Sayfa 173/262 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223 ... SonSon
Arama sonucu : 2091 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: ARSAN - Arsan Tekstil

1. Beklenti nedir arkadaşlar? Az çok bir tahmininiz var mi? Bu fiyatlar çok cazip geliyor gözüme ama bir yandan da acaba niye böyle tutuyorlar diye de düşündürüyor.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    Benim beklentim mevcut karlilik ile en geç 10 yıl icinde 30 tl yi geçeriz daha iyi bilançolar gelirse süre kisalir... Bazen piyasa hızlı fiyatliyor yarin da olur 10 yil sonra da:)
    yarin ne olur bilemem ama 10 yil sonrasini tahmin etmek daha kolay.
    Uzun vadeci olmanin rahatlığı var ne de olsa
    Kisa yoldan vurgun yapmak isteyenler için can sıkıcı olabilir:)
     Alıntı Originally Posted by devletmemuru Yazıyı Oku
    Beklenti nedir arkadaşlar? Az çok bir tahmininiz var mi? Bu fiyatlar çok cazip geliyor gözüme ama bir yandan da acaba niye böyle tutuyorlar diye de düşündürüyor.
    GM 8 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. hissede ciddi bir el değişimi oldu, bilgililer sattı diye tahmin ediliyor ama kimin aldığı muamma. arıkanlar aldıysa ortada iyi. ama bilgilerin sattığı da muamma.. bu el değişimini sindirir önce, çünkü bu sırada ky ve fonlar da bolca mallandı. durum böyleyken sert gidişler beklememek lazım.
    arsanın son çeyrek bilnçosu iyi gelecek diye de pek iddialı olmamak lazım. fabrikası bir süredir kısmi çalışıyor.
    ayrıca doğalgaz ve elektrik işinden aldığı temettülere de bu sene çok güvenmemek lazım, geçen aldığı parada ani fiyat artışı var. bu artışta hakettiğinden fazlasını alması da etken. fazla aldığını bu sene ya da önümüzdeki sene düşeceklerdir illaki.

arsanın 2021 de beklentileri iyi bence. bu sene güzel karlar ve önümüzdeki sene de güzel temttüler alabilir. arsanda 2 hanelileri aşacak seri hareketlerin olmasına bence 7-8-10 ay var. önümüzdeki eylül mart döneminde iyi hareketler yapmasını beklemek lazım.
    hatta bu sıralar bir miktar daha (yüzde 10 civarı) düşmesi beklenebilir. twitterda bolca dillendi, aracı kurumlardan hedef fiyat verenler oldu, o sıra yüklü hisse el değiştirdi. investaz ın hedef fiyatından sonraki gün garanti 1m lota yakın hisse sattı. tahtacı bu dağıtılanı toplamadan sert götürmez kanaatimce.

şirket mevcut verilerle de ucuz yani bu ay içinde tutup 15 e gitse de şaşırmaz insan, ama patron bana kalırsa şuanda müsade etmez. evet arsan ucuz ama gireyim parsayı vurup çıkayım denilecek bi hisse değil. alıp birkaç yıllığına tutmayı da göze almak lazım.

yazdıklarıma bakarak yatırım yapmayın, yazdıklarım sağdan soldan derlenip birleştirilmiş ileri sürülecek 15 20 tane tezden sadece biridir. biz ky lerin elinde çok kısıtlı bilgiyle oynanan oyunu bilme şansları nerdeyse yoktur. dolayısıyla kısada size bilgi veren patron ya da tahtacı değilse önemsemeyin. 1-5 yıllık vadelerde ise temel analize dayalı yatırım yaparsanız illaki elinizde tuttuğunuz hisse ederine gidecektir.

4. Vallahi sigortan attımı tersin insanoldan beter oluyormuş bu ne sinir? Senin ve kadim yoldaşların bildiği gibi (pandemi bahanesine gerek yok) yine bu kadim hissemizin yıl sonlarinda açıkladığı soft kendi tekstil karı oldukça makyajli olacak aynı geçen yıllarda olduğu gibi... Hatırlatmış olayım çeyrek bazda sırasıyla: 58.965 TL 60.605 TL ve 83.244 TL net kar geldi. Benim beklentim son çeyrek 70 binler bununla birlikte aradaki olası büyük düzeltmenin akabinde 11 karttaki konsolide yüzünü ve yüzümüzü güldürecek tır. Gelen çeyrek bazda konsolide karlar sirasiyla: 19.683 TL.33.313 TL ve 69.577 TL. Buradaki tahminim soft kar an 83.245 lerin'de üzerine çıkmamız gerektiğidir. Kagittaki çift haneleri bu tarihten sonra beklemekteyim tabi kesinlikle kendi beklentim olup. Bofa merilly ve garanti den işlem yapan üçkağıtçı zubukleri hesaba katıyorum.. yatırım tavsiyesi değildir...

65.822.270,10 faaliyet karı.... ŞE***SİZ olmanın eğitimini verirsin.

6. Evet bu gün biraz mallandim kisaci zannedip biraz aşağı verdi bilmiyor ki aşağı verdikçe alicam.Biraz heyecan olsun.ytd

7. 12 aylık hedefim ×2.5 ytd

8. yine bu sayfada birkac gun once kagidin bilancosunun kotu oldugunu tahmin etmistim. bilanco aciklaninca daha net anlayacagiz, ama simdilik son ceyrek zarar etmis gorunuyor.
    bu ay icerisinde elektrik ve dogalgazdan temettu alacak ve tahminim onlar da kotu gelecek. cunku gecen yil avans aldilar, bu yilki gelirinden duser.
    ben 65 milyondan sonra bugun 7 li kapatir diyordum, ama tahtacinin kisada ne yapacagini kestirmek zor. ben gitmeye baslamadan once 7 li rakamlari gostereceklerini dusunuyorum.
    bir de arkadaslar istedigin kadar dusur elimizden alamayacaksiniz gibi ahkam kesmenize gerek yok. tahtaci operasyon yapacagi kagidin goturmeden once atiyorum %80 ini toplamak istedi. eger birkac hareketle toplayamazsa toplayabilene kadar her yolu deneyip bunu yapar ve cogunuzun psikolojisi yapabileceklerini kaldiramaz satarsiniz. yine yukaridaki yuzde 80 orneginden gidelim, yuzde 80 ini kolayca toplarsa da geri kalan yuzde 20 kimin elinde umurunda olmaz. isterse senin elinde 100 bin lot olsun isterse 2 lot olsun umurunda olmaz. ama dedigim gibi hedef lotunu toplayamazsa sizin 2 lotu hesap eder bu sefer.

son olarak daha once de bahsettigim gibi kagidin 6 ay daha zamaninin oldugunu dusunuyorum. buralardan alip yipranmaktansa 6 ay sonra 10 dan alip yipranmamak daha makul. ben uzuncu oldugum icin elimdeki miktari tutuyorum.

yatirim tavsiyesi degil, sonra bana su soyle demeyin.

Sayfa 173/262 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •