Sayfa 228/262 İlkİlk ... 128178218226227228229230238 ... SonSon
Arama sonucu : 2091 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: ARSAN - Arsan Tekstil

Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    tamda bu yüzden piyasanın güvenini tekrar kazanması uzun zaman alacaktır. 12 yıllık evlatlığımdan soğuttu beni bu s**s**lar.
    12 yıllık arsan maceram sonlanmıştır,kalanlara içtenlikle bol kazançlar diliyorum.

2. Enerji pay alımlarını çok abartmaya gerek yok ... Farsan da zaten bunların arsanın % 40 ı da farsanın ... % 34 şu an halka açık ama onun da eminim en az % 20-25 i yine bunlardadır.Gelecek yıllarda Akadeş'in temettü ve karlılığının artacağını düşünüyorum. Akadeş ilerde belki farklı yatırımlar da yapabilir sonuçta nakit bir şirlet ... gelecek sene akadeşten gelecek 30-40 mln temettü ve tekstilden gelecek 10-20 mln arası gelecek kar ile yeniden 50-70 mln arası bir nakit elde edilmiş olur.Doğalgaz tarafından ise ses seda yok adamlar ne temettü veriyor ne de bilgi veriyor. Ordan da artık temettüler gelmeli boşa girmediler bu işe belli bir noktada yatırımlara ara verip kar yazmaya ve temettü dağıtmaya başlamalılar süreleri dararlıyor.Devlete yatırım yapmak için bu ihaleyi almadılar sanırım ...

117 milyon nakit ile daha karlı işlere girişilebilirdi uzun vadede ama bir işe girip pazar payı almak kar etmek vs vs uzun hikaye nakit olarak faizlerden ve dövizden bu dönemde iyi kar ediyor ama faizler hep böyle yüksek döviz de hep böyle katlamalı gitmez . Akadeş her seneki gibi kar ve temettü artırırsa çok büyük bir kayıp olacağını sanmam.

Asıl yapmaları gereken şu atıl kar getirmeyen gayrimenkulleri satmak daha mantıklı olacak.Değerleme karı nakit getirmiyor.

yatırım tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by mehmet tercüman Yazıyı Oku
    Enerji pay alımlarını çok abartmaya gerek yok ... Farsan da zaten bunların arsanın % 40 ı da farsanın ... % 34 şu an halka açık ama onun da eminim en az % 20-25 i yine bunlardadır.Gelecek yıllarda Akadeş'in temettü ve karlılığının artacağını düşünüyorum. Akadeş ilerde belki farklı yatırımlar da yapabilir sonuçta nakit bir şirlet ... gelecek sene akadeşten gelecek 30-40 mln temettü ve tekstilden gelecek 10-20 mln arası gelecek kar ile yeniden 50-70 mln arası bir nakit elde edilmiş olur.Doğalgaz tarafından ise ses seda yok adamlar ne temettü veriyor ne de bilgi veriyor. Ordan da artık temettüler gelmeli boşa girmediler bu işe belli bir noktada yatırımlara ara verip kar yazmaya ve temettü dağıtmaya başlamalılar süreleri dararlıyor.Devlete yatırım yapmak için bu ihaleyi almadılar sanırım ...

117 milyon nakit ile daha karlı işlere girişilebilirdi uzun vadede ama bir işe girip pazar payı almak kar etmek vs vs uzun hikaye nakit olarak faizlerden ve dövizden bu dönemde iyi kar ediyor ama faizler hep böyle yüksek döviz de hep böyle katlamalı gitmez . Akadeş her seneki gibi kar ve temettü artırırsa çok büyük bir kayıp olacağını sanmam.

Asıl yapmaları gereken şu atıl kar getirmeyen gayrimenkulleri satmak daha mantıklı olacak.Değerleme karı nakit getirmiyor.

yatırım tavsiyesi değildir
    hocam farsan inşaat şahıslarının firmasıydı.Bir ara hisseleri onda topladılar.senin son gelişmeden 1 haziranda atııkları son ortaklık yapısında haberin yok galiba.1 haziran kap a bakabilirsin.Farsandaki hisseleri aile tekrar şahıslarına devretti.Farsanla arsanın pek bagı kalmadı.
    Sermaye ve Ortaklık Yapısı Bilgileri
    Son Durum İtibariyle Sermayeye Dolaylı Yoldan Sahip Olan Gerçek ve Tüzel Kişiler
    Ortağın Adı-Soyadı/Ticaret Unvanı Sermayedeki Payı Para Birimi Sermayedeki Payı (%)
    Alişan Arıkan 28808539 TRY 18,83
    Mehtap İlkmen 10455796 TRY 6,83
    Sema Tabak 10455796 TRY 6,83
    Serpil Sarıkatipoğlu 10458506 TRY 6,84
    Burak Arıkan 16579959 TRY 10,84
    Banu Cümbüş 5035555 TRY 3,29
    Büşra Arıkan 5035555 TRY 3,29
    Arsan Tekstil Ticaret Ve Sanayi A.Ş. 9778136 TRY 6,39
    Diğer 56392158 TRY 36,86

Sermayeyi Temsil Eden Paylara İlişkin Bilgi
    Pay Grubu Nama / Hamiline Beher Payın Nominal Değeri (TL) Para Birimi Payların Nominal Değeri Para Birimi Sermayeye Oranı (%) İmtiyaz Türü Borsada İşlem Görüp Görmediği
    - Hamiline 1 TRY 153000000 TRY 100 YOKTUR İşlem Görüyor

4. Farsan inşaat zaten şahısların firması kendilerinin.arsan olarak bizim payımız iştirakimiz ortaklıgımız yok.senin ortak olarak gördüğün alişan beyin kendi ve aile üyelerinin hisselerini orda toplaması idi.onlarıda devretmiş şahıslarına.artık ortaklık yapısında farsanı göremiyeceksin yani.
    Şöyle düşün.patron masada oturup tartışıyo.AKEDAŞ hisselerini alsakmı arsana.aynı patron karşı koltuga geciyo. AKEDAS hisselerini
    satsakmı. :)))alanda satanda tartışanda aynı adam.Çünki diger firma farsan kendilerinin.Çok menfeatli olsa şahıslarındaki payı halka açık arsana satarlarmı.. spk nın alıcı ve satıcı aynı olan satışlara izin vermemesi lazım..
    Sen olsan 13 yıl sonra elinden 0 degere geri alınacak daireni 13 yıllık kira geliri karşılıgında hazır paranla alırmısın.

5.  Alıntı Originally Posted by yuzdeoncu Yazıyı Oku
    Farsan inşaat zaten şahısların firması kendilerinin.arsan olarak bizim payımız iştirakimiz ortaklıgımız yok.senin ortak olarak gördüğün alişan beyin kendi ve aile üyelerinin hisselerini orda toplaması idi.onlarıda devretmiş şahıslarına.artık ortaklık yapısında farsanı göremiyeceksin yani.
    Şöyle düşün.patron masada oturup tartışıyo.AKEDAŞ hisselerini alsakmı arsana.aynı patron karşı koltuga geciyo. AKEDAS hisselerini
    satsakmı. :)))alanda satanda tartışanda aynı adam.Çünki diger firma farsan kendilerinin.Çok menfeatli olsa şahıslarındaki payı halka açık arsana satarlarmı.. spk nın alıcı ve satıcı aynı olan satışlara izin vermemesi lazım..
    Sen olsan 13 yıl sonra elinden 0 degere geri alınacak daireni 13 yıllık kira geliri karşılıgında hazır paranla alırmısın.
    sizin gibi düşünüyorum.halka açık şirketin parasını şahış firmalarına aktarıyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    12 yıllık arsan maceram sonlanmıştır,kalanlara içtenlikle bol kazançlar diliyorum.
    hocam hayırlı olsun.biz kaçamadık doluya tutulduk.günden güne eridi maalesef.Ama eminim bu sert düşüş bir kısım tarafında bu akedas satışı hoşlanılmadıgı için satışa döndü bazıları ondan oldu.Zaten aslında patronda birden 90 bin ve 60 bin lot mal alarak ipucu bıraktı. parmak izi bıraktı.Piyasadan ses yukselmesin bende alıyorum bu satış olayı göze gelmesin diye göz boyama görüyorum.Yoksa denizde damla bu adetler.
    zaten patronların çoktandır tahtada mal almadıklarını tahmin ediyoz.yoksa fonlar 9 milyon lota ulaşamazlardı.

7.  Alıntı Originally Posted by PHOENİX Yazıyı Oku
    sizin gibi düşünüyorum.halka açık şirketin parasını şahış firmalarına aktarıyorlar.
    Hocam seninde mailin için teşekkür ederim.1 lotumuzda olsa 1 milyon lotumuzda olsa aynı haklara sahibiz.Çok kişi böyle satış v.s olaylarını anlamıyor.
    Bu arada ben bunları yazarken hisse fiyatıyla orantılı yazmıyorum.Hisseyi kötülüyon felan diyenler çıkıyor.Yakında uzaktan alakası yok.Hisse fiyatı düşerde çıkarda.bagımsız harekette edebilir haberlerden.Kimseye alın yada almayın diyemem.
    Bu şirkete ortak olma sebebim zaten blanco karlılık kasadaki para fk pd/d v.s temel konular için olduguna bu olay çok dikkatimi çekti..

Alıntı Originally Posted by yuzdeoncu Yazıyı Oku
    hocam hayırlı olsun.biz kaçamadık doluya tutulduk.günden güne eridi maalesef.Ama eminim bu sert düşüş bir kısım tarafında bu akedas satışı hoşlanılmadıgı için satışa döndü bazıları ondan oldu.Zaten aslında patronda birden 90 bin ve 60 bin lot mal alarak ipucu bıraktı. parmak izi bıraktı.Piyasadan ses yukselmesin bende alıyorum bu satış olayı göze gelmesin diye göz boyama görüyorum.Yoksa denizde damla bu adetler.
    zaten patronların çoktandır tahtada mal almadıklarını tahmin ediyoz.yoksa fonlar 9 milyon lota ulaşamazlardı.
    midemi bulandırdıkları için tamamını çıktım. sizlere bol kazançlar,esen kalın.

Sayfa 228/262 İlkİlk ... 128178218226227228229230238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •