Sayfa 221/240 İlkİlk ... 121171211219220221222223231 ... SonSon
Arama sonucu : 1920 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

1. Merhaba,

Yabancı para pozisyonunu negatif olması bana ilginç geliyor. TL kredi kullanmak bu kadar uygunken kendi bankası da varken neden TL kredi kullanmamış anlamıyorum. Siz Akbank'a para vermesinden bahsetmişsiniz, biraz daha açabilir misiniz durumu?

2.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    8 Ekim 2012 de ki fiyatı 4,24 lot başına . O gün dolar 1,74 tl yani Brisa 2,43 $ lot başına .. bir daha da o fiyatın altına inmemiş..

Şu an dolar 26,88 tl.. yani 2012 deki fiyatının ederi bile 65,50 tl ..

Peki bu firma o fabrikayı niye kurdu ? Zarar yazmak için mi ?..

Hayır.. AKBANK! a verdiği kredilere fahiş faizle para kazandırmak için..

Japon nun bundan haberi varsa, bir kaç tanesi yakında harakiri yapar..

Yoksa.. Bridgstone, bu uyanıklara bu işi bırakmaz..

Öyle 3 kuruş temettü ile yatırımcıyı uyutmayı sanayicilik sananlar aklını başına toplasın..

Sadece Türkiye' de değil, dünyada da rezil olurlar.. Allahtan biz de harakiri anlayışı yok..

Kısaca..

PATLAK LASTİK..
    Merhaba,

Yabancı para pozisyonunu negatif olması bana ilginç geliyor. TL kredi kullanmak bu kadar uygunken kendi bankası da varken neden TL kredi kullanmamış anlamıyorum. Siz Akbank'a para vermesinden bahsetmişsiniz, durumu biraz açıklayabilir misiniz?

3.  Alıntı Originally Posted by 133MMX Yazıyı Oku
    Merhaba,

Yabancı para pozisyonunu negatif olması bana ilginç geliyor. TL kredi kullanmak bu kadar uygunken kendi bankası da varken neden TL kredi kullanmamış anlamıyorum. Siz Akbank'a para vermesinden bahsetmişsiniz, durumu biraz açıklayabilir misiniz?
    Gerçekte sorun Brisaya verilen Kredi değil..

TTK da batan AKBANK ın 500 milyon doları..

Rehin alınan senetlerle bu şemsiye çıkmaz..Onların da süresi 2026 ya kadar..

Düşünün ki, Aksaraydaki fabrikada ön yatırım sadece 300 milyon dolardı.

hep beraber , TTK çoştarlığını ödüyoruz.. Ve de zavallı Japonlar. Acaba TTK mu biliyorlar mı ?

Pardon doğrusu burada..

Ojer Telekomunikasyon’dan Akbank’ın 1,7 milyar dolar, Garanti Bankası’nın 1 milyar dolar ve İş Bankası’nın ise 500 milyon dolar alacağı bulunuyor. Türk Telekom'un 30'a yakın bankaya değişik oranlarda da borcu bulunuyor.
    Daha çok bekleriz Brisanın çıkmasını..

4. 1.7 milyar DOLAR uçmuş AKBANK ' tan

bugünkü para ile 26.9353*1.7 milyar = 45.79 milyar TL...

Akbank vede Sabancı, vede Brisa para kazansa n' olcak.. ÇOKTAN sermayeyi İŞİD ' E YÜKLEMİŞLER..

Ofer çaldığı para yı İslamist Cihatçılarını desteğinde kullandı Lübnan da.. Lübnanın durumu ortada..

(bu arada Ofer paranın 15-20 milyon dolarını Güney Afrikalı sarışınla , bizim hesaptan yedi..

Biz çooook zengin bir milletiz.. Elalemin uçkur parasını bile veriyoruz..)

5.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    1.7 milyar DOLAR uçmuş AKBANK ' tan

bugünkü para ile 26.9353*1.7 milyar = 45.79 milyar TL...

Akbank vede Sabancı, vede Brisa para kazansa n' olcak.. ÇOKTAN sermayeyi İŞİD ' E YÜKLEMİŞLER..

Ofer çaldığı para yı İslamist Cihatçılarını desteğinde kullandı Lübnan da.. Lübnanın durumu ortada..

(bu arada Ofer paranın 15-20 milyon dolarını Güney Afrikalı sarışınla , bizim hesaptan yedi..

Biz çooook zengin bir milletiz.. Elalemin uçkur parasını bile veriyoruz..)
    Türk Telekom borcunu ödemeyince bankalar beraber levent yönetim a.ş'i kurdular. Sonrasında Varlık Fonu 1.65 milyar $'a satın aldı Levent Yönetim AŞ'i aldı. LYY'nin %35'i de Akbank'a aitmiş. Akbank'ın parasının hepsi batmadı, devlet bir kısmını karşıladı diyebiliriz. Akbank da bu satın almadan 0.57 milyon $ aldı bu durumda.

Bu durumda batırdığı para 1 milyar $. Tabii büyük para. Ama Doğuş Oto, Ülker gibi örnekler varken, Brisa'da net bir şey görmüyoruz.

Brisa'nın halka açıklık oranı düşük, zamanı geldiğinde hızlı hareketlenebilir. Temennimiz bu. İnşallah önümüzdeki bilanço döneminde döviz borcunun çoğunu kapatmış, yerine TL kredi kulanmış olur.

6. Arkadaşlar,ortaklar, bilgiler için teşekkürler ((vah zavallı ülkem)) 👍🇹🇷

7. Ben neyaptım sa kağıdı alacağım dedim şaşırmış almışım yarın ola hayrola

8. Oh be zararsız kurtuldum daha dikkatli olayım

Sayfa 221/240 İlkİlk ... 121171211219220221222223231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •