Sayfa 132/240 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 1916 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Sayın jnothan mrb. Baklava haberimi veriyorsun bize. Seviyoruz seni. Yatirim tavsiyesi degil.

2.  Alıntı Originally Posted by Torik Yazıyı Oku
    Sayın jnothan mrb. Baklava haberimi veriyorsun bize. Seviyoruz seni. Yatirim tavsiyesi degil.
    Geçen gün zor bela şöbiyet ve organik dondurma yedim. Dondurmanın üzerine karadut koydurmuştum, hoşuma da gitmedi, hepsini yiyemeden attım dondurmayı. Bizim işimiz kalmamış tatlıyla, baklavayla. Ağzımızın tadı kaçmış bir kez. Diyorlar ki, bu çeyrek zarar gelecek, bitecek her şey. Eski günlere döneceğiz. Ben inanmıyorum tabii.

Siz ne dersiniz sevgili Torik? Baklava yiyemesek de en azından bir parça kuru ekmeğimiz önümüzde olur dimi?

Bak, 2 Temmuz'da, seans sonuna doğru geldim girdim tahtaya küçük bir kolumla. Kademe ayrımı da yapmadım. 20.80'den 21 üstlerine kadar ne varsa aldım. Onu takip eden Pazartesi günü de durmadım. 21.50'lerden bile aldım, aldım. Bu acılar reva mı bize? Oysa ki, 25'lerin altına hiç gelmeseydi kendi yolumda gidiyordum ben. Ek alım yapmayacaktım. Yolumdan döndürdüler beni. Çölde... Susuz, tatlısız, geri dönüyorum.
    ...

3.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Sevgili JoNaThAn

o çizgilere kadar geleceğini değil.. gelebileceğini belirtiyorum..

Daha önce de çizgi üstüne düştüğünde, "teker dönmüyor " dendiğinde.. sadece SABIR demiştim..

hele bir o çizgiye insin bakalaım.. O zaman, daha önce senin de belirttiğin gibi, görecez "el mi yaman bey mi yaman".
    Üstelik pek "yalnız olacağız" a da benzemiyor..
    Değerli hocam, ben sizin senaryoyu şimdi kafamda biraz daha netleştirdim. Piyasadaki bazı değerli teknikçileri de takip ediyorum. bu bağlamda ele alırsak, sizin de "pek yalnız olacağıza benzemiyor" ifadenizle birleştirirsek, şu sonuca varıyorum.

Değerli teknikçilerin endeksle ilgili beklentisi, önümüzdeki aylar için 1.000-1.100 bandına gelmesi. Gelir veya gelmez, onu bilemeyiz. Bu rakamlar, aşağı yukarı %20-30'luk bir endeks düşüşüne denk geliyor. Bunun bizim hisselere yansıması (sanayilerde daha sert düzeltme bekliyorlardı, yorumlarını değerli bulduğum teknikçiler) elbette %40-50 dolaylarında olacaktır. Eğer piyasada bu şekilde kırmızı havalar eserse, elbette hiç bilanço rakamlarına veya beklentilere bakmadan bizi diplerdeki yerlere savurabilirler. Ya da endeksten bağımsız olarak, Brisa çok kötü bilanço, mesela zarar açıklamalı (2. çeyrek 100 milyon gibi ki ilk çeyreğin de karını eritsin), böyle olursa zaten sert tepki verecektir. Ama bu olur mu, bilmiyorum.

Ben ölümüne ve hatta ölümden sonrasına boğa olduğum için (öyle bir aşk ki bu, şimdi ölürsem hisselerimi kaldığı yerden geri almak için aynı yüz ve kimlikle bir daha doğarım), bu tür düşüş senaryoları beni gerçekten ilgilendirmiyor. Ama şuna üzülürüm; ben normalde ek alım yapmayacaktım. Brisa ile işimi bitirmiştim. Ne zaman ki geri geldi bu fiyatlara, kendime engel olmadım. Ve elbette borçlandım. Üzüldüğüm konu, 20'lerden alırken olur da 10-12-15 bandına gelirse, oralardan yeterince alamamak olur. Fakat orada da yüklü almak için hazır bekleyen dostlarımız var. Onlarla istişare yapar ve belki önden onların ilerlemesini sağlarım. Ve tahta yapıcı orada boğarım. Bense gücümü 4-5 ay içinde toparlar, bir daha gelirim. Ondan sonrası tahta yapıcının veya yapamayıcının problemi olur.

Beni bugün vursunlar, ölmem. Brisalarım devam eder. Ben radikalim. Orta Doğu'da insanların savaştığı denklemler farklı olsaydı ve bu borsa için olsaydı, radikal Brisa örgütünün başında ben olurdum. Tüm dünya korkardı benden. Her gün videolarımız yayınlanırdı, çölde.

Kendimi iyi anlatabiliyor muyum? Tahta yapıcı korksun bizden. Bulaşılmaz bu adamlara desin.
    ...

4.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Dudu abi de gelip yorum yapmaya başladıysa dip görüldü diyebilir miyiz sn Jonathan?
    Sevgili Dudu'da zaman kavramı yoktur. Bir ay da aynıdır onun için, iki yıl da. O nedenle, gelip yorum yaptıysa bile, bu 1 aylık süreçte de olabilir, 2 yıllık süreçte de. Aslolan sabırdır.
    ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,702
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Değerli hocam, ben sizin senaryoyu şimdi kafamda biraz daha netleştirdim. Piyasadaki bazı değerli teknikçileri de takip ediyorum. bu bağlamda ele alırsak, sizin de "pek yalnız olacağıza benzemiyor" ifadenizle birleştirirsek, şu sonuca varıyorum.

Değerli teknikçilerin endeksle ilgili beklentisi, önümüzdeki aylar için 1.000-1.100 bandına gelmesi. Gelir veya gelmez, onu bilemeyiz. Bu rakamlar, aşağı yukarı %20-30'luk bir endeks düşüşüne denk geliyor. Bunun bizim hisselere yansıması (sanayilerde daha sert düzeltme bekliyorlardı, yorumlarını değerli bulduğum teknikçiler) elbette %40-50 dolaylarında olacaktır. Eğer piyasada bu şekilde kırmızı havalar eserse, elbette hiç bilanço rakamlarına veya beklentilere bakmadan bizi diplerdeki yerlere savurabilirler. Ya da endeksten bağımsız olarak, Brisa çok kötü bilanço, mesela zarar açıklamalı (2. çeyrek 100 milyon gibi ki ilk çeyreğin de karını eritsin), böyle olursa zaten sert tepki verecektir. Ama bu olur mu, bilmiyorum.

Ben ölümüne ve hatta ölümden sonrasına boğa olduğum için (öyle bir aşk ki bu, şimdi ölürsem hisselerimi kaldığı yerden geri almak için aynı yüz ve kimlikle bir daha doğarım), bu tür düşüş senaryoları beni gerçekten ilgilendirmiyor. Ama şuna üzülürüm; ben normalde ek alım yapmayacaktım. Brisa ile işimi bitirmiştim. Ne zaman ki geri geldi bu fiyatlara, kendime engel olmadım. Ve elbette borçlandım. Üzüldüğüm konu, 20'lerden alırken olur da 10-12-15 bandına gelirse, oralardan yeterince alamamak olur. Fakat orada da yüklü almak için hazır bekleyen dostlarımız var. Onlarla istişare yapar ve belki önden onların ilerlemesini sağlarım. Ve tahta yapıcı orada boğarım. Bense gücümü 4-5 ay içinde toparlar, bir daha gelirim. Ondan sonrası tahta yapıcının veya yapamayıcının problemi olur.

Beni bugün vursunlar, ölmem. Brisalarım devam eder. Ben radikalim. Orta Doğu'da insanların savaştığı denklemler farklı olsaydı ve bu borsa için olsaydı, radikal Brisa örgütünün başında ben olurdum. Tüm dünya korkardı benden. Her gün videolarımız yayınlanırdı, çölde.

Kendimi iyi anlatabiliyor muyum? Tahta yapıcı korksun bizden. Bulaşılmaz bu adamlara desin.

Gayet güzel anlatmışsında tahta yapıcı ben olsaydım inatda bir murattır der tahtayı sürerdim aşağıya, acaba bunlar sıkıyomu yoksa gerçekten dedikleri gibi 10 lu fiyatlara inince gerçekten alacaklarmı diye bi bakardım..

Nasıl gaz veriyorum speğe.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

6. Blanco tarihi bellimi arkadaşlar?

7. Sayın jnothan kararliliginiz takdire şayan. Baklavayı hak ediyorsunuz. Kendinizi ödüllerin bence

8. bu kadar gösterip de vurmaması...

kimbilir belki de bir şeyler var sanalım istiyor..

ama bana kalırsa... SALAK..

Sayfa 132/240 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •