Sayfa 168/240 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218 ... SonSon
Arama sonucu : 1914 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Ocakta şubatta 50-60 lira olcak diyen iyi niyetli bi kardeşim vardı.Sanırım anlamıştır borsanın ne demek olduğunu artık.
    Bide 1 ay önce "Haber gelcek 100ler 200ler 300ler benim girdiğim hisse uçar bak girdiğim hisselere görürsün" diyen bi arkadaşımız vardı.Hepsine selam olsun.Enflasyon yüzde 50 üstüne çıktı brisa 28 lira.Söylenecek söz yok.
    Acı çekilcek derken boşuna konuşmadık.

2. büyük baskı var , bizzat adam adama mücadele var.

3. Hala değerleneceğini düşünüyorum, borsa da hiç bir hissede kolay para yok, doğru yerden alıp beklemek lazım, ben daha önce 21 den alıp 30 dan sattım geçen yaz, şimdi bu seviyelerde kalması anlamsız, 6 ay sonra 30 larda olduğu için geri aldım 25 lere düşürdüler, şimdi 27 lerde süründürüyorlar. Yüzde 50 enflasyonda borsa sabit kalmaz herhalde , her şekilde mevduat faizinden daha çok kazandırır diye düşünüyorum . Ama günlük trade eden ky kesinlikle kazanamaz zarar eder çıkar borsadan .

4. Bugün ihracat ithalat rezalet ötesi geldi.2.Dünya savasinda almanlar moskovayı fethettiklerini sanıyorlardı taa ki ruslar berline girene kadar Allah bu millete akıl fikir versin..
    Dünyada enflasyon patlama noktasında ülkemizdekini söylemiyorum bile.Bu noktadayken ABDnin baslatcagi faiz artisiyla beraber sırf bizim borsamızın değil tüm borsaların büyük bi buhran içine gireceğini düşünüyorum.
    Elimizde kalan tek şey temettü.Sımsıkı sarilalim tahminim 1 lira civarı.🙏
    Ama son olarak 300 milyona arventoyu satın aldıktan sonra temettü politikasına darbe vururmu umarım boyle bisey olmaz.

5. Kaucuk fiyatları petrol çıkmasına rağmen yatay hareket ediyor inşallah böyle devam eder.

6. Brisa nın temettüsü benim de kafama takılıyor. Ereğli ile epeydir at başı gidiyorlar. Ereğli nin 3 lira üstünde temettüsü konuşulurken brisa satın almadan dolayı vermezse yatırımcıyı üzer.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Arvento satın almasının şirkete uzun vadede getirisi ne olur ortaklar?

8. Evet yukarda tahmin ettiğim gibi bu satın alım temettü politikasına darbe değil balyoz vurmustur.Bugün gelen kap haberlerinde dikkat ettiyseniz " kar payi dagitilmamasi yonunde yonetim kurulu kararini genel kurula bildirmis" Yani bu sene %99 temettü yok.Güzelim sirket ancak bu kadar kötü yönetilebilir.Tebrik ediyorum sabancı ailesini.Yatırımcınızı perişan ettiniz bu son aldığınız karar bal kaymak oldu ALLAH ... versin.Bundan sonra asla ama asla sabancı hisselerine yatırım yapmayacağım.Burdan sohbet ettiğim fikir tartismasinda bulundugum jonathan dostum ve diger arkadaslar hersey gönlünüzce olsun.Umarim cok iyi yerlere gider ama " güven yoksa ben yokum" bundan sonrası bu hissede kumardır.Hoscakalın

Sayfa 168/240 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •