Sayfa 163/240 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213 ... SonSon
Arama sonucu : 1919 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Acıyı sadece siz mi çekiyorsunuz ?

Tahta yapıcısına da acımak lazım..

Tahta yapıcıya biz ne acıyacağız ona ALLAH acısın.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

2. Brisa toplayacağız diye aksa kordsa doas ...ahh neler harcadık...en kötüsünü topladık
    Bir hafta da 35 i görüp soluksuz 25 e düştü.. inanılmaz bir kötülük... rezillik..sabancilarin yüz karası bence..
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

3.  Alıntı Originally Posted by metyusanus Yazıyı Oku
    Brisa toplayacağız diye aksa kordsa doas ...ahh neler harcadık...en kötüsünü topladık
    Bir hafta da 35 i görüp soluksuz 25 e düştü.. inanılmaz bir kötülük... rezillik..sabancilarin yüz karası bence..
    Hala öğrenmediniz mi .. alınca bastığını..

almayacaksın hatta tek yönlü satacaksın.

Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Dünya üzerindeki herhangi bir ülkede komando olan bir asker kazanmak için mi oradadır? Kazanç mı elde edecektir? Rahat uyku ve sıcak yemek, huzur, yumuşak yatak, tatlı rüyalar, temiz ve rahat kıyafetler? Hayır... Asla hayır.

Sıfır uyku, acı, çile, açlık, kirli su, yok yemek, toz, bomba, parça, kurşun, soğuk, çamur, donma, karanlık. Evet... Tam olarak bu şekilde. Doğru yol budur.

Siz burada kazanmak, aydınlığa bakmak, ısınmak, uyumak için bulunmuyorsunuz. Bunu isteyen tatile gidecek. Burası kazanç amacı olmayan bir yol ve yöntemdir. Önce aklınızdan size öğretilen "kazanma" kavramını çıkaracaksınız.
    Borsada bulunma amacınız nedir?
    Bir yere kadar yazıp bırakıyorsunuz.
    Yazdıklarınızdan amacınız tam olarak anlaşılmıyor.
    İnsan neden borsaya yatırım yapar veya neden yatırım yapar?
    Komandonun da nihai bir hedefi vardır.
    Yol kavramında tamam hem fikiriz,
    Çektiğin çilenin iki sonucu olur.
    Çileyi çeken komando zaferi hedefler, verilen görevi gerçekleştirmek ister başaramazsa da sonuç bellidir.
    yazılarınıza bir anlam yüklemeye çalışıyorum.
    Affınıza sığınarak ya hiç bir şey bilmiyorsunuz felsefi sosla bilgili görüntüsü vermeye çalışıyorsunuz.(ki kimse bunu kabul etmez.)
    Ya da bildiğiniz bir şeyler var fakat bunu anlatmakta ciddi anlamda başarısızsınız.
    Yazı sert mi oldu bilmiyorum ama kötü bir amacı yok.
    Ne anlatmak istediğinizi açık açık yazınız lütfen.
    Biz de deriz ki sayın jonathandan şunu öğrendik.
    Teşekkürümüzü ederiz.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

5. Ne prim yaptında nereye düştün çok ilginç gerçekten. 30 altına neden gelir çok anlamsız

6.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Çileyi çeken komando zaferi hedefler, verilen görevi gerçekleştirmek ister başaramazsa da sonuç bellidir.
    Affınıza sığınarak ya hiç bir şey bilmiyorsunuz felsefi sosla bilgili görüntüsü vermeye çalışıyorsunuz.(ki kimse bunu kabul etmez.)
    Ya da bildiğiniz bir şeyler var fakat bunu anlatmakta ciddi anlamda başarısızsınız.
    Teşekkürümüzü ederiz.
    Felsefe onun ki... acı ve hüzün içerikli....30 yıl sonrasindan bhseder o...mezarda bozdurup bozdurup her ..y da yemeğinin malını biri yer...)
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

7.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Teşekkürümüzü ederiz.
    Borsada hedef gözetmek, hayal kırıklığına uğratılmanız için bir tür zaaftır, açık kapıdır. Komando örneğinde, gidişatın öncesi ve sonrası değil, sadece o an içinde bulunulan durum referans alınmaktadır. Zorluklar ve bitmek bilmeyecek çileler. Kendinizi göz önüne alırsanız; daha bir yıl öncesinde 30'ları gördüğü halde 20'lere geri dönen bir hisse. Ve tekrar gidiyor, bu sefer oldu düşünceleri eşliğinde 35'li fiyatlara ulaştıktan sonra sadece birkaç günde 20'lere geri dönmesi ve belki de buralarda yeniden aylarca kalacak olması. Neredeyse 2 yılı bulacak bir macera; tl bazlı olarak kazanç sıfır, dolar bazlı olarak %50'lerin üzerinde bir zarar, enflasyonu saymıyorum.

Hiç kimse... Ama hiç kimse... Tekrar ediyorum; aklı, bilinci ve mantığı olan hiç kimse... Böyle karsız, uzun zaman içinde sadece hayal kırıklığı yaratmış bir yatırım dinamiği içinde beklemez, bekleyemez. Bu sürecin yönetilebilmesinin tek yolu, verdiğim örnekteki gibidir. Öncesi - sonrası yoktur. Sadece yapmak ve direnmek vardır. Kazanç hedeflerseniz, belli bir vade içinde ve ondan sonraki belli vadeler içinde de kazanç elde edemediğinizi görürsünüz. Kendi hedefinizle vururlar sizi.

Ben eleştirilemem. Ben bir tür inancım. O nedenle, eleştirilerinizi samimiyetle ve saygıyla karşılayacak olsam da benimle hiçbir ilgisi yoktur. İstediğinizi söyleyebilirsiniz.
    ...

8. Borsa = Jonathanın son yazdığı.Bakın bütün forumlarda gecen sene yazdım investing basta olmak üzere çünkü orası gazla calisiyor sırf.100ler 200ler 300ler aman yarabbi.Bir tek akıllı sensin
    Ya o tahtacı dediğiniz adamlar bakın burası çokomelli " Donumuzun enflasyon karşısında değerini düşürür yinede çıkartmaz hisseyi " İsterlerse yaparlar.Şimdi herkes alsın hesap makinesini hesaplasın geçen subattan buyana artan enflasyon karsisinda brisa kaç olması lazımki ZARARIMIZ ÇIKSIN.En az 60..
    Yani bugün brisa 60a gelecekki paramizin degeri korunsun.Lütfen arkadaşlar hayal kuralım acımızı cekerken eyvallah ama birazda ayaklarimiz yere sağlam bassın.Borsada 90ları 2000leri görmuş biri olarak söylüyorum çok söyledim yine söylüyorum YEDİRMEZLER MALI KOLAY KOLAY.
    Brisa o şu bu çıkacak ama ne zaman çıkar vede en önemlisi ENFLASYON KARŞISINDA ne durumdasın budur önemli olan..

Sayfa 163/240 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •