Sayfa 160/262 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 2091 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: ARSAN - Arsan Tekstil

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    yol uzun ama enerji yok hissede, yokuş yukarı nefes nefese kalmış bir hali var,
    şöyle bir kendine gelsin biraz güç toplasın madem..

2.  Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    yol uzun ama enerji yok hissede, yokuş yukarı nefes nefese kalmış bir hali var,
    şöyle bir kendine gelsin biraz güç toplasın madem..
    Herşey birgün ederine gider.burada sanki sallıyorlar gibime geldi bir aşağı bir yukarı. Bilqnçoya az kaldı hareketlerini izliyor olacağız

3. ya arkadalar sizden bir ricada bulunacaktım. lütfen beni yanlış anlamayın, gerçekten bu şirketi yatırım yapmak için araştırıyorum. şimdi bu şirketi araştırmaya yeni başladım aklımda bazı soru işaretleri var, burada tecrübeli arkadaşlar belki bana yardımcı olabilirler. bu şirket (2020 2. çeyrek pandemi dönemi olduğu için hesaba katmıyorum) 3. çeyrekte diğer çeyreklerine göre çok da iyi bir performans sergilemiş gibi durmuyor. satışları, karı diğer çeyreklere göre bariz bir şekilde artmamış, üstüne yeni biten veya bitecek bir yatırımı yok. tamam enerji şirketi diyoruz ama elektrik ve doğalgaz dağıtım işinde çok büyük karlar yok bildiğim kadarıyla.. elektrik üreten şirketin yüzde 21.15'ne sahibiz, üstelik bu finansallara ekleniyor.. 4. çeyrekte döviz fazlamız olduğu için dövizde yüzde 4 düştüğü için oradan da kur zararı var... benim göremediğim ne var acaba?

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
     Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    ya arkadalar sizden bir ricada bulunacaktım. lütfen beni yanlış anlamayın, gerçekten bu şirketi yatırım yapmak için araştırıyorum. şimdi bu şirketi araştırmaya yeni başladım aklımda bazı soru işaretleri var, burada tecrübeli arkadaşlar belki bana yardımcı olabilirler. bu şirket (2020 2. çeyrek pandemi dönemi olduğu için hesaba katmıyorum) 3. çeyrekte diğer çeyreklerine göre çok da iyi bir performans sergilemiş gibi durmuyor. satışları, karı diğer çeyreklere göre bariz bir şekilde artmamış, üstüne yeni biten veya bitecek bir yatırımı yok. tamam enerji şirketi diyoruz ama elektrik ve doğalgaz dağıtım işinde çok büyük karlar yok bildiğim kadarıyla.. elektrik üreten şirketin yüzde 21.15'ne sahibiz, üstelik bu finansallara ekleniyor.. 4. çeyrekte döviz fazlamız olduğu için dövizde yüzde 4 düştüğü için oradan da kur zararı var... benim göremediğim ne var acaba?
    2019 3ç toplam: 49,428,738TL
    2020 3Ç toplam :69,577,187 TL Artış oranı: +%40,76 bence gayet iyi,

2020 dönem karları;
    1ç karı:19.683.180TL
    2ç karı:13.629.959TL
    3ç karı:36.264.048TL

Öz sermaye karlılığı:%19,83
    Fk:7,91
    Pd-dd:1,36

Evet belki bir atom bombası olmayabilir, ama neticede bir atom karıncadan bahsediyoruz,:)
    geçen yıla göre satışlar ve faaliyet karı azalmış, ama bu covid etkisiyle olduğunu sanıyorum.+
    Karlılık esneyebilir ama sürdürülebilir karlılık olacağını düşünüyorum, covid sonrası olumlu ivme bekliyoruz.
    döviz kuru vb. zararlar gelse de ana faaliyet karlarında artış bekliyorum.
    kaldı ki mevcut karlılıkla bile düşük çarpanlarla fiyatlanmış görünüyor zaten, karlılık artarsa bu değerler çöp olacaktır elbette,
    tabi bilançoyu görünceye kadar böyle, bilanço durumuna göre artı eksi hedefler değişir, ancak mevcut durumda potansiyel barındırdığını düşünüyorum, dada temelini detayını bilemiyorum, o kadar kapasitemiz yok
    ha bu arada bu hisse de adam çatlatan cinsten olduğunu belirteyim, son 1 aylık gördüğüm şey bu,

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    Arsan ortakları için değişen bir şey yok,
    herkes lotları sandığa kilitleyip anahtarı denize atmış gibi
    burada ağır kurt yatırımcılar var sanırım eywallah saygılar bizden..:)

6. Boyle bir gunde hissemiz yine cıldırtti.Bugun belki 200 hisse tavan yapti.Tekstil hisseleri sow yapti.Ona ragmen sabah eksiye gidip sonradan 8 dokundu.tekrar asagi saldi.Hayret bir sey valla.Anlamak mumkun degil.Altinda yatan sebebleri bilmiyoz tabi.Yarin terse yine yatirip asagi basarlarsa şaşmam valla.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    2019 3ç toplam: 49,428,738TL
    2020 3Ç toplam :69,577,187 TL Artış oranı: +%40,76 bence gayet iyi,

2020 dönem karları;
    1ç karı:19.683.180TL
    2ç karı:13.629.959TL
    3ç karı:36.264.048TL

Öz sermaye karlılığı:%19,83
    Fk:7,91
    Pd-dd:1,36

Evet belki bir atom bombası olmayabilir, ama neticede bir atom karıncadan bahsediyoruz,:)
    geçen yıla göre satışlar ve faaliyet karı azalmış, ama bu covid etkisiyle olduğunu sanıyorum.+
    Karlılık esneyebilir ama sürdürülebilir karlılık olacağını düşünüyorum, covid sonrası olumlu ivme bekliyoruz.
    döviz kuru vb. zararlar gelse de ana faaliyet karlarında artış bekliyorum.
    kaldı ki mevcut karlılıkla bile düşük çarpanlarla fiyatlanmış görünüyor zaten, karlılık artarsa bu değerler çöp olacaktır elbette,
    tabi bilançoyu görünceye kadar böyle, bilanço durumuna göre artı eksi hedefler değişir, ancak mevcut durumda potansiyel barındırdığını düşünüyorum, dada temelini detayını bilemiyorum, o kadar kapasitemiz yok
    ha bu arada bu hisse de adam çatlatan cinsten olduğunu belirteyim, son 1 aylık gördüğüm şey bu,
    teşekkür ederim

8. Aynen dedigim gibi oldu.Asagi basiyorlar ne dolaplar donuyor acep.Tahminim patron yukselmewini istemiyor.Baski kuruyor.Mal ky fazla yok.Belli grup ve fonlarda.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 160/262 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •