Special Days Image
Sayfa 51/262 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 2090 madde; 401 - 408 arası.

Konu: ARSAN - Arsan Tekstil

Alıntı Originally Posted by TEKFAZ Yazıyı Oku
    onumuzdeki hafta bilanconun ardindan bizim cinsibozuk grubunda tazyiki ve tesviki ile birkisim sabirsiz ve tahamulsuz saftirik yatirimci ve kurum satisa gececek kagidimiz 4 lere varan salinimlar gerceklestirdiginde burada senin bu al gulum ver gulum grubunla beraber biz de devreye giriyoruz 1 yada 2 gunluk alimlarla hem maliyetleri asagi cekiyoruz hem de portfoy cogaltiyoruz. Taki kisa bir sure sonra aciklanacak konsolide kara kadar... Konsolidenin aciklandigi gun ve ertesi gun tabi gelecek karin iyi yada kotu gelmesi burada belirleyici olacaktir. Zannimca iyi gelecek kar sonrasi senin bahasettigin oncelikli olarak 5.20 ve uzeri soz konusu olmalidir. Sayet 2.partta konsolide kotu gelirse Eylul ayinida kaybettik demektir Bu durumda dususlerde Eylul ayi boyunca alimlara kademe kademe devam..
    bende sinirliyim fakat sizin kadar karamsar değilim. bilanço zaten fazla etkilemez bizi,endeksin 1075 altına sarkacağına inanmıyorum bir ihtimal 1060 (tabii akdenizde falan çatışma çıkmazsa). endeks yukarı dönmüşken 4 lere kadar salıp ellerindeki malıda kaptıracak çapta bir salak olduklarınada inanmıyorum çünkü gerçekten çok zekiler. akdenizde çatışma çıkarsa zaten ortada ne endeks kalır ne arsan. hayırlısı diyelim.

2. 6 aylıkta 20-30 milyon arası kar hissenin fiyatını olumlu yada olumsuz etkilemez. Ama iştiraklerinden gelen temettü sayesinde tekstil kısmı bilançoda iyi bir kar açıklar, İştirakleri de yaklaşık olarak geçtiğimiz yılda olduğu gibi değerlenirse konsolide bilançoda da en azından 40-50 milyon civarı kar açıklayabilir diye düşünüyorum. (Ayrıca değerlemenin yaklaşık 4 milyon lirasının Arsan varlıktan gelecek olması da kor*****n bilançodaki olumsuz etkisini azaltabilir )

3. Hocam,bu Zındıklara alistik inan sinir olmuyorum artik lakin 4.60 a getiren 4.50 ninde altina getirebilrdi ayip ettiler:)Elimde kayda deger mal yok pek alamadim bu hafta. demem o ki adamlar olasi kotu gelecek arsan bilancosunu kullanip satisa zorlayacaklar buna k.yatirimci kanmaz insallah ama yatirim kuruluslarina acimam. odleklik yapmasinlar. hemen bikac gunicinde gelecek kinsolideye odaklanmak laZim Bu heriflerle tek ortak noktamiz onlarda bilancoyu bilmiyor yalniz nasil oluyorsa bizden kisa bir sure once bilgileri oluyor. Konsolidenin aciklanacagi gun ve ertesi gun islem hacmimiz epey artacaktir. Satmak isteyen ogun satar zaten..

4. Istirakler den kar iyi olursa cikisimiz onceki senelerde oldugu gibi devam insallah. Yok tatmin etmez ise Konsolide gunu aksam yukari cekip yine asagi basarlar.Yuregi kaldiramayan yanasmasin:)

5. 6 aylıkta, faizlerdeki düşüşün borçlanma maliyetlerini pozitif olarak etkilemesi nedeniyle akedaş elektriğin bilançosunun iyi gelme olasılığı yüksek gözüküyor. Arsan varlıktan da bilançoya pozitif 4 milyon geliyor. Tekstil kısmında zaten iştirak temettüsü 50 milyon civarı bir var. Ancak armadaş doğalgazın etkisini tam olarak kestirmek zor. Bu durumda bilançoda 40 yada 50 milyon üzeri bir kar gelebilir mi acaba diye de düşünmüyor değilim.
    Ama bunlar yine 20 civarı bir kar gönderirlerse de şaşırmam.
    Ytd.

6. 60 milyon kar iyi para.ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,703
    Arsan tekstilin vergi dairesine sundugu tabloda 2020 yılı 6 aylık dönem net karı 60.605.106 TL. Hissede bekleyen ortaklara hayırlı olsun..

8. Daha iki gün vardı neden açıkladı acaba. Ytd

Sayfa 51/262 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •