Sayfa 191/1004 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - I

1. Aslında hisse başlıkları sohbete açık olmalı, tutturmuşlar bilgi diye!
    Yaw bilgi dediğin 3 ayda bir gelen bilanço, arada bir düşen kap haberi, koca senede ne bulup ne yazacaksınız
    bilanço analizi
    kap haberi
    takas analizi
    teknik analiz
    hepsi bu

Ben sanal alemi biraz abartıyor gerçekmiş gibi yaşıyorum, sohbet arasında gayri ihtiyari dökülen cümleler den bir çıkarım yapılabiliyor.

Benim büyük oğlan bayramda eve gelmişti, oğlum artık evlen diye başladığımız her sohbet de ben halimden memnunum evlenmeyi düşünmüyorum diyor, gecenin ilerlemiş saatinde annesiyle konuşurken '' çünkü evlilik çok güzel bir şey anne''
    demesi gerçek düşüncesinin ne olduğğunu ortaya koydu.

2.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    vay vay vay neler duyuyorum.... ekonomimizi hatunlara emanet etmişiz haberimiz olmamış. çok üzüldüm sizin adınıza ... ben değil kendi evimin,bütün sülalenin ekonomik danışmanıyım. borsaya yatıracaksam yatırırım,başka bir yerede para yatırmam kimseyede sormam. ekonomi yönetimi ile ilgili yazdıklarınızıda hayretle okudum ve çok üzüldüm. algı bir şekilde herkesi etkiliyor. bu yorumu okuyanların bazıları ucundan kenarındanda olsa ekonomi yöneticilerinden birilerini tanıdığımı bilir. her sene ağustosda yapılan periodik saldırı için uyumadan verilen savaşın görülmemeside hayret verici. portföy bakiyesi eksilince yöneticiler suçlanır, bakiye yükselince ne kadar akıllı yatırımcıyım denir. misal 34jose34, iki sayfa geride selec için beddua etmiş,yabancının biraz mala girdiğini görünce umutlar yeşermiş. algı ne düşüneceğimizide ayarlıyor. son olarak,korkacak birşey olmadığını biliyorum,operasyona maruz kalındığını biliyorum,yine zararla çıkacaklarından eminim. bistteki gerçek yatırımcılar bir yere gitmedi, totocular döküldü sadece.
    Nereden başlayayım bilemedim, kimseyi ekonomi yönetimini falan suçlayan mı olmuş?

3. Pandemi sebebiyle dünya da türkiye de ekonomi güllük gülistanlık değil.

Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Nereden başlayayım bilemedim, kimseyi ekonomi yönetimini falan suçlayan mı olmuş?
    jose nin yorumları var gerilere.

Alıntı Originally Posted by 34jose34 Yazıyı Oku
    Komutan bir ülkenin başına gelen en kötü şey darbe savaş Rus uçak düşmesi gibi olaydır bunlarda bile bu kadar düşüş olmadı diye hatırlıyorum

Güven ortami sağlanmalı yabancı olmazsa biz de kazanamayiz
    Günlük dolar kuru uğruna gavur kaçarsa yine olan ülkeye olur.

Piyasa entrumanlarini doğru kullanmadık. Olan yerli yatırımcıya oldu.

2012 den beri borsadayim geziyle başladı pandemi ile devam etti en son Londra swap faizini de gördük çıkarım bundan da
    Ama sabahtan beri arayan arayana abi napacagiz diye?
    Kelin ilacı olsa kendi kafasına sürer dedim
    Btcim ve selec zararimi gösterdim abi kusura bakma dedi adam.

Biz dayaniriz ama yeniler elindeki avucundakini yitirdi cidden üzülüyorum adamlara
    bu yazıdan bahsediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    vay vay vay neler duyuyorum.... ekonomimizi hatunlara emanet etmişiz haberimiz olmamış. çok üzüldüm sizin adınıza ... ben değil kendi evimin,bütün sülalenin ekonomik danışmanıyım. borsaya yatıracaksam yatırırım,başka bir yerede para yatırmam kimseyede sormam. ekonomi yönetimi ile ilgili yazdıklarınızıda hayretle okudum ve çok üzüldüm. algı bir şekilde herkesi etkiliyor. bu yorumu okuyanların bazıları ucundan kenarındanda olsa ekonomi yöneticilerinden birilerini tanıdığımı bilir. her sene ağustosda yapılan periodik saldırı için uyumadan verilen savaşın görülmemeside hayret verici. portföy bakiyesi eksilince yöneticiler suçlanır, bakiye yükselince ne kadar akıllı yatırımcıyım denir. misal 34jose34, iki sayfa geride selec için beddua etmiş,yabancının biraz mala girdiğini görünce umutlar yeşermiş. algı ne düşüneceğimizide ayarlıyor. son olarak,korkacak birşey olmadığını biliyorum,operasyona maruz kalındığını biliyorum,yine zararla çıkacaklarından eminim. bistteki gerçek yatırımcılar bir yere gitmedi, totocular döküldü sadece.
    Selec 20 de olsa fikrim değişmeyecek ortak 2 aydır burnumuzdan getirdi

Evet elimdeki kagiti incelemeye devam edeceğim bunda sıkıntı yok hepten umutsuz olsam kol keser başka hisseye gecerdim.

Ekonomi konusunda da sizle çok farklı düşünüyorum karşılıksız para basmanın swap faizlerini yükseltmenin sonrasında bugün bir kararname geldi.

Bize yüzde 1 alınan vergi yabancıya alınmıyor.
    Bana ülkenin ekonomisinin iyi olduğuna bir Allah'ın kulu ikna edemez. Matematik ortada çünkü.

Doların her artışında dış güçler mi saldırıyor?

Benim karnım algıya tok
    Dış güçler faiz lobisi dolar baskısı vs bunlara da tok.

Operasyon bize çekiliyor ama dışarıdan değil içeriden.

Ben dolar alırken yüzde 1 vergi odeyecem yabancı ödemeyecek

Madem öyle 2 gün önce neden farklı davrandılar

7.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    bu yazıdan bahsediyorum.
    jose pandeminin yıkıcı etkisini tam göremiyor, darbe dediğin güçlü iktidar şuurlu vatandaşla atlatılabilecek şey di.
    Pandemi öyle değil, meret görünmüyor ki imha edesin.

8.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    Günlük dolar kuru uğruna gavur kaçarsa yine olan ülkeye olur.(para kazandıkları hiçbir piyasayı terketmezler)
    Piyasa entrumanlarini doğru kullanmadık. Olan yerli yatırımcıya oldu. (algıcıların istedikleri yapılsa günü kurtarırız,her kafa kaldırışımızda balyozu yeriz. yapılması gereken yapılmıştır.
    Londra swap faizini de gördük (herkesin yapabileceği bir hareket değildi,dünkü yükselişin sebeplerinden biriside budur).
    haberi öğrenmek değil nereden öğreneceğini bilmek daha önemlidir.
    Sayın ortak sizin yazılarınızda siyasi görüşünüzün çok büyük etkisini görüyorum.kaldi ki yıllar kısa sürede olsa desteklediğim partiydi.

Ben matematik olarak bakıyorum

Üretim bitmiş tarım bitmiş doların çıkışı dış güçler olamaz.

Üretim bitti sebebi bu
    Karşılıksız para bastık sebebi bu

Sayfa 191/1004 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •