Sayfa 157/240 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Acımızı çekeceğiz. Faize yatırılmış para kadar bile kazanmamıza gerek yok. Herkes acısını çekecek. İsterse gelsin 6 liraya. Deriz ki: "Zaten 6'daydık, biraz değişiklik olsun diye 30'u gördük, tekrar 6'ya geldik. Buna da şükür." Ya hiç 30'ları görmeden hep 6'da kalsaydık? Bu daha sıkıcı olmaz mıydı? Görüyorsunuz, beklentimizi ne kadar düşük tutuyoruz. Neden? Çünkü en büyük mutluluk, beklentisizliktir. En büyük kazanç, aza ihtiyaç duymaktır. Biz, çoktan geçmişiz. Azda vücut bulmuşuz. Hiç de olacağız. İşte o zaman çok mutlu olacağız.
    Benim şansızlığım tüm portföyümün iki lastikte olması Goodyear ı on yıldır tutuyorum yalnız bu hissenin maliyeti yüksek zarardayım tüm sızlanmam ondan

2.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Acımızı çekeceğiz. Faize yatırılmış para kadar bile kazanmamıza gerek yok. Herkes acısını çekecek. İsterse gelsin 6 liraya. Deriz ki: "Zaten 6'daydık, biraz değişiklik olsun diye 30'u gördük, tekrar 6'ya geldik. Buna da şükür." Ya hiç 30'ları görmeden hep 6'da kalsaydık? Bu daha sıkıcı olmaz mıydı? Görüyorsunuz, beklentimizi ne kadar düşük tutuyoruz. Neden? Çünkü en büyük mutluluk, beklentisizliktir. En büyük kazanç, aza ihtiyaç duymaktır. Biz, çoktan geçmişiz. Azda vücut bulmuşuz. Hiç de olacağız. İşte o zaman çok mutlu olacağız.
    Sn jonathan niye acı cekesin ki? Bir kere geliyoruz bu dünyaya. Beklentin düşükse, daha potansiyeli kağıda geçersin olur biter. Bundan potansiyelli 15 kağıt geldi aklıma sadece bir dakikada

3. Bizler temettucuyuz kiracimiz brisa fiyat 30 mus 10 mus kar ettigimiz surece subatta temettu verimiz artiiginca brisamiza ilave yarin ilave gunumuz

4. Alasara kardeş o dediğini maliyeti 6 lira olanlar yapabilir.Hadi bilemedin 7 8.Ama Türkiye şartlarında kiraci-evsahibi modu pek işlemez maliyetler yüksekse
    Saygılar..

5. Ne biçim bir hisseye düşmüşüz borsa ralli yapıyor bu gudubet nerdeyse eksi kapatacak 😠

6. Gidemez diye daha önceden dedim. İstediği malları alamadı. Millet, diğer kağıtlar %200 yapmış ve bu benzer seviyelerdeyken uyanacak olaya.

Buradakiler kazanmak için burada durmaz. Acısını çekmek, bu kültüre mensup olmak için durur. Acınızı çekeceksiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Gidemez diye daha önceden dedim. İstediği malları alamadı. Millet, diğer kağıtlar %200 yapmış ve bu benzer seviyelerdeyken uyanacak olaya.

Buradakiler kazanmak için burada durmaz. Acısını çekmek, bu kültüre mensup olmak için durur. Acınızı çekeceksiniz.
    Hangi olaya uyanacaklar üstad?

8.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    Hangi olaya uyanacaklar üstad?
    Tahta yerinde sayıyor ya... Zirveden, 30 liradan uçacak-kaçacak diye alanlar aslında işin öyle olmadığına uyanacaklar demek istedim. Hisse dinleniyor. Bir de zirvelerden mal sattıklarını-avladıklarını boğuyor. Ralli, örnek veriyorum 2.000'lere kadar devam ettiğinde diyelim, diğer kağıtlar %100 yapmışken, burada zirveden mallanmış olanlar hala daha maliyetlerinin çıkmadığını gördüklerinde içinde bulundukları duruma uyanacaklar demek istedim. Burası öyle 5-6 liradan 30 liraya gitmiş kağıdı alarak para kazanılacak yer değil.

Herkes acısını çekecek. Daha önce de söyledim; biz burada para kazanmak için beklemiyoruz. Burada beklemek bir tür kültür, yaşam felsefesidir. Aldım, çıktı yok. Alalım, çıkmasın. Sadece elimizde dursa yeter.
    ...

Sayfa 157/240 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •