lüks. Lafı dahi geçirilecek şeyler değil. Önce bunu bir anlayalım. Simit konusuna gelince... Shell'de kampanya vardı en son, simidin tanesini 2,5 liraya satıyorlardı. Ama iki tane alırsan 3,5 lira. Bunu alabiliriz işte. Günde 2 öğün simit, 7 tl eder. Üzerine su, 9 tl eder. Ayda 270 tl beslenme masrafı. Dön bak? İlk çeyrek karının milyonda biri. Yeterli ve makul.
    ...

3. Haklısın jonathan dostum.Tatlılar bize uzak..

4.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    2023 başlarına kadar buralarda durmasında bir sakınca yok benim açımdan dostum. 2025'e doğru ekrana bir daha bir bakarız, göz atarız. Cebimizde simit parası kalmışsa alırız birkaç lot daha.

Bu arada... Baklava, et, kaymak; bunlar bizim için lüks. Lafı dahi geçirilecek şeyler değil. Önce bunu bir anlayalım. Simit konusuna gelince... Shell'de kampanya vardı en son, simidin tanesini 2,5 liraya satıyorlardı. Ama iki tane alırsan 3,5 lira. Bunu alabiliriz işte. Günde 2 öğün simit, 7 tl eder. Üzerine su, 9 tl eder. Ayda 270 tl beslenme masrafı. Dön bak? İlk çeyrek karının milyonda biri. Yeterli ve makul.
    2023 yıl sonu 100 milyon dolar kar yazmaz mı? Ne dersiniz sayın Jonathan? Dolar tahminim 14 TL.

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    2023 yıl sonu 100 milyon dolar kar yazmaz mı? Ne dersiniz sayın Jonathan? Dolar tahminim 14 TL.

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bunları düşünmek şu an bize uzak dostum. Biz bu seviyelerimizi koruyabilelim, bize yeter.

Ama hesap yaparsak, bahsettiğiniz rakam usd bazlı olarak aşağı yukarı bu yılki karlarla aynı olacak. Neden olmasın. Zaten o seviyelere yakınız.

Ama dolar, 2 yılda sadece 14'e giderse üzülürüm. Bari bugünün iki katı olaydı.
    ...

6. Merhabalar yıllardır Brisa ve goody takip ederim yatırım cının küçük olanındanım çok yazıp çizmeyi pek sevmem sadece takip ederim düz mantık la ilerliyorum.Bu firma kazanıyormu evet peki kazandıkça değeri artmalı mı evet.TL mizin maalesef dolar Euro karşısındaki değeri ortadamı oda evet ham madde dolar Euro üzerinden alınması eksi fakat yurtdışı na ihracat edilen lastikler TL bazında mı hiç sanmıyorum buda artı otomotiv ana sanayiler değerleri aldı başını gitti peki bu şirket sadece otomotiv firmalarınamı lastik satıyor tabiki hayır dışarıda trafikte bulunan binlerce araçlarda bunlara dahil
    yanılıyor muyum bütün bunları göz önünde bulundurarsak eğer bence bu seviyelerde fazla zaman kaybedipte daha fazla tahtacı arkadaş elindeki malı küçük yatırımcıya yar edermi etmez gibime geliyor 😉 bakalım neler olacak?
    Benim şahsi düşüncemdir.
    ( KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYE Sİ DEĞİLDİR.)

7. Çok verimsiz bir hisse borsa 1600 ü geçti bu hala %50 zirvesinin gerisinde Allah’tan bu gün eksi kapatmamış nasıl bir gudubet hisseye düşmüşüz .Son on yılda ortalama 8₺ dan bu gün 23₺ Paranı faize. Yatırsanız dsha bir h

8.  Alıntı Originally Posted by Eneskones Yazıyı Oku
    Çok verimsiz bir hisse borsa 1600 ü geçti bu hala %50 zirvesinin gerisinde Allah’tan bu gün eksi kapatmamış nasıl bir gudubet hisseye düşmüşüz .Son on yılda ortalama 8₺ dan bu gün 23₺ Paranı faize. Yatırsanız dsha bir h
    Acımızı çekeceğiz. Faize yatırılmış para kadar bile kazanmamıza gerek yok. Herkes acısını çekecek. İsterse gelsin 6 liraya. Deriz ki: "Zaten 6'daydık, biraz değişiklik olsun diye 30'u gördük, tekrar 6'ya geldik. Buna da şükür." Ya hiç 30'ları görmeden hep 6'da kalsaydık? Bu daha sıkıcı olmaz mıydı? Görüyorsunuz, beklentimizi ne kadar düşük tutuyoruz. Neden? Çünkü en büyük mutluluk, beklentisizliktir. En büyük kazanç, aza ihtiyaç duymaktır. Biz, çoktan geçmişiz. Azda vücut bulmuşuz. Hiç de olacağız. İşte o zaman çok mutlu olacağız.
    ...

Sayfa 156/240 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •