Sayfa 233/262 İlkİlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon
Arama sonucu : 2090 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: ARSAN - Arsan Tekstil

1. hisse fiyatı bambaşka bir olay.ne olur daha götürlermi bilemeyiz.Bu satış olayı hisse fiyatıyla bagımsız olabilir.yeni hisse alacaklar yada elinde olanlar hisse fiyatlaması acısında bakmasınlar.
    Burdan patronda isteğimiz kardeşim madem kasadaki parayı kendi şahsi firmalrınıza bir şekilde transfer edeceksiniz o zaman borsada hisse fiyatlarınızıda ortalama 9-10 fk seviyelerine taşıyında kucuk yatırımcıların gözüne batmayın.fonların gözüne batmayın.davalar acılmasın.spkya hergün dilekceler yazılmasın.herkes mutlu olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by yuzdeoncu Yazıyı Oku
    hisse fiyatı bambaşka bir olay.ne olur daha götürlermi bilemeyiz.Bu satış olayı hisse fiyatıyla bagımsız olabilir.yeni hisse alacaklar yada elinde olanlar hisse fiyatlaması acısında bakmasınlar.
    Burdan patronda isteğimiz kardeşim madem kasadaki parayı kendi şahsi firmalrınıza bir şekilde transfer edeceksiniz o zaman borsada hisse fiyatlarınızıda ortalama 9-10 fk seviyelerine taşıyında kucuk yatırımcıların gözüne batmayın.fonların gözüne batmayın.davalar acılmasın.spkya hergün dilekceler yazılmasın.herkes mutlu olsun.
    yüzdeoncu kardeşim hala emide miyiz? bu arada genel kurulda temettü kadar önemli olan bir diğer olay bilgililerin hisse sayısı bölünmeden önce 12 yani bölündükten sonra 22 milyon olması gerekirken sadece 3 bin adet kalmış. yani satıp bitirmişler. benim bu hissede ilk başta bi tezim vardı, bilgilerle anlaşamıyorlar dolayısıyla onlara hisseyi yükseltip para kazandırmak istemezler, ama bilgililer sattığına göre hisse gidebilir diyordum. tabi birçok şeyde olduğu gibi arsan yanılttı. ben tekrar yığılmıştım 4.50 lerden. 5.10-20 arasına o yarısını satış yazmıştım satmadı. ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by tembeles Yazıyı Oku
    yüzdeoncu kardeşim hala emide miyiz? bu arada genel kurulda temettü kadar önemli olan bir diğer olay bilgililerin hisse sayısı bölünmeden önce 12 yani bölündükten sonra 22 milyon olması gerekirken sadece 3 bin adet kalmış. yani satıp bitirmişler. benim bu hissede ilk başta bi tezim vardı, bilgilerle anlaşamıyorlar dolayısıyla onlara hisseyi yükseltip para kazandırmak istemezler, ama bilgililer sattığına göre hisse gidebilir diyordum. tabi birçok şeyde olduğu gibi arsan yanılttı. ben tekrar yığılmıştım 4.50 lerden. 5.10-20 arasına o yarısını satış yazmıştım satmadı. ytd.
    hocam bilgililer çıktı malı ama patronlarda ne kadar hisse var bilmiyoruz.Sindirmesi ancak bitti.birde fonlarda 11 milyon lota yakın mal var her hafta alım ve satım tarafında olup trade ediyorlar.yani tahtacının fonlarla anlaşmadan tahtayı yukarı sürmesi zor.direk satış yapıyorlar artınca cünkü.Sebeb senin dediğin gibi ortak kavgası idi.
    İnfodan işlem yapan grup bence büyük patronun gruptu.Bu hafta degişik bir taktikle gittiler.En azından 5,25-5,30 degmesi lazımdı aslında bu kadar hacimle.Ordan dönmesi laızmdı erken döndü.Haftaya bakalım ne olacak.
    Patron köşeye sıkıştı bu satınalmadan dolayı dikkatler üzerinde.fiyatta asagı gelince tuzu biberi oldu.Patron akedas satışında sorun istemiyorsa tahtayı baya kaldırmalı ki herkes sussun.
    Ben spkya tekrar güzel rakamlı dolar hesaplamalı bir dilekce vermeyi düşünüyorum.daha spkdan onay gelmemiş.Büyük ihtimal spk fiyatı gözden gecir dedi.aşagı cektiler.Ama bu rakamda çok ucuk bence

4.  Alıntı Originally Posted by yuzdeoncu Yazıyı Oku
    hocam bilgililer çıktı malı ama patronlarda ne kadar hisse var bilmiyoruz.Sindirmesi ancak bitti.birde fonlarda 11 milyon lota yakın mal var her hafta alım ve satım tarafında olup trade ediyorlar.yani tahtacının fonlarla anlaşmadan tahtayı yukarı sürmesi zor.direk satış yapıyorlar artınca cünkü.Sebeb senin dediğin gibi ortak kavgası idi.
    İnfodan işlem yapan grup bence büyük patronun gruptu.Bu hafta degişik bir taktikle gittiler.En azından 5,25-5,30 degmesi lazımdı aslında bu kadar hacimle.Ordan dönmesi laızmdı erken döndü.Haftaya bakalım ne olacak.
    Patron köşeye sıkıştı bu satınalmadan dolayı dikkatler üzerinde.fiyatta asagı gelince tuzu biberi oldu.Patron akedas satışında sorun istemiyorsa tahtayı baya kaldırmalı ki herkes sussun.
    Ben spkya tekrar güzel rakamlı dolar hesaplamalı bir dilekce vermeyi düşünüyorum.daha spkdan onay gelmemiş.Büyük ihtimal spk fiyatı gözden gecir dedi.aşagı cektiler.Ama bu rakamda çok ucuk bence
    tahtacı mal toplamak isterse 4 lerden 4.50 lerden herkesin elindekini alması imkansız. aksine bu şekilde işleri iyi olan şirkete yatırımcı gelir o fiyatlarda. şirketin ana gelir kalemi elektrik ama 2. çeyrekte elektrikten doğru düzgün kar gelmedi (4 küsür milyon) tekstil tarafı iyiydi, elektrikten önceki çeyrekler gibi geliri olsaydı 6 aylık şuanda 70 değil 100m olurdu. tahtacı mal istiyorsa 6 7 liraya sürmesi lazım. 7 liradan istediği kadar mal alır. ama zannımca patronun tahtacının bütün malı toplayıp sürmek gibi istekleri yok.

bölünmeden önce 7 den 11.45 e sürdü, bölündükten sonra 4 e değdi. 4 ün bölünmeden önceki karşılığı 7.20 lira. yani tahtacı 3 lira yukarı 3 lira aşağı yapıp bence kendisini tatmin eden bi kazanç sağlıyor. o yüzden arsan tahtasının uçup kaçacağını sanmıyorum.

akedaş pay alımında bence de tam dediğiniz gibi oldu, spk şikayetlerden dolayı yüksek falan dedi, bunlar yeniden fiyatladılar. yani bir nevi zorunda kaldılar.
    artı yatırımcılarının baya da tepkisini çekmişti, o yüzden bir parmak da bal (temettü) sürdüler. 153 milyon lotun 65 i dolaşımda. dolaşımdaki lotun da 40 milyonu bence yine bunlardadır. yani bunların ortaklarına dağıttığı temettü 1-1.5 milyonu geçmez o yüzden temettüyle gaz aldılar.
    ama sonuç olarak yatırımcısının tepkisine kayıtsız kalamadılar.

arsan şuanda bölünmeden önceki 8.80 seviyelerinde. diğer kağıtlarla karşılaştırıldığında bölünmeden önceki 10 seviyesinden daha ucuz şuanda. çünkü ortalıkta zibil gibi alınacak kağıt var.

bu piyasada yani bu endeks seviyelerinde kendi elimdekilerin yarısını 5.20 5.30 civarı olursa çıkarım. zirvesi olan 6.30 larda tek lot satmayan ben oralara tekrar çıkarsa gerisini de satar çıkarım. aksi durumda beklerim. hatta arsan temettüyü alışkanlık edinse ve temettü konusunda bu kadar pinti olmasa bir kısmını çok uzun süre de tutarım. ytd.

5. eğer 98 milyonluk akedaş alımı olmasaydı arsan için endeksten bağımsız hareket zamanı gelmişti.

6. 4.31 f/k ve 1.14 pd-dd ile borsanın fiyatı en uygun hisselerinden biri ..

İstikrarlı olarak kar da var...

Gelin görün ki hissede dar alanda kısa paslaşmalar dışında bir şey yok...

Tahtada mal kapma-lot sayımı var muhtemelen ..

7. Malesef
     Alıntı Originally Posted by tembeles Yazıyı Oku
    eğer 98 milyonluk akedaş alımı olmasaydı arsan için endeksten bağımsız hareket zamanı gelmişti.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Malesef

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    akedası alımını spk onayladımı bilginiz varmı_

Sayfa 233/262 İlkİlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •