Sayfa 174/262 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224 ... SonSon
Arama sonucu : 2091 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: ARSAN - Arsan Tekstil

1. Arsan bu sene kar etmemiş olsa bile elindeki nakit ve arsalar gayrimenkuller şu anki piyasa değerinin 2 katı şuanda yaptığı olumsuz hava yaratıp bilancoya yatırım yapanları dökmek 1-2 gün oyalanir ay sonuna doğru topuklar daha sermaye artışı haberi bekliyoruz.Beklenti çok kasada bu sene ile birlikte 150 milyon canlı TL yatıyor.ytd

2. Giriş tarihim 2017. Neler yaptı dökemedi bundan sonra zor döker koronada tabanı ciziyorduk hey gidi günler hey...
     Alıntı Originally Posted by tembeles Yazıyı Oku
    yine bu sayfada birkac gun once kagidin bilancosunun kotu oldugunu tahmin etmistim. bilanco aciklaninca daha net anlayacagiz, ama simdilik son ceyrek zarar etmis gorunuyor.
    bu ay icerisinde elektrik ve dogalgazdan temettu alacak ve tahminim onlar da kotu gelecek. cunku gecen yil avans aldilar, bu yilki gelirinden duser.
    ben 65 milyondan sonra bugun 7 li kapatir diyordum, ama tahtacinin kisada ne yapacagini kestirmek zor. ben gitmeye baslamadan once 7 li rakamlari gostereceklerini dusunuyorum.
    bir de arkadaslar istedigin kadar dusur elimizden alamayacaksiniz gibi ahkam kesmenize gerek yok. tahtaci operasyon yapacagi kagidin goturmeden once atiyorum %80 ini toplamak istedi. eger birkac hareketle toplayamazsa toplayabilene kadar her yolu deneyip bunu yapar ve cogunuzun psikolojisi yapabileceklerini kaldiramaz satarsiniz. yine yukaridaki yuzde 80 orneginden gidelim, yuzde 80 ini kolayca toplarsa da geri kalan yuzde 20 kimin elinde umurunda olmaz. isterse senin elinde 100 bin lot olsun isterse 2 lot olsun umurunda olmaz. ama dedigim gibi hedef lotunu toplayamazsa sizin 2 lotu hesap eder bu sefer.

son olarak daha once de bahsettigim gibi kagidin 6 ay daha zamaninin oldugunu dusunuyorum. buralardan alip yipranmaktansa 6 ay sonra 10 dan alip yipranmamak daha makul. ben uzuncu oldugum icin elimdeki miktari tutuyorum.

yatirim tavsiyesi degil, sonra bana su soyle demeyin.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Arkadaş hisseyi ne kadar tanıyor bilmiyorum ama biraz karı beğenmemiş sermayesi kadar 1 yılda kar eden kaç tane firma var bu alemde 7 yi mi salar salsin mal satmak istiyorsa sıkıntı yok benden iyi hammal bulamaz 8 sene tasimisim 1_2 sene daha tasisam belim ağrımaz.ytd

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    Geçen yılın gelir beyanında dönem karı 8 milyon, bilanço yazan karı ise 63 milyon
    Bu yıl gelir beyanı 65 milyon, peki bilanço karı ne olur nasıl olur bunun mantığı ne neresinden hesaplanıyor anlamadım..

Ayrıca; geçen yılın gelir beyanında diğer faaliyetlerden gelir 15 milyon
    Bu yıl ki gelir beyanında diğer faaliyetlerden gelir 78 milyon

geçen yıla göre satışlar düşmüş ama diğer faaliyetlerden gelir ciddi şekilde artmış gelir beyanlarına göre

gelir tablosunu nasıl değerlendireceğiz işi bilen biri açıklasa seviniriz,
    yoksa bilançoyu görmeden bir şey demek sıkıntı olur bence.

5.  Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    Geçen yılın gelir beyanında dönem karı 8 milyon, bilanço yazan karı ise 63 milyon
    Bu yıl gelir beyanı 65 milyon, peki bilanço karı ne olur nasıl olur bunun mantığı ne neresinden hesaplanıyor anlamadım..

Ayrıca; geçen yılın gelir beyanında diğer faaliyetlerden gelir 15 milyon
    Bu yıl ki gelir beyanında diğer faaliyetlerden gelir 78 milyon

geçen yıla göre satışlar düşmüş ama diğer faaliyetlerden gelir ciddi şekilde artmış gelir beyanlarına göre

gelir tablosunu nasıl değerlendireceğiz işi bilen biri açıklasa seviniriz,
    yoksa bilançoyu görmeden bir şey demek sıkıntı olur bence.
    Hocam hisse elektrik iştiraki olan iki şirketten her yıl temettu alıyor.Gecen sene ve senelerde 10 miyon civarı iken bu sene 53 milyon küsür temettü aldı.Diger faaliyetten gelirin büyük kısmı burdan.Zaten bu yıl karlılıgın artma sebebide bu.Aslında tekstil bölümü tırt.9 milyon kar zor yapmış.Oda brut
    Konsolidenin vergi dairesi karından fazlamı eksikmi gelecegini bilmek zor.Kalemlerle oyanayabiliyorlar.Bazen daha düşük bazen daha yuksek gelmiş.Herkes temel odaklı kaldıgı için bugunde aşagı bastı.9 aylıkta 84 milyondu vergi dairesi
    Son düzenleme : yuzdeoncu; 16-02-2021 saat: 22:06.

6. Hisssenın yıllık blancosu için onemli olan akedasların temettü payı.Her yıl şubat martta temettu acıklanmış.Gecen yılda 27 şubatta açıklanmış.Bu bir iki hafta içinde açıklanacak rakam koskoca 2021 yılının tahmini karlılıgını önceden yuzde 90 belli edecek..

7.  Alıntı Originally Posted by tembeles Yazıyı Oku
    yine bu sayfada birkac gun once kagidin bilancosunun kotu oldugunu tahmin etmistim. bilanco aciklaninca daha net anlayacagiz, ama simdilik son ceyrek zarar etmis gorunuyor.
    bu ay icerisinde elektrik ve dogalgazdan temettu alacak ve tahminim onlar da kotu gelecek. cunku gecen yil avans aldilar, bu yilki gelirinden duser.
    ben 65 milyondan sonra bugun 7 li kapatir diyordum, ama tahtacinin kisada ne yapacagini kestirmek zor. ben gitmeye baslamadan once 7 li rakamlari gostereceklerini dusunuyorum.
    bir de arkadaslar istedigin kadar dusur elimizden alamayacaksiniz gibi ahkam kesmenize gerek yok. tahtaci operasyon yapacagi kagidin goturmeden once atiyorum %80 ini toplamak istedi. eger birkac hareketle toplayamazsa toplayabilene kadar her yolu deneyip bunu yapar ve cogunuzun psikolojisi yapabileceklerini kaldiramaz satarsiniz. yine yukaridaki yuzde 80 orneginden gidelim, yuzde 80 ini kolayca toplarsa da geri kalan yuzde 20 kimin elinde umurunda olmaz. isterse senin elinde 100 bin lot olsun isterse 2 lot olsun umurunda olmaz. ama dedigim gibi hedef lotunu toplayamazsa sizin 2 lotu hesap eder bu sefer.

son olarak daha once de bahsettigim gibi kagidin 6 ay daha zamaninin oldugunu dusunuyorum. buralardan alip yipranmaktansa 6 ay sonra 10 dan alip yipranmamak daha makul. ben uzuncu oldugum icin elimdeki miktari tutuyorum.

yatirim tavsiyesi degil, sonra bana su soyle demeyin.
    sayın tembeles

yorumlarınızdan sankitahtadaki dönen dolapları biliyor izlenimi aldım :))
    size asıl sorum 2020 yılında akedaşlardan aldıgı 53 milyon temettüyü fazladan aldı demiştiniz.avans olarak.Bunu nerden biliyorsunuz fazladan avans aldıgını.Bir kap, açıklamada, böyle bir detay varmı?

8. 2020 yılında elektriğe ve doğalgaza gelen zamlar ortada. Bu nedenle bu yıl Akedaşlar daha yüksek miktarda temettü verebilir. Ayrıca yatırımlarını büyük ölçüde tamamlayan Armadaş doğalgazında 2021 yılında Arsan'a olan borçlarını ödemeye başlayacağını ve önümüzdeki yıllarda oradan da temettü geleceğini düşünüyorum. Konsolide olarak 70-85 milyon arasında bir kar gelebilir.

Yukarıdaki yazıda bahsedilen avans genel kurulda da gündeme gelmişti. 2019 yılına ait olduğundan 2019'a ait kar payı alındıktan sonra kapanmıştır diye düşünüyorum.

Sayfa 174/262 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •