Sayfa 238/240 İlkİlk ... 138188228236237238239240 SonSon
Arama sonucu : 1920 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Açıkçası ununu elemiş eleğini asmış, haliyle şirketlerden devreye girmiş yatırımlarından sonra sadece yüksek temettü ile paylaşımcı olmalarını bekleyen bir yatırımcı olarak benim sorunum tahtada ki manipülasyon yanında geçen sene 3.25 tl verirken bu sene geçen seneden daha az vermiş olması. Demek ki ne kadar yüksek kar edecek olursa olsun paylaşmaya gönlü yok çıkarımını yaptım haliyle. Üzüldüm, beklemiyordum. Piyasanın da hiç hoşuna gitmeyecek bu durum göreceksiniz. Cidden büyük hayal kırıklığı oldu.
    Az insan çok huzur

Selamlar,

Bir bedelsiz söylentisi var hisseyle ilgili, böyle bir aksiyon alınacak ise temettüyü bu sebeple düşük tutmuş olabilirler mi acaba? Ne dersiniz hocam?

3.  Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Selamlar,

Bir bedelsiz söylentisi var hisseyle ilgili, böyle bir aksiyon alınacak ise temettüyü bu sebeple düşük tutmuş olabilirler mi acaba? Ne dersiniz hocam?
    Bedelsizin kimseye bir faydası yok, son haftalarda Pegasus başta pek çok şirket açıkladığı halde etkisi olumlu olması bir yana olumsuz oldu. Piyasa temettü tercih ediyor, kendisine hiç bir faydası olmayan şeyleri değil. Eskiye nazaran bilgi seviyesi bir tık artınca bedelsizin hiç bir şey ifade etmediği bilakis tahtalarda ki hisse sayısını arttırıcı etkisi ile hareket hantallığı oluşturarak düşük performansa sebep olduğu tecrübe edildi.

Hakkı olan 5 lira temettüyü verseydi yanında bedelsiz verecekse de bu yüksek temettü sebebiyle bir miktar pozitif algılanabilirdi belki. Şirket bedelsiz yaparsa bunu düşük temettü dağıtmak için kılıf olarak kullandı diyebiliriz.

Neyse işte gördük hiç bir zaman bir Koç olamayacaklar.
    Az insan çok huzur

4. Ülkemizde genel sorunun "AHLAK" olduğu ortada.

İş adamından, sporcusuna, borsacısına diye söylemesi gerekiyormuş o güzel sözünü sevgili Atam..

"Ben sporcunun ahlaklısını severim".

Kumar masası bile olsa.. yanlış yapan bedelini ağır öder.

Bu kafa ile dolu insanları gördükçe..

Ülkeye, her şekilde gönül vermiş insanların gönüllerinin kırılmasının..

bu ülkenin en büyük kaybı olduğunu idrak edemiyenler dir sorumlular.

"Giderler gitsinler " diyen zihniyettir.

5. Abilerim tavan olmuşuz ne iş? Piyasa beğendi demek ki gidişatı.

6.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Abilerim tavan olmuşuz ne iş? Piyasa beğendi demek ki gidişatı.
    Piyasa olduğundan eminsen sorun yok Hacı Osman abim.
    Az insan çok huzur

7. Goodyear da tavan kapatmış hayırdır inşallah

8. Lastik depolarına fareler dadanmış. Bu sene lastik kıtlığı yaşayacağız fiyatlar rocket

ytd

Sayfa 238/240 İlkİlk ... 138188228236237238239240 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •