Sayfa 12/1004 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - I

1.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    2001 sonlarında bulaşmıştım arsan a ilk. o yıllarda seans salonlarından izliyorduk borsayı. 3 TL lerden hareketlenip 1,5 yılda 36 TL ye çıkışı, 32 den 4 bedelsizle 8 TL ye inişi ve tekrar yukarı hareketinde 10 TL den satmıştım 4 TL maliyetli malımı (o yıllarda milyondu). yani 10x4 bedelsiz, 40 TL den vermiş oldum. arsanla aşkım o zaman başladı. hisse 12.75 gördükten sonra büyük bir hızla devrildi ve 1 TL lere kadar geldi. 10 yıl kadar önce bedelli olayınıda halledip elk. firmasına olma yolunda hız almaya başlayınca tekrar girmeye başladım. sermayesi düşük, kar potansiyeli çok büyük olduğuna inandım. arada 3.20 lere çıktı verdik,1.80 den aldık vs vs vs... banka hesabı gibi yaptım hisseyi,yani bankada duracağına arsanda duruyordu. bugün iştiraki olan elk. firmaları, doğalgaz dağıtımı,oteli falan derken 80m.luk firma 19m. açıkladı 1.çeyrekte. sene sonu sermayesi kadar kar bekliyoruz. amacım burada arsan reklamı yapmak değil, niçin diye sorduğunuzdan anlattım. aşk işte. ne zaman girdiysem kazandırdı,hala kazandırıyor.
    Tahtanın reklamı yapılıyor diye düşünmek aklımdan geçmez kesinlikle. Kaldı ki inandığımız kağıtları söylemekte bence bir beis yok.

Cevap için teşekkürler. ..

Bu vesile ile bir teşekkür de sn. kalav'a ...
    Gedza'dan erken düşme hatasından koruduğu için (2 yıldır taşıyorum)

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

genel kurul notlarından bizi ilglendiren açıklama.
    http://finans.mynet.com/borsa/haberd...e77c0001a8293b

GÜNDEM MADDESİ 7) 2019 yılı dönem faaliyet karının kullanım ve dağıtım şeklinin görüşülmesine geçildi, Kar dağıtımı hakkında verilen yazılı önergede yer alan ‘'Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgının ekonomik etkileri nedeniyle; şirketimizin finansman yapısının ihtiyatlılıkla takip edilmesi ve daha çok likiditeye sahip olunması gereken bir dönemde bulunmaktayız. Bu nedenle şirketin mali yapısının korunması ve özkaynak yapımızın güçlendirilmesi için 2019 yılı karının dağıtılmayıp Olağanüstü Yedek olarak ayrılması. ‘' önerisi genel kurula okundu, Genel Kurul'un onayına sunuldu, oybirliği ile teklif kabul edildi.Buna göre; Yasal kayıtlarımızda yer alan vergiler ayrılmış Net Dönem karı; 7.301.181,03- TL'dir. SPK'ya göre Vergiler ayrılmış Net Dönem karı (konsolide) 11.300.990,00- TL'dir.Esas Sözleşme ve ilgili mevzuat gereği ayrılma zorunluluğu bulunan yasal yedek Akçenin; 117.816,79- TL olarak ayrılması ve sonrasında kalan konsolide net dağıtılabilir dönem karı; 11.183.173,21 TL'dır.SPK'ya göre kalan 11.183.173,21- TL nin Olağanüstü yedek olarak ayrılması, yasal kayıtlara göre ise kalan 7.183.364,24- TL'nin Olağanüstü yedek olarak ayrılmasına ve geçmiş yıllar karlarına ilavesine, (ek-kar dağıtım tablosu ektedir). genel kurulun oybirliği ile karar verildi.

3.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Komuatan sana çok söyledim ,bu son... Herkesin bildiği, gördüğü, yaptığı bişey ifade etmez...
    Zaten istenen o !
    cool:;;

craps, pawnstar, svilengrad
    üstad

hisse senetlerini kast ediyorsanız ben herkesin biliyor olduğu bilgilerle kazanmayı tercih ediyorum
    geleceğe dair öngörülü olmak başka şey
    şu deyiminize katılıyorum
    firmanın verileri berbat durumdadır ama siz onun batmayacağından eminsiniz bunu tahmin edebiliyorsunuz ve hisse tepe taklak geliyor, alırsınız, hissenin verileri düzeldiğinde satarsınız
    çok çok çok haklısınz.
    yalnız firma eğer piyasadan gizlediği bilgiyi bana verecekse ve ben ondan kazanacaksam öyle kazancı istemiyorum
    çok net.
    ayen örneğini vereyim
    firma kap'a açıklama yapmış
    yurtdışındaki bir santrali satacağım, müşteri arıyorum diyor
    bilgi açık
    alıp bekleyeceksin, hisse gidecek belli
    yakında o satışın pazarlıklarının yapıldığı yada satıldığı haberinin düşme ihtimali çok yüksek bir ihtimal
    sadece beklnerek kazanılacaktı.
    içerden gizili bilgi yok yani.

adam ilk mesajını bedava reklam olarak bize gönderdi. çokmu sesimiz çıktı ilk günden acaba....

5.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    sayın kalav, benim portföyümün başçavuşu gedza yı en iyi tanıyan sizsiniz. sizce ne zaman hareketlenmeye başlar varmıdır öngörünüz? bırakmaya falan niyetim yok zaten, tavsiye ettiğiniz gibi 50 lot 100 lot çoğaltıp teğmenliğe terfi ettirmeyi düşünüyorum.
    sn. Kuluçka, hareket devam etmekte..r hareketten kastınız nedir ? Açıklarsanız cevap vermeye çalışacağım.
    Tabi tamamen deşifre etmeden.
    Bende sizden farklı davrannıyorum ,ilk 2,89 ile pozisyona başladım ve arttırmaya devam ediyorum.
    Sebebi, içeriğini ,iskontosunu bilmemve yerli ve global malı inceleme şirketlerine göre teyidinin gelmesi...
    Bugün için güncel değeri 33,87 TL dir.
    Bunu güvenilir kaynaklardan bilmem bana yetiyor.
    Saygılar

Son düzenleme : thejackalav.; 27-06-2020 saat: 22:42.
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

teşekkür ederim,aradığım cevabı vermişsiniz. elinize sağlık...

7.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    sn. Kuluçka, hareket devam etmekte..r hareketten kastınız nedir ? Açıklarsanız cevap vermeye çalışacağım.
    Tabi tamamen deşifre etmeden.
    Bende sizden farklı davranıyorum ,ilk 2,89 ile pozisyona başladım ve arttırmaya devam ediyorum.
    Sebebi, içeriğini ,iskontosunu bilmemve yerli ve global malı inceleme şirketlerine göre teyidinin gelmesi...
    Bugün için güncel değeri 33,87 TL dir.
    Bunu güvenilir kaynaklardan bilmem bana yetiyor.
    Saygılar

Net ve faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz, teşekkür ederim.

Burada aklıma takılan bir soru var:

Siz sürekli elinizdeki miktarı arttırıyorsunuz. İyi, güzel, hoş ama bu kadar sığ bir tahta fiyat bahsettiğiniz seviyelere geldiğinde tahta daha sığ olacaktır.

Bu durumda o sığ tahtadan nasıl satıp çıkmayı düşünüyorsunuz.

Ben kendi adıma fazla almaktan bu nedenle çekiniyorum. Bu işin bir formülü, yolu yordamı var mıdır?

8.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    üstad

hisse senetlerini kast ediyorsanız ben herkesin biliyor olduğu bilgilerle kazanmayı tercih ediyorum
    geleceğe dair öngörülü olmak başka şey
    şu deyiminize katılıyorum
    firmanın verileri berbat durumdadır ama siz onun batmayacağından eminsiniz bunu tahmin edebiliyorsunuz ve hisse tepe taklak geliyor, alırsınız, hissenin verileri düzeldiğinde satarsınız
    çok çok çok haklısınz.
    yalnız firma eğer piyasadan gizlediği bilgiyi bana verecekse ve ben ondan kazanacaksam öyle kazancı istemiyorum
    çok net.
    ayen örneğini vereyim
    firma kap'a açıklama yapmış
    yurtdışındaki bir santrali satacağım, müşteri arıyorum diyor
    bilgi açık
    alıp bekleyeceksin, hisse gidecek belli
    yakında o satışın pazarlıklarının yapıldığı yada satıldığı haberinin düşme ihtimali çok yüksek bir ihtimal
    sadece beklnerek kazanılacaktı.
    içerden gizili bilgi yok yani.
    Komutan, senin için yapabileceğim fazla birşey kalmadı son 3 seneni gördükten sonra...
    Umarım iman gücü ile kazanırsın.

İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Sayfa 12/1004 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •